• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prikolice iz kućne radinosti

Neško

Član
Tu od
14 Lis 2011
Poruka
56
najjednostavnije bi ti to bilo da odrezes 2 fosne 60 sire od prikolice stavis na prikolicu jednu do druge na jednu stranu prevacis gurtnu, provuces ispod prikolice te na drugoj stani preko fosni prebacis i naspanas gurtnu s njezinim napinjacem
kad natovaris gurtu otkopcas fosne na prikolicu i pici doma, ili mozes uz prikolicu po duzini navarit neke L nosace pa fosne menes u njih. to je najjednostavnije, a zakomplicirat se da sve do nuklearne fizike :rolfer:

Izvini al te nisam baš najbolje razumio.
Ja sam planirao otprilike da napravim nešto kao nastavke na stranice da se dklapa niz stranicu, prema dole, a kad dođem u voćnjak samo podignem i zakačim, to je samo ideja a siguran sam da ima mnogo boljih.
 

leteci mrav

Novi član
Tu od
2 Ožu 2011
Poruka
25
Izvini al te nisam baš najbolje razumio.
Ja sam planirao otprilike da napravim nešto kao nastavke na stranice da se dklapa niz stranicu, prema dole, a kad dođem u voćnjak samo podignem i zakačim, to je samo ideja a siguran sam da ima mnogo boljih.

pa i to ti je ok, napravis konstrukciju na pantima da se da preklapati i od ispod poduporu koju zakopcas da drzi. da mozes na nju stati ili odlozit kaj trebas ili kaj zeliš
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Da li neko ima ideju, kako bi bilo najjednostavnije da se na prikolicu (običnu jednoosovinku) napravi neka montažna platforma za berbu voća?
Nije potrebno da ide u vis više od vrha stranica, ali treba da se može proširito otprilike po 60cm sa strane, a pri tom kada se pođe kući da se to sve smontira (jednostavno) i da se na tu prikolivu utovari voće?


pogledaj na stranicu od OLT-a, oni prave i prodaju takve platforme, pa si možda možeš nešto slično napraviti, na slikama izgleda OK


http://www.olt.hr/


odeš na katalog, a ima i cjenik njihovih proizvoda......inače, ove godine slave 100 godina postojanja, možda imaju i neki popust....
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Izvini al te nisam baš najbolje razumio.
Ja sam planirao otprilike da napravim nešto kao nastavke na stranice da se dklapa niz stranicu, prema dole, a kad dođem u voćnjak samo podignem i zakačim, to je samo ideja a siguran sam da ima mnogo boljih.


upravo to i uradi , onda ta platforma može da ti služi i kao nadstranica da ne spdaju gajbe ili teret koji voziš
i kad ase otvore u radni položaj napraviš dva-tri nogara koji će da upru u donji dio originalne stranice odnosno u patos da ti drži tu platformu u vodoravnom položaju
 

Neško

Član
Tu od
14 Lis 2011
Poruka
56
upravo to i uradi , onda ta platforma može da ti služi i kao nadstranica da ne spdaju gajbe ili teret koji voziš
i kad ase otvore u radni položaj napraviš dva-tri nogara koji će da upru u donji dio originalne stranice odnosno u patos da ti drži tu platformu u vodoravnom položaju

To sam tako i zamislio, ali mi je problem što imam dvije vrste redova, tačnije jedan od 4m, a drugi od 5m pa mi je to malo problem.
Evo kako mogu još da se naprave





ali da ne idem više van teme.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
onda na jednoj strani napravi tu platformu da je na vrhu sadašnje stranice a na drugoj da je na dnu , tako ćeš dobiti razliku u visini ali ne baš od metar
 

Neško

Član
Tu od
14 Lis 2011
Poruka
56
Nije u pitanju visina. Visina je tu negdje, ali je u pitanju širina reda, i prilaženje voćkama.
Negdje bi trebalo više prići negdje manje, ovo je idealno samo se ne mogu nakaniti da pravim.
Ove "grane" ispod na kojima sada stoji ova platforma, mogu se kotistiti da na njih staviš paletu i slažeš gajbe.
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
a da slozis nesto kao na slikama, samo na kraju poteznicu da mozes i prikolicu vuci? ako imas dovoljno velik i tezak traktor za to..
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
aa kužim,,
ovaj sa snimke sam kupio i jučer s njime radio a isto sam napravio sistam da ga zakvačim iza za zipku u sa malim vitlom na sajlu dignem gore i prikvačim za štice, koliko sam ga vagao na rukama nema više od nekih 60-70 kg
 

leteci mrav

Novi član
Tu od
2 Ožu 2011
Poruka
25
aa kužim,,
ovaj sa snimke sam kupio i jučer s njime radio a isto sam napravio sistam da ga zakvačim iza za zipku u sa malim vitlom na sajlu dignem gore i prikvačim za štice, koliko sam ga vagao na rukama nema više od nekih 60-70 kg
dal si kalal kaj do sada ? kak si zadovoljan s cjepacem i dal si probal kvrgav grab?
ja ga rukama dizem uvjek smo dvojica tak da nis imal potrebe za vitlom
a da moj ima oko 90kg kompletan s trnom
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
- kako gdje od 2600 do 3500

- cjepao sam hrast i bukvu i zadovoljan sam sa njime ali sam imam mali problem,, vrh, špic je previše šiljast a samim time i tanak a time i slab i nakon nekoliko kvrga se odlomim nekih 5-6 mm i tako postao tup pa sam mu sa malom brusilicom izbrusio novi vrh ali tuplji i naravno jači pa nije bilo problema na kvrgavim hrastovima preko 50 cm,

- bukva odleti kao da si je lansirao kada se zavuče u nju
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
to je to, ja sam dao 2600 u Križenvcima kod Zende, ali eto stekao sam već neko iskustvo i zaključio da ne valja pre šiljast vrh
 

leteci mrav

Novi član
Tu od
2 Ožu 2011
Poruka
25
to je to, ja sam dao 2600 u Križenvcima kod Zende, ali eto stekao sam već neko iskustvo i zaključio da ne valja pre šiljast vrh

cek i kaj jel onda mislis da je ovaj moj presiljast ili?
nem valjda i ja s fleksom popravljal novi stroj :)

a bar mi prikolica zasad djeluje dobro, bum videl u 5mj kak bu se pokazala.
 

Neško

Član
Tu od
14 Lis 2011
Poruka
56
Juče sam prepravljao prikolicu od motokultivatora, da se kači na traktor.
Prije toga sam morao da je malo izvarim, otkinem onaj dio gdje se stavljaju noge, zavarim baglame za zadnju stranicu i napravim ručke.
Pošto mi je na traktoru (sistem kačenja) obična kuka, na prikolicu sam zavario polukružno željezo tako da mogu da kačim.
Odlična je za manji transport.








 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
cek i kaj jel onda mislis da je ovaj moj presiljast ili?
nem valjda i ja s fleksom popravljal novi stroj :)

a bar mi prikolica zasad djeluje dobro, bum videl u 5mj kak bu se pokazala.

ma nediraj ništa dok ne prbaš, moj je bio nekako previše šiljast a time i tanak pa se je komad odlomio na nekoj gvrgi oko 5-6 mm i gad odmah neće da vuće na sebe nego sam morao kao lud tiskati drvo na njega dok ne uhvati a onda sam uzeo malu brusilicu i lagano popravio navoje i napravio tubasti vrh i onda sve super
 

Najnoviji postovi

Na vrh