• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prikolice iz kućne radinosti

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
kolko vidim kuka, kao i gume su od samoutovarne prikolice za sijeno
 

leteci mrav

Novi član
Tu od
2 Ožu 2011
Poruka
25
kolko vidim kuka, kao i gume su od samoutovarne prikolice za sijeno

da kuka je od samoutovarne prikolice nosivosti 3,2t
a gume se 11.5-15 od neke cisterne za gnoj 7000l
osovina 60x60 puni komad
znaci osovina drzi prek 7-8t
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
hm, a jel ima netko informaciju kolko tona ili kila nosi osovina od samoutovarne za sijeno, vidil sam da ima manjih i večih, ova je neka velika...
bemu, nisam zapamtil marku, moral bum ponovo pogledat...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
hm, a jel ima netko informaciju kolko tona ili kila nosi osovina od samoutovarne za sijeno, vidil sam da ima manjih i večih, ova je neka velika...
bemu, nisam zapamtil marku, moral bum ponovo pogledat...
Svaka osovina ti ima natpisnu pločicu.
Osovina moje prikolice za gnoj (60x60) piše, mislim 3200kg. Neke su i 4000kg. Nisam videl preko toga, jer jednostavno ove gume 15,3" nemru toliko nositi.
Tak da priča o 7...8T jednostavno ne stoji.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
da kuka je od samoutovarne prikolice nosivosti 3,2t
a gume se 11.5-15 od neke cisterne za gnoj 7000l
osovina 60x60 puni komad
znaci osovina drzi prek 7-8t
Nemre biti.
Cisterne od 7000 litri imaju ili tandem osovinu, poput tvoje, ili jednu znatno jaču osovinu s veeelikim kotačima.
 

leteci mrav

Novi član
Tu od
2 Ožu 2011
Poruka
25
Nemre biti.
Cisterne od 7000 litri imaju ili tandem osovinu, poput tvoje, ili jednu znatno jaču osovinu s veeelikim kotačima.

fakat bubnem bez razmisljanja cisterna od kuma ima takve gume ali 2 osovine tandem znaci onda nosivost na pola a ja sam ju nabavil kod jednog lika na otpadu on je rekal da je od cisterne a nis ni razmislil da su na njoj 2 osovine
:mrgreen:
 

Dydy

Član
Tu od
6 Tra 2009
Poruka
306
fakat bubnem bez razmisljanja cisterna od kuma ima takve gume ali 2 osovine tandem znaci onda nosivost na pola a ja sam ju nabavil kod jednog lika na otpadu on je rekal da je od cisterne a nis ni razmislil da su na njoj 2 osovine
:mrgreen:

Kolega zato imamo forum pa se tu posavjetujemo , kazu pametni ( svi ljudi sve znaju ).
Lijepi pozdrav od mene i veliko hvala znalcima za savjete i sugestije !
 

leteci mrav

Novi član
Tu od
2 Ožu 2011
Poruka
25
Kolega zato imamo forum pa se tu posavjetujemo , kazu pametni ( svi ljudi sve znaju ).
Lijepi pozdrav od mene i veliko hvala znalcima za savjete i sugestije !


naravno :partyman:
 

lamborghini

Član
Tu od
24 Sij 2012
Poruka
66
pozdrav svima,novi sam na forumu pa da i ja nesto svojeg rucnog rada pokazem.
 
Posljednje uređivanje:

lamborghini

Član
Tu od
24 Sij 2012
Poruka
66
fotografija0025g.th.jpg
[/URL][/IMG][/IMG][/IMG][/IMG]
 

lamborghini

Član
Tu od
24 Sij 2012
Poruka
66
Bravo stari ..to se zove prikolica a ne ove današnje ušminkane .
Kad metneš na njih pol tone odereš vrat ko da vučeeš grizlija za sobom

ma samo vozis i ne okreces se nazad nebili koja guma pukla:eek:
testirana prije 2-mjeseca sa 9,5-metara drva,samo mi fali kocnice ima onaj sistem gurtne nove sve samo je vazducno kocenje a nemam na traktoru kompresora,nesto sam razmisljao dali bi moglo preko creva od hidraulike ako je neko nesto slicno pravio molio bih da mi kaze oce li biti nesto od toga.pozzzzz
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Naravno da može , bilo je toga po forumu ..pa malo potraži.
Prelistaj cijelu ovu temi i sve o prikolicama ...ima svega ..pametnog i blesavog riješenja .
Pa ti malo procjedi i napravi da si siguran .
 

zivisic

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
727
Jel postoje dvoosovinke bez federplata?
Nisam znao di bi pitao...
Hipotetski zanima me za samogradnju,
sasija svakako preuzima torziju, bukvalno gledano situacija je ko kod vecine jednosovinskih prikolica...?
sta mislite
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
staviš jastuke il na tvrdo,samo nemoj gume previš pumpat da amortiziraju one nešto.
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Jel postoje dvoosovinke bez federplata?
Nisam znao di bi pitao...
Hipotetski zanima me za samogradnju,
sasija svakako preuzima torziju, bukvalno gledano situacija je ko kod vecine jednosovinskih prikolica...?
sta mislite


Mislimo ,,,,,,,,,,,,,,,, da bi trebao prelistati ovu temu i naći odgovor , mislim da je SAVORIS napravio upravo takvu i vrlo kvalitetnu , malo vremena i listanje :finga:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Jel postoje dvoosovinke bez federplata?
Nisam znao di bi pitao...
Hipotetski zanima me za samogradnju,
sasija svakako preuzima torziju, bukvalno gledano situacija je ko kod vecine jednosovinskih prikolica...?
sta mislite
Pa ne znam baš da jednosovinka torzijom preuzima neravnine , Ona je oslonjena na tri točke ..a trokut j geometrijski lik ..ma koga to znaima ..

Da bi šasija preuzimala torziju mora biti dobro projektirana ..kamionske šasije se i dan danas spajaju zakivanjem radi tih sranja .


ARNO , savo ima tandem osovinku na krutim gibnjevima a ne dvoosovinku

staviš jastuke il na tvrdo,samo nemoj gume previš pumpat da amortiziraju one nešto.
za boga miloga .....
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
ARNO , savo ima tandem osovinku na krutim gibnjevima a ne dvoosovinku


za boga miloga .....[/QUOTE]

Ok , možda sam krivo shvatio ali sam se ja potrudio da je nađem , a mislio sam na ovo :

http://poljoprivredni-forum.com/showthread.php?t=17584&page=19

ILI krače na 19 strani ove teme ,,,,,,,,,,,,,


:finga:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
ARNO , savo ima tandem osovinku na krutim gibnjevima a ne dvoosovinku


za boga miloga .....

Ok , možda sam krivo shvatio ali sam se ja potrudio da je nađem , a mislio sam na ovo :

http://poljoprivredni-forum.com/showthread.php?t=17584&page=19


:finga:[/QUOTE]
Molim te ,idi "tamo" i nacvrcaj se vitaminskim bombama ..jedite gladne oči :lol:
 

Najnoviji postovi

Na vrh