• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prikolice iz kućne radinosti

magla

Član
Tu od
11 Ožu 2008
Poruka
325
E kipanje je priča za sebe, ova sam radio lani i kad je došla sezona kaj počala da radi pjavili se i problemi 2 tone lako izkipa ali kad sam stavio 4t spigale su se škare sad je na remontu kad remont završi budem se javio sa novim patentom
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
koja je prednost tih škara u odnosu na direkt šasija-sanduk spajanje klipa?
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
prednost, po meni, kaj možeš napraviti niski klirens prikolice, bez da ti se cilindar zapikava u zemlju...
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Evo moje prikolice domaće proizvodnje, svi kometari su dobrodošli

Prikolica je OK , vjerojatno je i predviđena UŽA namjena , ali vidim odozada neke krugove kao za neke uporce , a ne vidim sistem zatvaranja zadnje stranice , mislim da se ona i ne može skroz otvoriti osim ako se skine , u suštini ako je namjenska za uži krug poslova onda u redu ali ako je za sve onda mislim da fali otvaranje još nekih pa i prednje strane :D
 

snupy

Član
Tu od
7 Pro 2008
Poruka
423
Inteligentna rješenja iz Zvečaja svaka čast . Zadnja stranica se otvara kao na kamionu ?
 

magla

Član
Tu od
11 Ožu 2008
Poruka
325
Da stranica se otvara kao na kamionu prema gore jer da ide dole bi se zapikla u zemlju a oni kružići cijevi su za drva skinem stranicu i vozim meterice, bavim se prevozom pijeska imam imt prikolicu ali imam kupaca gdje nemogu doć sa imt prikolcom pa sam radio ovu manju i ima osovinski razmak manji, sa imt sam znal zapet za ogradu i počupat žicu kad ljudi ograde delaju pol metra na cesti a ne se odmakno pol metra od ceste pogotovo vikendaši
 

magla

Član
Tu od
11 Ožu 2008
Poruka
325
koja je prednost tih škara u odnosu na direkt šasija-sanduk spajanje klipa?

Niska mi je šasija za staviti cilindar okomiti pa sam morao raditi te škare, nemaju nikakve prednosti samo probleme nisu baš dobre sad ih prerađujem, nemogu izkipati 4t peska
 

čiko

Član
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
266
a je, al mi iz KA županije nemamo osječaj za težinu... :lol:
Tako je, nisam slikao kada smo mi vozili 10 vreča cementa od 50kg u Yugo 45 :rolfer:
Auto je došao do odredišta u jednom komadu :roll:
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
a kaj mi znamo kaj je to 100 kil, uzmemo i nosimo :lol:
4tone? pih, utrpaš i voziš... znamo da je preteško ako pukne osovina :lol:
 

magla

Član
Tu od
11 Ožu 2008
Poruka
325
ako misi kaj potgao nisi niš napravio, nosi ona bez problema 4tone, ali ne kipa bez problema, bit će i to rešeno
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
4 tone je ipak ozbiljan teret i ne bih rekao da ga nosi ''bez problema''
 

magla

Član
Tu od
11 Ožu 2008
Poruka
325
Nemam slike pune ali kad bude sezona buden stavio sliku pune da vas razuvjerim, imam i imt 3t nosivosti pa tovarim 5-6tona nikad ništa ni tuklo osim gume, i jednom sam ju posudio i kolega nije izvadio 2klina (uvijek vozim sa 4) i popigao gornju šasiju još mu danas jeb.. ma...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Nemam slike pune ali kad bude sezona buden stavio sliku pune da vas razuvjerim, imam i imt 3t nosivosti pa tovarim 5-6tona nikad ništa ni tuklo osim gume, i jednom sam ju posudio i kolega nije izvadio 2klina (uvijek vozim sa 4) i popigao gornju šasiju još mu danas jeb.. ma...

Neču te nipošto uvrijedit, ALI ČOVJEČE, PA NEMREŠ NA KIPERICI IMATI 4 KLINA, NIKAKOOOOO!!!!!!
S svakom prikolicom idu samo 2 klina, s niti jednom nebudeš dobil 4.
Uostalom, eto vidiš kakvo sranje su ti napravili, šteta prikolice, jer šasija nebude nikad više ravana.
 

magla

Član
Tu od
11 Ožu 2008
Poruka
325
Ja kad sam ju kupio dobio sam orginal 4 klina kad se voziš po makadamu onda manje lupa sa četri klina, ja kad kipam znam kaj treba napravit, i njemu sam lijepo objasnio ali nije slušo, "dogodi se i curi dite"
 

reeno

Član
Tu od
10 Velj 2011
Poruka
438
evo moje prikolice, sam sam je radio, može da nosi 6 tona, kipa na tri strane, da čujem komentare.
picture.php
http://poljoprivredni-forum.com/picture.php?
picture.php

picture.php
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
evo moje prikolice, sam sam je radio, može da nosi 6 tona, kipa na tri strane, da čujem komentare.
picture.php
http://poljoprivredni-forum.com/picture.php?
picture.php

picture.php

Prikolica ne izgleda loše , ALI 6 tona , hmmmm a sa čime vući i čega bi stalo 6 t , za moje poglede točkovi su previše na kraju , pre veliko opterećenje na rudu i traktor i jedan prijateljski savjet ne boj se prekretanja kipe u vožnji , dva klina baci u smeće ,,,, jeftinije je , još kada dobije prave nastavke piće prava ,,,,, 5 ,,,,
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
evo moje prikolice, sam sam je radio, može da nosi 6 tona, kipa na tri strane, da čujem komentare.

6 tona :shock: možda ali da je natovariš u mjestu i da ne mrdaš sa njome , prvi mali trzaj i šasija puca kao ledenica odmah ispred prednjeg jastuka
daj malo ''smanji ribu''
kod mene je prikolica 5Tonka fabrička IMT i ima skoro duplo deblju rudu i mnogo jaču šasiju pa kada je natovarim sa 6 tona nije joj baš prijatno , a da ne pričamo o gumama , ovdje su 1X16 a kod mene 2X20 , znači duple ''dajčeve'' i opet sam morao umjesto 7.5X20 stavljati 8.25X20 zbog veće nosivosti
sada sam promijenio i te gume jer nisam više u mogućnosti da nabavljam 20ke

a ti bi da na gumama 7.5X16 (ili 8.5X16 ne vidim najbolje) da voziš 6 tona :madmana:

na izradu i sve ostalo nemam primjedbu , uradjeno je zadovoljavajuće , ali 6 tona :lol:
 

Najnoviji postovi

Na vrh