• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prikolice iz kućne radinosti

T

Teodor

Guest
u spodnju vrstu ide 8(4 na vsaku stranu) i još 6 gore(3 na vsaku stranu)....toliko sam ja vozio....cjena je 950 eura
 
O

Odessa88

Guest
Imam jedno pitanju u vezi sajle od ispod prikolice sto sluzi kao granicnik kad se kipa da se valjda ne prevrne sanduk prikolice,jel ta sajla treba da bude duza za koji centimetar od cilindra za kipovanje ili koji centimetar kraci????
 

Prilozi

  • 4bb56a22ec10-640x480.jpg
    4bb56a22ec10-640x480.jpg
    40.8 KB · Pregleda: 243

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Ta sajla služi da cilindar ne iskoči van,ona mora zablokirat cilindar kad je pri kraju več,znači malo krača od cilindra..

Ona bi morala bit spojena na neki ventil s jedne strane..
 
O

Odessa88

Guest
Ta sajla služi da cilindar ne iskoči van,ona mora zablokirat cilindar kad je pri kraju več,znači malo krača od cilindra..

Ona bi morala bit spojena na neki ventil s jedne strane..


Na koji ventil mislis???
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
rasteretni ventil (neznam dali je to pravi naziv?) kojeg sajla povuce dok clindar dodje do kraja tako da cilindar ne trpi. dakle kipat mozes samo do te granice gdje se ventil otvori i cilindar onda stane. nemozes ga razvuc do kraja i onda jos malo pokusat.

nisam to vidio na puno prikolica. ja sam na svoju stavio sajle duzine cilindra, mrvicu krace.
 
O

Odessa88

Guest
rasteretni ventil (neznam dali je to pravi naziv?) kojeg sajla povuce dok clindar dodje do kraja tako da cilindar ne trpi. dakle kipat mozes samo do te granice gdje se ventil otvori i cilindar onda stane. nemozes ga razvuc do kraja i onda jos malo pokusat.

nisam to vidio na puno prikolica. ja sam na svoju stavio sajle duzine cilindra, mrvicu krace.

Al ne mora da se stavlja i taj rasteretni ventil,moze samo sajla.Posto mi se cini da na onoj slici ima samo sajla
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,076
Ta sajla služi da cilindar ne iskoči van,ona mora zablokirat cilindar kad je pri kraju več,znači malo krača od cilindra..

Ona bi morala bit spojena na neki ventil s jedne strane..

Nemre ta sajla zablokirati cilindar. Ona je mrvicu dulja od hoda cilindra i sprečava da zalijepljeni teret ne preklopi sanduk pri kipanju na uzbrdici.

Postoji i varijanta s kuglastim ventilom koji zatvara dotok ulja do cilindra kad se sanduk digne do određene granice. Ovo je naročito važno za bočno kipanje, jer cilindar sigurno trga onu sajlu ako se pretjera.

Rasteretni (bolje reći bypass) ventil to nemre biti, jer bi trebali dvije cijevi za kipanje (ova druga je preljev, odnosno povrat ulja.). Tak je riješeno na kamionskim kiperima.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Na Tehnostrojki je ta sajla spojena na neki "ventil" moguče da je nešt drugo,i kad je več cilindar pri kraju sajla povuče taj ventil jedno 1cm prema van na mjestu gdje je on zakopčan i prikolica prestaje kipat..
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
kod mene je samo sajla. kraca je od cilindra zato sto mi je 1. cilindar nekih 5cm duzi od zadnjeg pa da po tome vidim koliko visoko dizem a da se ne pocne uvijat sanduk i spanat kraci cilindar.
drugi razlog je ovo sto je ZJ rekao, da se sanduk ne preklopi, da se ne iscupaju one kugle na cilindrima.

radio sam sa prikolicom i tim ventilom, cime vec, probao da cilindar staje na kraju hoda, ali nisam zagledavao koji je to sistem i kuda se ulje preusmjerava..

sto se tice sajle, kod mene se vidi prilikom kipanja. debela je, planiram ju jos u crveno ofarbat da bi bila uocljivija za one slabijeg vida.
a za specijalce kojih hvala bogu ima, nema pomoci. ti ce i nakovanj potrgat :rolleyes:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
sajla bila kraća ili duža ona nemože zadržati silu cilindra , samo pažljivije rukovanje može pomoći
mada pomoglo bi dosta da se sajla podesi tako da je nategnuta pri potpunom razvlačenju klipa , znači da je kraća za nekih 1cm i da se istegne za toliko kada klip dodje do kraja
kod mene sve prikolice dižem do kraja , nebitno ima li sajle ili ne , klip je tako konstruisan da može izdržati sav pritisak i bez nje


ventile na prikolicama nisam vidjao osim na kmionkama, bar na mom kraju niko nema ali pretpostavljam kako bi trebao da radi
ako se klip digne do odredjene tačke i sajla ili poluga djeluje na taj ventil , on samo zatvori dovod ulja a ostane otovoren da bi se ulje moglo vratiti što znači da može biti i jednocijevni sistem
znači nakon djelovanja poluge ventil se pretvara u jednosmijerni ventil , takav sistem se primjenjuje na svim ruskim traktorima , objasnio sam to u temi vladimirec
 
O

Odessa88

Guest
A kad se kipa unazad ne sme da se dize skroz do kraja ako je neravan teren,ako prikolica stoji na kosini jel moze da se prevrne??I ako se cilindar dize do kraja i kad nema vise hoda sta se desava jer se zaustavi ili moze da iskoci jedan is drugog,mislim na one cilindre sto izlaze sto su ko teleskop??
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
ma nemože da iskoči , imaju prstenovi ili osigurači slični segeru od ''žice'' i to zadržava krajnji položaj
normalno , sve može da se potrga kako neko već reče , samo treba dovoljno veliki kreten za to

pa normalno da se podizanjem sanduka u visinu gubi stabilnost , uvijek gledaj da ti prikolica stoji što ravnije pri kipanju unazad jer tu imaš dvije opasnosti
1 može da otkine zadnju gredu pri izlasku iz prednje , znači na samom startu sanduk se baci u stranu i ako imaš lufta u zadnjoj gredi može da spadne sanduk jer će da ocvika zadnje nosače ili one čivije
2 standardno , visina+teret+nagib=opaaaaaaa
 
O

Odessa88

Guest
ma nemože da iskoči , imaju prstenovi ili osigurači slični segeru od ''žice'' i to zadržava krajnji položaj
normalno , sve može da se potrga kako neko već reče , samo treba dovoljno veliki kreten za to

pa normalno da se podizanjem sanduka u visinu gubi stabilnost , uvijek gledaj da ti prikolica stoji što ravnije pri kipanju unazad jer tu imaš dvije opasnosti
1 može da otkine zadnju gredu pri izlasku iz prednje , znači na samom startu sanduk se baci u stranu i ako imaš lufta u zadnjoj gredi može da spadne sanduk jer će da ocvika zadnje nosače ili one čivije
2 standardno , visina+teret+nagib=opaaaaaaa

Na koju gredu mislis???Ima ona dva nosaca sanduka,kao klinovi na zadnjoj strani prikolice sto drzi sanduk.Desilo mi se da mi iskoci prikolica iz kuke,jer sam nosio cokote od vinograda za centralno pa kad sam hteo da kipam nece da spadnu i malo sam cimao traktorom napred da napravi trzaj pa da spadnu a sanduk je bio skroz dignut i verovatno kad sam cimnuo kako je sanduk bio gore,podigao je rudu i ispala iz kuke.Sreca crevo od hidraulika je dosta dugacko pa nisam otkinuo.Vise ne cimam tako.Sto spadne spadne sto ne rucno.A jel zna neko polovni cilindri mogu da se nadju negde ili samo novi??I koliko kostaju novi??Neko mi je rekao oko 1500 kuna sad neznam koliko je to u evrima jedno 150-200??
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
pa mislim na taj zadnji nosač sanduka

klipovi polovni su ti u Rumi na vašaru oko 100e , ima od 50 pa do 150 ali za stotku se može uzeti solidan klip
 

magla

Član
Tu od
11 Ožu 2008
Poruka
325
Prikolica iz kućne radinosti

Evo moje prikolice domaće proizvodnje, svi kometari su dobrodošli
 

Prilozi

  • 27032011021.jpg
    27032011021.jpg
    80.1 KB · Pregleda: 781
  • 27032011020.jpg
    27032011020.jpg
    65.7 KB · Pregleda: 707
  • 27032011019.jpg
    27032011019.jpg
    80.7 KB · Pregleda: 1,808

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
zanimljiv sistem kipanja... :supz:
prvo sam mislio da je za auto prikolica kolko je skickana :D
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
aaa , maznuo si od amera sistem kipanja , može li još neka lika od toga i kako se ponaša ?
pogotovo u startnom položaju me zanima kako kreće
 

Najnoviji postovi

Na vrh