• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prikolice iz kućne radinosti

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
jako malo......1000€

stajala je u garaži, čovjek koji ju je imao je pokojni.....i jako je pazio na strojeve, i slučajno sam naletio na pravu stvar......iako je prikolica 1981 godina, al je kao nova.......a vukao ju je sa vladimirec-om.......prije ove prikolice prodan je i vladimirec T25, plug i tanjurača za 11000kn.......priključak za kipu i zrak nije imao, pa je skinuo crijeva, da nesmetaju.....
 
B

bosniahos

Guest
-

Da i ja imam jednu takovu na oku nešto više eu ali je teška ko tri vraga.Ova koju bi uzeo ja vozila samo odpad od kućanstva bogata familija većina umrli a nasljednicima jedina zanimacija rasprodaje imovine,tako otišao kombajn dupljak rus fergać 75i 533 cijene ko da ludaci drže licitaciju.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
na tim prikolcama ne valja kako i sam vidiš rudo ..rudo je široko i odmah je na gumi .

puki
http://www.poljoprivredni-forum.com/showpost.php?p=731439&postcount=618
http://www.youtube.com/watch?v=w1WoJaxWeoU&feature=player_embedded
Govorim za IMT iz priloženog i iskustva ..IMT je savršeno izbalansiran .Ako je kuka tamo gdje mora biti gotovo je nemoguče da se preokrene na leđa ..problem nastaje kad se umješa homemade kuka ,,onda se to akarakterizira kao "izboljšenje" ..navale čestitari koji nemaju poima o struki .
Ovako podignuti prednji kraj daje maximalni moguči pritisak na pogonsku grupu .
Kako su neki drugi modeli " centrirani" ne znam ..ali IMT-ju svaka čast .
Nije bezveze ili slučajno oslonac kuke baš tu ..
Kako je " centriran " medo ili drugi ..u to se ne bi mešal
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
imt je još u prodnosti jer ima kiper na 3 strane, kod mene bila jedna od opcija, al nije se moglo naći nešto dobro ispod 13000-14000kn, naravno polovno.......

kada sam počeo pratiti prikolice, po oglasnicima, nisam vjerovao koliko su skupe, a ono što valja, da je koliko-toliko povoljno, bilo je prodano u rekordnom roku......

neki posebni balans mi i nije potreban, jer je sve ravnica, a i nije to neki teret od 2500kg, kolika joj je nosivost.......ja ju kačim na poluge od hidraulika, budem uslikao, na kojima imam pvezane lance, koje zakačim tamo gdje ide gornja poteznica, da mi netrpi hidraulik, pa opet dobiješ više tereta na pogonsku grupu, kao da je ruda duža, i nesmeta mi kod skretanja.......

za 533 me zanima, jel na onu donju poteznicu, što se pričvršćuje na blok sa 4 vijka, jel valja tamo kačiti prikolicu........od par ljudi sam čuo da to nevalja, da polomi vijke...........?
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
ne znam baš kolko je to pametno vuč prikolicu na hidraulici...
čuo sam da može puknut vijak, i to se najčešće dogodi ako nije zategnut kak se spada... ako su svi vijci zateknuti, dura godinama i one okorjele divljake poput mog bratića... njemu su ti vijci ispali iz ploče, nisu pukli... i na dva vijka je dovezao 3t tereta kući sa fergusonom...

stavi ploču, napravi jaku kuku, kaj bliže kardanu i vozi miško!
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
kuka na polugama hidraulike je zakon i ja je koristim gotovo uvjek ..Prije smo je samo kod lakših tereta sad je to postalo po defalutu ..kad bude zvaršila u nečijoj sobi onda bude jao meni .
Naročito je zakon za vožnju u rikverc ..jednostavno nema bolje ..upeljaš je iza čoška ako treba .

IMT kuka odispod nije napravljana po mom ukusu ..svu silu nose vijci ...
Da je to napravljeno po srtruci bili bi kalibrirani vijci .
POsebno je problem ako je to domači rad pa se rupe buše "odoka " .
Nemoguče je ručno označiti i probušiti rupe tako da nose sva 4 vijka .
Ako je to kvalitetno odrađeno , ispravni vijci dovoljne dužine onda nema problema .
Raja često zajebe kad namontira kosu pa ne stavi duže vijeke .
Zadnja dva vijka nose svu težinu odnosno vertikalnu koponentu opterečenja na kuku .
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
tako je, lako je za parkiranje, i rikverc.......

a koliko se sječam, IMT je i pravio kuku, mislim da je bila automatska, koja se i kopčala na poluge hidraulike.....
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
kuka na polugama hidraulike je zakon i ja je koristim gotovo uvjek ..Prije smo je samo kod lakših tereta sad je to postalo po defalutu ..

ček, pričate o autoprikolici ili traktorskoj prikolici 2, 3 tone?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
ček, pričate o autoprikolici ili traktorskoj prikolici 2, 3 tone?
Traktorskoj ..ali ne tri tone ..ono kaj si to dovezo drva je malo tu mač ..
Ja prepeljam malo dvri( 2.5 metri) , malo kuruze , koju bačvu i tak ..ne treba pretjerivati i izazivati onog malog koji lebdi iznad glave s crvenim vilama .
Kukuruz i drva vozim 4-5 furi godišnje pa nije problem zakopčati na "pravu kuku" ..
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
a tako već da, jer bi sa velikom prikolicom fergi vozio na zadnjima ako se kaći na hidrauliku

a ona sotona je lebdjela :vragek: , pa se sad u zimi radi na kočnicama na prikolici, tako da na godinu sigurnije prisustvujemo u prometu sa teretom :)

a kaj se tiće vožnje na hidraulici i vožnje na automatskoj kuki, mislim da fizika opterečenja na traktor i na poluge hidraulike nije za uspoređivat, jer to nema veze jedno s drugim.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
ja vučem traktorsku, i max sam vukao 3T, na hidraulici.......nikada nije bilo problema, tako zadnjih 10 godina......dok dvoosovinku vučem na gornju kuku......

i na rusa se jednoosovinka kači na hidrauliku, a ima i automatska kuka koja ide na blok......samo, kod njega se skračuju poluge, tj. jedan dio poluga se izvadi i ubaci poteznica......


koji max teret može ići na tu poteznicu, sa 4 vijka.......??



nikada nije vozio na zadnjima.......
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
evo današnje zanimacije......pred berbu kukuruza, treba napraviti i povišice





 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
sve ok ali svejedno da nisu malo previsoke u odnosu na donju stranicu:partyman:
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
to je isprobana kombinacija visine, ja sam ju samo kopirao i dodao 3cm, jer isti sanduk je nosio 1900kg kukuruza u klipu,a kod mene bi onda trebao 2000kg, da imam mjeru kada prodajem....

širina prikolice je 160cm,a prema tome, visina treba biti 80cm, po nekom nepisanom pravilu, a kod mene je visina 93cm, 40cm je originalna stranica i dodatak 53cm



zadnju planiram napraviti da se otvara sama kada kipam, na neke šarke, jel ima netko nekakav prijedlog?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
zadnju planiram napraviti da se otvara sama kada kipam, na neke šarke, jel ima netko nekakav prijedlog?

nemam prijedlog jer imam rješenje :mrgreen:

evo uradi ovako , nacrtao sam malo asimetrično da bi bolje razumio , obje ove ploče se nalaze na vrhu nadstranica

znači na bočnu nadstranicu sa strane dodaj ploču koja na sebi ima zavarenu ušku sa rupom
a na zadnju nadstranicu dodaj ploču na koju je navaren jedan bolcn koji prolazi kroz rupu na bočnoj , znači može i neki jači vijak , recimo M16 , na njegovom kraju možeš ostaviti i duplu maticu na ne spadne ili ga probušiti da se ubaci osigurač
ali glavna fora je da skineš ove svoje zadnje stupce i prebaciš ih sa prednje strane , skrati ih na toliko da hvataju donju originalnu stranicu samo nekih 5 cm , ne treba više , možeš čak samo okrenuti kompletnu stranicu za 180 stepeni i automatski dolaze gdje treba

a to sve radi ovako , dok je teret u prikolici gornju stranu drže ove šarke a donju drže stupci koji su se zakačili za zadnju (donju) stranicu sa prednje strane , kada otvoriš donju stranicu gornja ostaje slobodna na šarkama i slobodno se klati tako da sve ispada bez problema i bezopasno je za otvaranje

zadnjastranica.jpg


malo su ćevapi za ovo :rolfer: :partyman:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
koliko vidim da je problem bio u tome što mu je i kuka i ruda obrtna , pa se sve okrenulo i ispao bolcn
 

Najnoviji postovi

Na vrh