• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prikolice iz kućne radinosti

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
u tom slučaju bi bilo logično imat osigurač...
a savo ima pravo, prvo nisam dobro vidio rudu jer je u stupu, al je, okretna je...

sva sreća da nitko nije nastradao...
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
Mislim da u ovakvim slucajevima, zracne kocnice cuvaju glavu ;)
Ovaj ih ocigledno nije imao, ali je zato imao vise srece nego pameti, jadan stub :mrgreen:
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
nemam prijedlog jer imam rješenje :mrgreen:

evo uradi ovako , nacrtao sam malo asimetrično da bi bolje razumio , obje ove ploče se nalaze na vrhu nadstranica

znači na bočnu nadstranicu sa strane dodaj ploču koja na sebi ima zavarenu ušku sa rupom
a na zadnju nadstranicu dodaj ploču na koju je navaren jedan bolcn koji prolazi kroz rupu na bočnoj , znači može i neki jači vijak , recimo M16 , na njegovom kraju možeš ostaviti i duplu maticu na ne spadne ili ga probušiti da se ubaci osigurač
ali glavna fora je da skineš ove svoje zadnje stupce i prebaciš ih sa prednje strane , skrati ih na toliko da hvataju donju originalnu stranicu samo nekih 5 cm , ne treba više , možeš čak samo okrenuti kompletnu stranicu za 180 stepeni i automatski dolaze gdje treba

a to sve radi ovako , dok je teret u prikolici gornju stranu drže ove šarke a donju drže stupci koji su se zakačili za zadnju (donju) stranicu sa prednje strane , kada otvoriš donju stranicu gornja ostaje slobodna na šarkama i slobodno se klati tako da sve ispada bez problema i bezopasno je za otvaranje

zadnjastranica.jpg


malo su ćevapi za ovo :rolfer: :partyman:


tako sam i ja to sve nekako zamislio, a ove zadnja se okreće, za 180, pa se cijevi oslanjaju na zadnju......

najviše me zanima, gdje smjestiti tu "šarku".....vidim da bi ju ti stavio na bok stranice, jer sam na jednoj tehnostroj od 4T vidio da stoji na vrhu stranice, i mislim da je to original rješenje, al to mi se čini slabo.......

pa ću napraviti to sa pločom sastrane.......i bolcnu obavezno bušim i stavljam osigurač.......ako bi izbacio stranice, da neispadne zadnja......

jer prije prikolicu što sam posuđivao, kod nje se morala vaditi zadnja stranica, pa kada je puna, to nije lak posao.......teško se izvlačila, pa sam tamo uvidio nedostatak koji bi htio kod sebe rješiti.......

danas popodne ostalo napraviti prednju stranicu i te "šarke" na zadnjoj stranici......

jednom kada dođem do Rume, možemo se dogovoriti.......pa na čefape i pifo......
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,076
Bolje ti je pri vrhu. Na mojoj prikolici je tak, a donja se otvara "na rinfuzu" jer ju gornja stranica drži. Istina, panti se otvaraju čekićem, a ne ručicom.
Tehnostroj ETK410, drvena, 1983.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
pa rekao sam ti da staviš pri vrhu , ja sam ovdje naslikao jer se na slici ne vidi vrh stranice
mada ničemu ne smeta čak i niže da stoji , zadnja stranica prolazi izmedju bočnih pa ništa ne bi zapinjalo
 

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
najbolje sto bi mogo da uradis je da sve stranice napravis na rinfuz otvaranje ili bar samo zadnju jer ces na tu stranu uglavnom i kipati,malo profila i dan zanimacije sa brusilicom i imas pravo i dugotrajno rjesenje
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
moja i kipa samo na zadnju

Ja sam tako ali slično napravio na tominoj prikolici , a kasnije i na kikindinoj ( na kikindinoj pošto je kipa na stranu onda sam radio boćne strane ) stvar je u redu samo treba opreznosti kod otvaranja je naglo skoći . ako nisi završio a zanima te mogu sutra poslikati da vidiš , i ja bi čevape :rolleyess:
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
odlično, hvala za slike......još nisam ništa radio po tom pitanju, jer nisam stigao......
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Mene na obje prikolice sistemi služe već već godinama i nemam nikakvih problema niti potrebe da nešto preradim ili doradim :D , a tebi bi usput još predložio da na zatvaranje zadnjih vrata uzdužno staviš L profil da spriječiš curenje zrnate robe :rolfer: i obavezno na tu visinu moraš imati dva rajtera , jedan na vrhu postojeće limene stranice a drugi na nove stranice jer će ti se u protivnom prikolica hapuhnut i vjerojetno potrgati :mad:
 

reeno

Član
Tu od
10 Velj 2011
Poruka
438
Neispravan link obrisan!
koje nosivosti su ove gume i koji broj te na koju felgu idu
 

strojnik

Član
Tu od
1 Lis 2010
Poruka
174
jel zna mozda ko gdje je slika one prikolice za drva sto kipa tako da se cijela podogne pomocu cilindra koji je pricvrscen na sasiju i rud ako zna ko nek ju stavi tu traba mi hitno hvala
 

Najnoviji postovi

Na vrh