• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prikolice iz kućne radinosti

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Vidio sam šta si tovario , tebi se prikolica otplatila samo na kupljenje kapitalaca koje niko neće 8)
 

MF158

Član
Tu od
30 Pro 2011
Poruka
235
Prikolica je je probana sve radi još je samo treba završiti i ofarbat jedini problem je što je lagana a to se lako riješi.Samo sam diferencijal okrenuo naopako zato što se vrti na kontra stranu,odušku sam začepio i napravio drugu.
@Budo ne treba mi prenosni omjer zato što prikolica gura traktor:)



Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
:scratch ako sam dobro razumio ti praviš ovu prikolicu da bi dobio veću transportnu brzinu ?
Čisto sumnjam da ćeš biti zadovoljan brzinom sa ovim prenosnim odnosom :?
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
Koliko je dobro voziti traktor u neutralnom polozaju mjenjaca, recimo brzinom 45 km/h, prvenstveno mislim zbog mjenjaca, reduktora, imali tad adekvatno podmazivanje, govorim o starijim modelim traktora,
 

MF158

Član
Tu od
30 Pro 2011
Poruka
235
:scratch ako sam dobro razumio ti praviš ovu prikolicu da bi dobio veću transportnu brzinu ?
Čisto sumnjam da ćeš biti zadovoljan brzinom sa ovim prenosnim odnosom :?

Kad sam je probao više su se kotači vrtjeli nego što je išao traktor pa nisam mogao zaključiti kolko ide,ako bude spora stavit ću veće kotače:madmana:

powershift to sam pitao na 91 stranici ali mi nije niko odgovorio
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
a kako ide sa mjenjacem i diferncijalom od nekog volzila sa zadnjim pogonom, kombi npr,pa imas mogucnist da sa mjenjacem mijenjas brzine kako ti pase, pa cak da stavis u neutral kad ti ne treba pogon
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Kad sam je probao više su se kotači vrtjeli nego što je išao traktor pa nisam mogao zaključiti kolko ide,ako bude spora stavit ću veće kotače:madmana:

Pretpostavljam sa si to probao u najvećem stepenu prenosa traktora ?

@power
recimo ruskim traktorima nebi smetao takav režim vožnje , za ostale neznam
 

MF158

Član
Tu od
30 Pro 2011
Poruka
235
Pa napravio sam prikolicu da mi gura traktor zbog veće brzine što znači da traktor neće biti u brzini samo će kardan bit uključen.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Ali ja mislim da sa ovim gumama,diferencijalom i prenosnim odnosom tvoj traktor će biti sporiji nego najveća ''regularna'' brzina u traktora
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
Koliko je dobro voziti traktor u neutralnom polozaju mjenjaca, recimo brzinom 45 km/h, prvenstveno mislim zbog mjenjaca, reduktora, imali tad adekvatno podmazivanje, govorim o starijim modelim traktora,

nije tema .... ali i ja sam to radio, izbacivao iz brzine na nizbrdicama a pogotovo kada sam bio prazan,, razgovarao sam sa jednim majstorom i objasnio mi je upravo to o čemu ti razmišljaš a o čemu sam ga ja ispitivao NIKAKO NIJE PREPORUČLJIVO TO RADITI iz razgloga što se cjeli mjenjač i dalje okreče i vrti a nije napravljen za te brzine, ili se u nekim slučajevima okreče samo jedna osovna sa zupčanicima, ležajevi i ostalo nisu predviđeni za te brzine i ne preporučava se,,


---
imam neku prikolicu tzv. gumenjak ima 650 x 16 gume i OK je ali mi je malo uži od traga traktora pa sam razmišljao da nađem nekakvu pločevinu i dam majstoru da mi je izreže i izbuši razmak rupa kakav je na felgi i da ga ubacim između glavčine i felge s time da stavim duže šarafe, razmšljam da na svaki kotač malo distanciram od glavčine za 3-4 cm, ipitam se dali bi u tom slučaju ležajevi u kotačima bili previše opterečeni i dali bi to izdržali
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
nek ubaci mjenjac od kombija, ili nekog drugog vozila sa zadnjim pogonom imedju vratila traktora i diferencijala, i mjenja brzine kako mu pase, uh sad kontam da mjenjac usporava okretaje, motor-kardan, mozda je 1:1 u najvecem stupnju
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Ali ako okrene ulaz-izlaz ond aće da ubrzava , tako sam ja uradio na prošlom beraču koji sam imao :supz:
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
pitanje je koliki bi okretni momenat taj mjenjac izdrzao u tom rezimu, ali opet logika, ako upalis vozilo na guranje, tu je bas taj princip da okretni momenat ide sa kardana, i nista mu ne bude, tako da bi islo
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Ali ti kažeš da si probao , mene zanima KAKO si probao ?
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
pa vjerovatno je ukljucio kardan, mjenjac na traktoru u neutral i pun gas sa ukljucenim karadnom, i lako je ocjeniti bilo jeli brze ne go obicno sa mjenjacem u najvecem stupnju
 

Najnoviji postovi

Na vrh