• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prikolice iz kućne radinosti

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Krušku kad budete rezali ,nemojte ju cijelu rezat van...ipak je cijela osovina odljevak i budete ju strašno oslabili ako bude spajana sa komadima pločevina na sredini.
Ja bi odrezao samo donji dio kruške zbog toga da se nebude nisko taj dio ispod prikolice, a gornji dio nebi dirao nikako, ipak to onda bude jače. A ispod se može staviti komad pločevine u ravnini osovine i dobro zavariti.
 
Tu od
25 Velj 2012
Poruka
587
Krušku kad budete rezali ,nemojte ju cijelu rezat van...ipak je cijela osovina odljevak i budete ju strašno oslabili ako bude spajana sa komadima pločevina na sredini.
Ja bi odrezao samo donji dio kruške zbog toga da se nebude nisko taj dio ispod prikolice, a gornji dio nebi dirao nikako, ipak to onda bude jače. A ispod se može staviti komad pločevine u ravnini osovine i dobro zavariti.

u pravu si.nimo je mislili cjelu skasapit,upravo samo donji di..jer je više nebi mogli ni centrirati da je cjelu srežemo..zasad bude ovako a ak se uhvati vremena oda će bit prerada...:blackeye
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
dečki jel znate koga tko prodaje jaču šasiju od kamiona ili prikolice naravno nešto duže da bi stal gore barem sanduk oko 5 metra ..kaže otac da bi si z guštom napravil jednu onak prikolicu kak bog zapovjeda naravno kipericu da bi nosila oko 10 tona.. jbmu treba nam još sam šasija ali normalno po nekoj prihvatljivoj cjeni..prema planovima če biti tandemka :finga:
 
Tu od
25 Velj 2012
Poruka
587
dečki jel znate koga tko prodaje jaču šasiju od kamiona ili prikolice naravno nešto duže da bi stal gore barem sanduk oko 5 metra ..kaže otac da bi si z guštom napravil jednu onak prikolicu kak bog zapovjeda naravno kipericu da bi nosila oko 10 tona.. jbmu treba nam još sam šasija ali normalno po nekoj prihvatljivoj cjeni..prema planovima če biti tandemka :finga:
ma imaš po otpadima more toga na kile,biraš si i dužinu i širinu i jačinu šasije i kakvu osovinu hoćeš..najbolje ti je to tako..:rolleyess:
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
ma imaš po otpadima more toga na kile,biraš si i dužinu i širinu i jačinu šasije i kakvu osovinu hoćeš..najbolje ti je to tako..:rolleyess:
ma osovine mi netrebaju imam 2 pune sa glavama i novim gumama od labudice:lol: pa tak i budemo nakraju najvjerojatnije i napravili na otpadu nekaj našli:weedman:
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
tu smo dns stali...:eek:

e sad dolazi na red cilidnar , što je ustvari najskuplja stavka...:scratch
vari se sa CO2 i sa elektrodom
DSC_0057.jpg

DSC_0056.jpg

DSC_0055.jpg

DSC_0054.jpg

DSC_0053.jpg

DSC_0052.jpg

DSC_0051.jpg

DSC_0050.jpg
 
Tu od
17 Lip 2009
Poruka
174
Kolega super i cist rad svaka cast!!

Ali sta planiras prevoziti sa njom bice ti malo poteska?
ima tu sta vuci traktor sa 120 KS.

ali opet super rad
 

davor22

Član
Tu od
24 Lis 2009
Poruka
700
sad ka je opet vidim ,čudo šasije ----- "samo djeluju mi malo preuske gume"? ,velika nosivost - teška i još mokar teren + žito = samo joj treba jak traktor
 

fendonja

Član
Tu od
11 Pro 2010
Poruka
327
Gume su najmanji problem, lako se one promijene ako nece biti dobre.
Rudo bas nije u centru, malo ce vuci prikolica kojih par cm u stranu
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
zato je tu Case 110 ks...možda rudo za 1 cm bježi...al sve bude to dobro.
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Matija

Koje dimenzije bude sanduk?

Koji je ovo U profil kod kiper šasije?
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
4 x 2 x 1,2 m bude sanduk.

U profil je 14 cm širine i 6mm debljine mesa
 

mikser

Član
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
322
bice to bas sposobna prikolica ,pedantno urađena svaka cast,samo ima mnogo posla.
 
B

bosniahos

Guest
..

Neka ima puno posla.Ponekad je u samogradnju nečeg puno uloženo novca i vremena ali dok čovik vidi da je svojim rukama stvoril nešto što če mu koristit na bolje nema tih para kojim se to zadovoljstvo može platit.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Al neče sigurno potrošit 10 t€ koliko bi dal za takvu novu jer su precjenjene i to previše, ja sam uvijek za varijantu uradi sam ako znaš i imaš od čega, a uvijek ispadne duplo i više jeftinije!
Pofarbaš šasiju u crveno, sanduk u zeleno, felge u srebrno, naljepiš neke lude naljepnice i garantiram da 80% ljudi neče skužiti da se radi o samoradnji...:D
 
B

bosniahos

Guest
.

Posijetil san šrot u cigana vidim zadnji kraj dajc-tam šasija i kiper sanduk duple gume,kotači neda mi šejtan mira uspem se gore a u sanduku sve za uradit rude.Poznam gazdu pa ga upitam reko daj da se dogovorimo za neku malu paru.Kaže cigo ajd dobro kao zate 13.000 kuna ispod tog mi se ne isplati dati nema željeza.Reko lud si ko če dat te pare,a kaže garo jučer mi nudi 10 tisuča čovik nisam dal.Nije više ni šrot jeftin.
 

Najnoviji postovi

Na vrh