• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prikolice iz kućne radinosti

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
Al neče sigurno potrošit 10 t€ koliko bi dal za takvu novu jer su precjenjene i to previše, ja sam uvijek za varijantu uradi sam ako znaš i imaš od čega, a uvijek ispadne duplo i više jeftinije!
Pofarbaš šasiju u crveno, sanduk u zeleno, felge u srebrno, naljepiš neke lude naljepnice i garantiram da 80% ljudi neče skužiti da se radi o samoradnji...:D

sa svime sa slažem kolega...tak bude točno kak si napisal farbe...;)
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
Al neče sigurno potrošit 10 t€ koliko bi dal za takvu novu jer su precjenjene i to previše, ja sam uvijek za varijantu uradi sam ako znaš i imaš od čega, a uvijek ispadne duplo i više jeftinije!
Pofarbaš šasiju u crveno, sanduk u zeleno, felge u srebrno, naljepiš neke lude naljepnice i garantiram da 80% ljudi neče skužiti da se radi o samoradnji...:D
Možda je pretjerano ALI:
I mi kad smo kupovali prikolicu smo gledali razne "meštre" koji to rade privat i ispadne jeftinije i na kraju se ipak odlučili za Tehnostroj..Cijenom je bila skuplja jedno 20-30% ali ni dan danas mi nije žao kaj smo dali toliki postotak više novaca jer mi je ta prikolica jedini stroj u koji nisam morao ulagat,a kod mene je više od 5 sezona..Na njoj je sve kao i prvog dana,svaka stranica se zatvara bez upotrebe kakvog posebnog alata (pajser,čekič),stranice isto sjedaju na mjesto bez problema,ma stvarno nema zamjerke,a navozila se svega i svačega..
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
marko, posudjujes li kome tehnostrojku?

Da,skoro se više navozila "posuđena" nego kod mene:roll:

Al opet ne posuđujem bilo kome,imam 4-5 ljudi kojima redovno posuđujem kod branja kukuruza i branja krumpira..

Ako dođe netko za koga znam da nezna baratat s prikolicom rađe mu ja idem vozit nego da posudim i onda mi ju vrati u nekom pokvarenom stanju..
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
obicno strojevi koji se posudjuju daleko prije nastradaju, ali eto, nije pravilo.

ovo sta kazes da te tehnostrojka izasla 20-30% skuplje, to stoji ali kad usporedjujes sa novim prikolicama od privatnika.
za tu istu cijenu ja recimo mogu imati 3 prikolice, matiju ce jos i povoljnije izac nego mene moja.

opet sa druge strane, ima razlog zasto nove prikolice sa imenom toliko kostaju. sigurno da se ove pravljene po garazama i privatnim radionama nemogu usporedjivati sa nekim kvalitetnijim markama. ponasanje na cesti, kvaliteta materijala, zavrsna obrada, zatvaranje stranica i tako dalje..
vrlo rado bi udomio jedan komplet, nebitno koje boje. samo treba imati dovoljno posla za njih da bi se isplatile.. dok su bila kapitalna u igri, racunica je dosta drugacije izgledala.
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
nekaj novoga...

DSC_0068.jpg

DSC_0067.jpg

DSC_0066.jpg
 

Zac540

Član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
604
nekaj novoga...

kolko debeli lim si stavljao za pod?
I kolko plačaš m2 il kg lim?
Ja kupovao neki dan i plačao 7,5 kn po kili pa reko ajd da pitam tebe da vidim baš ono čisto za usporedbu
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
Jel bude sanduk u konus malo, radi lakšeg istovara materijala??

nebude u konus...nema potrebe kod mene za tim, i ovak žitarice ljepo idu..

7.5 kn po kili i ja platil , lim je 3mm...
 

Zac540

Član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
604
nebude u konus...nema potrebe kod mene za tim, i ovak žitarice ljepo idu..

7.5 kn po kili i ja platil , lim je 3mm...

Koju debljinu misliš stavljat za stranice?
Inače prikolica več sad izgleda super a jedva čekam da ju vidim gotovu:shock:
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
za stranice ide lim 2mm...dal bum ga pigati...

nadam se da bude još bolje super dok bude gotova..8)
 

Zac540

Član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
604
za stranice ide lim 2mm...dal bum ga pigati...

nadam se da bude još bolje super dok bude gotova..8)

Samo naprijed,izgledala bu ona bez sumnje super,a najbolji je osječaj kad sam radiš i napraviš neke kak ti srce želi
:supz:
 

Turopolec

Član
Tu od
31 Svi 2012
Poruka
413
Kolko se vidi iz ovog do sad sigurno bu bolja od bilo koje tvorničke:prayer::prayer::prayer:
 

davor22

Član
Tu od
24 Lis 2009
Poruka
700
ajd'e budimo ipak realni u nekim stvarima,kolko tolko

zašto ne može biti kvalitetnija od nove,zato što nije kupio nove gume ili?
----što se tiće svi mi na prikolice trpamo više nego što im je dopuštena nosivost i one naravno pucaju ili se motaju , a na ove današnje stavljaju slabe osovine i tanke rude ,a stranice svi proizvođaći stavljaju duple i to preko metra-valjda misle da se u njima vozi samo piljevina--- a ovi kućni proizvodi su napravljeni masivnije i pojačani na svakim čoskovima i nosaćima kipera - a ne da ti cilinder probije u kištru ili izvali nosać cilindra
 

Najnoviji postovi

Na vrh