• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prikolice iz kućne radinosti

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
Planiram raditi pomocne stranice za prikolicu, prikolica je 190x300cm, a visina stranica bi bila 60 cm, tako da bi sveukupno ima 6,5 m3.Mislio sam ih raditi od lima, i da ga bigujem, motam radi jacine, dali je dovoljno sa debljinom od 2mm.
 

Turopolec

Član
Tu od
31 Svi 2012
Poruka
413
Pozdrav!
Imam priliku nabaviti šasiju od tamića kipera bez sanduka u jako dobrom stanju za 3 kn/kg. Na otpadu vele da ima oko 300 kg. Na njuškalu tip prodaje osovin sa duplim kotačima isto od tamića za 1200 kn sa dobrim gumama. E sad znači osovina + šasija cca 2000 kn. cilindar 5 tona teleskopski 1500 kn. Ukupno 3500 kn. + sanduk i rudo. Posao ne računam jer sve radim sam. Jel se isplati izrada takve prikolice? Planiram ju vuči sa IMT 539. I koje bi dimenzije sanduka trebala biti da vozi 4000 kg pšenice?
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
za 4 t psenice trebas 6m3 sanduk, 3,5m x2m x0,85m

A kako su donje stranice napravljene?
najbolje napraviti kako su i one napravljene

To bi bilo tesko, jer planiram da se mogu skidat.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

fendonja

Član
Tu od
11 Pro 2010
Poruka
327
To je imt prikolica? Po mom nekom proracunu ako ces pigati stranice imat ce oko 50 kg
S varenim okvirom i ravnim limom ima isto toliko
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
iako bigujem/pigam lim opet moraju ici nosaci stranica i krajnje za uklapanje za zatvaranje.
 
Tu od
25 Velj 2012
Poruka
587
iako bigujem/pigam lim opet moraju ici nosaci stranica i krajnje za uklapanje za zatvaranje.

ma da i staviš i drvene nastavke bit će ko bog..bitno da služi svrsi..nisu vremena za velika ulaganja u poljoprivredu..treba gledati praktičnost i kako proći jeftinije..:eek:
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
ma kaj i drvene da staviš ljepo ih prefarbati i nabudu tak lefko sprhle normalno ak nebu vuni cjelo vrijeme stajala i ak imaš imalo volje i znanja onda lako napraviš kak očeš. ovak kak smo mi složili se pokazalo vrlo efikasno ..kada otvoriš donje stranice (ako je rinfuza) odma se i gornje otvore prema van pa sve iscuri bez problema(ak očeš morem ti poslikati) i nisu teške stranice..
 
B

bosniahos

Guest
.

Turopolec na šrotu je najbolje stavit na vagu odočno uvijek popušiš jer oni imaju veliko iskustvo a imaju i /prilagodljive vage/ haha.Nedaj im nikako više od 2,5 kn i nemoj pokazivat veliko interesovanje.Nekidan sam ima razliku mišljenja na jednom šrotu bez da trepne okom povečal kg za 100 kg a vaga ima ispis i digitalna.
Mali plavi daj poslikaj sistem i stranice,hvala.
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
Tako sam nekako i mislio, a kako je najbolje uraditi kacanjena donje stranice i zatvaranje istih, da uradim nove stupce ili iskoristim zakacke.
 

magla

Član
Tu od
11 Ožu 2008
Poruka
325
staviš dva stupića cijev 40*30 a krajeve kopčaš normalno sa zatvaračem
 

mikser

Član
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
322
Evo malo slicica prikolice koja je skoro zavrsena.
www.dodaj.rs
[/url][/IMG]
www.dodaj.rs
[/url][/IMG]
www.dodaj.rs
[/url][/IMG]
www.dodaj.rs
[/url][/IMG]
www.dodaj.rs
[/url][/IMG]
www.dodaj.rs
[/url][/IMG]
www.dodaj.rs
[/url][/IMG]
www.dodaj.rs
[/url][/IMG]
 
Posljednje uređivanje:

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
Evo malo slicica prikolice koja je skoro zavrsena.
dobra dobra ,a vidim ima dosta i šinja od pruge a ovo kaj je iza za zgibu(osovina) da nije to od tatre?? spojna osovina između diferencijala ave u svemu dobar rad:gitarist:*bosniahos ispričavam se kaj nam slika nekaj me zafrkava mob pa nemogu poslikati..
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Cobra

Član
Tu od
17 Ožu 2012
Poruka
163
nem pojma naso na otpadu verovatno od nekog kamiona,al mi ekstra leglo.


ja sa šinjama od pruge imam loše iskustvo, šinju od male pruge sam iskoristio za "polugu" za utovaranje sa zadnjim hidraulikom, i mana joj je ; šta puca na varu kao "staklo" , zato ovu zadnju koju imam , nisam nigdje vario - pojačavao , samo kroz sredinu izbušene rupe fi 20,7 mm i spiga se (savine) ali ju poslje nagazim traktorom i čekićem od 7 kg izravnam ! nadam se da će tvoja na tim mjestima držati dobro !
 

Najnoviji postovi

Na vrh