• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prikolice iz kućne radinosti

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,902
noga na prikolici je dobra , 1,5 t može diči...tak nek bude kak je ...

nisam još testiral pod teretom , sutra budem...

zašto cilindar nebi mogao podič punu prikolicu? ne kužim :icon_scratch:

rud od prikolice je okretan , novi kupljen, iza ne mislim vuči još jednu prikolicu jer ima ovu jednosovinku sa kojom mogu vuč još jednu ak ima potrebe , a nikad u životu nisam vozil dvije prikolice , svaka je zakvačena za jedan traktor i šibaj...
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,387
ne izgleda to lose na kraju sve skupa.
svidja mi se sto si osvjetljenje slozio po ps-u.. gabariti, pozicije.. prakticki spremna za registraciju, kad bi se mogla.
koje su na kraju dimenzije sanduka?
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,902
dimenzije sanduka su 410 x 210 x 103 , heh...

da osvjetljenje i mora biti po ps -u pošto ju nemogu regati...
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
noga na prikolici je dobra , 1,5 t može diči...tak nek bude kak je ...

nisam još testiral pod teretom , sutra budem...

zašto cilindar nebi mogao podič punu prikolicu? ne kužim :icon_scratch:

rud od prikolice je okretan , novi kupljen, iza ne mislim vuči još jednu prikolicu jer ima ovu jednosovinku sa kojom mogu vuč još jednu ak ima potrebe , a nikad u životu nisam vozil dvije prikolice , svaka je zakvačena za jedan traktor i šibaj...

Noga je vjerojatno dosta jaka na podizanje ,,,, ali kod prikapčanja ili otkapčanja bi mogli nastati problemčiči jer kada je pod teretom tada noga uvjek malo ORE kada se prikolica , pogura ili cukne , i tada lako dođe do uvijanja ili loma što se u velike izbjegne ako je dolje pokretni okretni po osi kotač ,,,,
zašto cilindar nebi mogao podič punu prikolicu? ne kužim
,,, ne kažem da neče moči ali iz iskustva znam da na ovako velikim sanducima kada su dobro natovareni ,,,, teretom ,,, jednostavno se zna dogoditi da nema dovoljno podizne snage ali kao što kažeš vidjeće se kada se natovari ,,,,
rud od prikolice je okretan , ako je ruda okretna onda OK jer baš dobro i nevidim od nove farbe na slici
A za poteznicu ,,,,, mala investicija a puno puta zna dobro doči ,,,, ono što se može sa jednim traktorom nema potrebe za dva ,,,,,,, a i kada se zagrezne i tada je najsigurnije zakačiti sajlu za neko sigurno mjesto ,,, nego nešto polomiti a ne može se očekivati da nikada neče trebati povuči ovako veliku prikolicu ,,, a kada se natovari a njive mekane ,,,, :^):
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
dimenzije sanduka su 410 x 210 x 103 , heh...

da osvjetljenje i mora biti po ps -u pošto ju nemogu regati...


cca 7 tona kukuruza u zrnu , kako mi se čini :^):
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
. Prije bi rekel max 6tona.
Ta prikolica ima 2 osovine tak da na nozi nebu stravican teret,a i to kaj je manjih dimenzija ne znaci da je slabo jer nekad je manje vise.
Bitno je od kojeg je materijala,celika.....
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
. Prije bi rekel max 6tona.
Ta prikolica ima 2 osovine tak da na nozi nebu stravican teret,a i to kaj je manjih dimenzija ne znaci da je slabo jer nekad je manje vise.
Bitno je od kojeg je materijala,celika.....
Sve je moguće , zavisi od vlažnosti ,, i hektolitarskoj masi ,,, a evo malo za usporedbu iz tablica ZMAJ - eve prikolice



Uploaded with ImageShack.us
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,902
ova druga prikolica što imam je za 0,5 kubika manja pa vozim na njoj 7 tona dok je full puna, tak da računam da bude ova komotno vozila 7 tona..
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,902
vuči će je večinom Massey 575 , a Case ima jednoosovinku , nemam kočnice na njoj...:(rofl):
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
ako se ne varam MF je 65 ks...ma bude on to bez brige vukel ...dok ga ona još kolko tolko prikolica stisne i bude išel...pa mi smo sa TD 75 vukli onu prikolicu kaj sam prije stavil slike..tovarilo se na nju 12 tona + ona 3 tone pa sve skupa je vukel 15 tona pa je išel...malo utega naprijed i tjeraj..
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,818
ako se ne varam MF je 65 ks...ma bude on to bez brige vukel ...dok ga ona još kolko tolko prikolica stisne i bude išel...pa mi smo sa TD 75 vukli onu prikolicu kaj sam prije stavil slike..tovarilo se na nju 12 tona + ona 3 tone pa sve skupa je vukel 15 tona pa je išel...malo utega naprijed i tjeraj..

a kad treba negdje nizbrdo stati.....:icon_scratch:......veselje...
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
a kad treba negdje nizbrdo stati.....:icon_scratch:......veselje...

e to je več druga pjesma...zato smo mi imali kočnice,tak kaj dok si stisnul.odma je stala na mjestu...e sad opet z druge strane gledano,kod matije nema nizbrdica...ali svejedno nebi preškodile bilokakve kočnice na prikolici..
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,902
mf je 68 ks, kad mene nema uzbrdica i nizbrdica tak da tu nema straha , cisternu od 6000 l bez ikakvog problema vozi i po mokrome mf , znači ona ima negdje 2,5 t + 6 t kaj ide u nju, mali pjeva sa njom ,a kamoli nebude sa prikolicom, dok bude tak mokro se nejde na zemlju nego se kombajn počeka na poljskom putu, a tak je večinom i je...

traktor ima dosta dobre kočnice , uglavnom po cesti ne ludujem sa teretom , normalna brzina 25 km/h i to je to...
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,263
mf je 68 ks, kad mene nema uzbrdica i nizbrdica tak da tu nema straha , cisternu od 6000 l bez ikakvog problema vozi i po mokrome mf , znači ona ima negdje 2,5 t + 6 t kaj ide u nju, mali pjeva sa njom ,a kamoli nebude sa prikolicom, dok bude tak mokro se nejde na zemlju nego se kombajn počeka na poljskom putu, a tak je večinom i je...

traktor ima dosta dobre kočnice , uglavnom po cesti ne ludujem sa teretom , normalna brzina 25 km/h i to je to...

Kod mene bi proxima 90 imao pune ruke posla s tom cisternom i prikolicom... Ako je ravan bude Mf išao s njom dobro....
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
ma kakav mali,vidiş da je višlji od prikolice:icon_super:
al pa se lijepo posela,to je i čist dosta velka nosivost...takva bi i nam pasala,dok budemo slagali,budemo nekaj slično napravili samo kaj bude trostrani kiper..
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ma prava pila nema tu kaj,al mi se cini da ne stisce bas jako traktor na rudu?
Kak je s punom manevrirati i voziti unazad?
 

Najnoviji postovi

Na vrh