• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prikolice iz kućne radinosti

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Zj kak bi ti nazval osovinu na auto prikolicama bez opruga i amortizera?
A nije kruta.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,468
Ovu prikolicu bih htio prenamjeniti u kipericu pa me zanima kakve profile stavljate na sanduk da vam se ne svijaju prilikom kipanja. Ne bih htio previše ju otežati jer ju dosta koristim i sa tomo vinkovićem. Sanduk se inače skida i on je samo klinovima povezan sa šasijom tako da kod nje nema posla osim na sanduk ubaciti još cjevi jer ju kod izrade nismo odmah predvidjeli za kipanje. A sad su neke druge potrebe a cjelu isponova ne budem stigao ici jos jedno vrijeme raditi tako da trebam se snaći sa ovim.Vozim inače oko 3 tone najviše sa njom tako da ne trebam pretjerivati pa sam mislio iskoristiti 80 mm U profile?
 

Prilozi

  • PSX_20161218_221210.jpg
    PSX_20161218_221210.jpg
    48.7 KB · Pregleda: 112

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,117
Što se mene tiče i kvardatna cijev 80X60 ili 100X60 bi bila dovoljna , naravno neka sa malo debljom stijenkom.

A na samoj prikolici bi skratio šasiju i šarke postavio malo bliže točku , time bi dobio manju potrebnu silu za podizanje sanduka i veću uspravljenost sanduka sa klipom koji ima manji hod , jer nači odgovarajući klip za ovo je možda malo teško.
A i samo opterećenje na tu dodatnu cijev bi bilo manje.
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,427
Ovak sam ja postavio profile,kugle i radi kipa na sve strane kak treba.Klip je od Rosia 4 stupnja i 7 tona kod 160 bari tlaka.Uzdužni profili na platou su 100x50x4mm i to je za neke tri tone sasvim dovoljno da ih kod kipanja ne krivi.Vanjski okvir platoa pa su profili 50x50x3mm.Profili gde su kugle su 80x80x4mm sa time da imaju opore tako prvi kako i zadnji i nema šansi da ih krivi.
gif image hosting
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,327
IMT prikolica ima na gornjoj šasiji valjani U100, a Tehnostroj savijani u 100x50x5 i mekana je.
Cijev je torzijski kruća.
 
Posljednje uređivanje:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,117
Zaboravih reći da ovo što sam napisao važi samo za kipanje nazad jer je moja pretpostavka da tim malim prikolicama je to dovoljno , opet , svako ima svoju potrebu......
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,468
Mislim da bude samo kipanje nazad, moram vidjeti kakve profile imam doma ili bum kupoval na kraju sve za sanduk.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,639
ovo bi bilo najbolje ne dirati , treba novu šasiju i pomočnu šasiju ..osim ako nije za kubik kuruze ili nacjepana dva kao do sada
 

strojnik

Član
Tu od
1 Lis 2010
Poruka
174
evo i moje nove kiperice za traktor sasija od mb 508 a sanduj sa cilindrom muller 2x3x0,40 moram jos signalizaciju i stranice pofarbati



 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,388
Samo da si izbacio federe i malo.osovinu pomakao nazad da pravi veci pritisak na traktor, ovako dodje skoro pa na "vagi".
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,327
Slažem se, osim s izbacivanjem federa.
Pogotovo jer ova ima i originallnu balans-štangu pa je stabilnija.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,639
ak je bila na MB-u , prodana u milijunskoj nakladi , zašto ovdje više ne valja položaj osovine ?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,327
Zato jer je na tom kamionu bil stražnji pogon, i naprijed motor za protuuteg.
Na prikolici bi se moglo dogoditi da, umjesto da stišće, diže zadnji kraj traktora.

Ali to ionak znaš, samo zaj...
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,639
današnji "MB-i" i mnoge druge marke imaju prednji pogon pa opet nemaju osovinu na kraju truge .
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Zj zakaj pretpostavljaš da puknuti to zna,pa nije on sveznajuči,pa pita da ne luta u magli....
Inače za kaj je ova prikolica dobra?
Mislim za koju namjenu,osim kaj treba imati težak i jak traktor?

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,563
Koliko to treba biti tezak i jak traktor?
Da mu ni kile ne stisce rudu pa sta, kako se 90% transporta u poljoprivredi obavi nego dvosovinkama i trosovinkama.
 

Najnoviji postovi

Na vrh