• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prikolice iz kućne radinosti

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,486
To s vagom jest primamljivo ali prikolica mi najvise koristi u sumi a posto je kod mene brdo, ne mogu si priustiti vagu na rudi. Imao sam takvih prikolica laganih i bez obzira na polozaj osovine, ali stalno nesto doradjem za sumu i opet ju na kraju napravim tesku na rudi :p
 

Borisllav360

Iskusan lik
Tu od
1 Srp 2017
Poruka
1,608
Kod mene prikolica za šumu je dugačka 3 metra a širina negdje oko 1 metar,šasija je od nekog manjeg kamiona i osovina i točkovi isto od kamiona i na nju tovarim 5 metara i nosi bez problema kuda je bolji put a gdje je lošiji put tuda 3 metra.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,558
Kak se i vidi, na ovoj mojoj maloj je sanduk demontažan. Pričvršćem je sa 4 vijka M10. Omogućen je pomak za 33 cm naprijed. Dimenzija sanduka je 185x103 cm, visine 35 cm.
Kad stavim nadogradnju volumen je 1,25 m³, a bez nje 0,65 m³.
To je nekad bila prikolica za mtk pa nije smjela imati veliki pritisak na kuki.
 

Borisllav360

Iskusan lik
Tu od
1 Srp 2017
Poruka
1,608
Te su najbolje 17.5 gume za šumske prikolice, možeš natovariti dosta a ne moraš misliti dali će puknuti guma.
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,714
Te su najbolje 17.5 gume za šumske prikolice, možeš natovariti dosta a ne moraš misliti dali će puknuti guma.

definitnvno najbolje. Pogotovo zato jer su dosta velike nosivosti a skoro kod svakog vukanizera se može nać dobra rabljena za cijenu gableca ;) to što će imat slabije ripne nebitno...
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,558
Zwer,
kaj buš kuku skril u cijev? Ugradi jedan nipl za podmazivanje. Ne košta puno, a more puno značiti.
Je ljepše za videti, ali ja sam se ipak odlučil ispod cijevi. Cijev je ostala slobodna da se u nju gurne produljenje ruda. Za svaki slučaj, ak se bu kad trebalo voziti nekaj dužega.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,327
A čemu tak veliko oko na rudu?
Bu išlo na donju (automatsku) kuku fi50?
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,714
Zwer,
kaj buš kuku skril u cijev? Ugradi jedan nipl za podmazivanje. Ne košta puno, a more puno značiti.
Je ljepše za videti, ali ja sam se ipak odlučil ispod cijevi. Cijev je ostala slobodna da se u nju gurne produljenje ruda. Za svaki slučaj, ak se bu kad trebalo voziti nekaj dužega.

da, to ide skriveno u cijev. oglodano je na mjeru.
bit će i mazalica :)

A čemu tak veliko oko na rudu?
Bu išlo na donju (automatsku) kuku fi50?

Nemam aut kuke. prikolica je za štorca 404 i možda u nekoj budučnosti za neki cca 70ks traktor...
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,558
Pitam radi velike rupe.

Rupa je 45 mm. Kod mene je klin 30 ili 32.
Možda bi mogla biti nešto manja, ali milim da je to kuka 7 t vučne sile i 1,5 t vertikalne. Možda za tu nosivost i nije prevelika rupa. kuka s 4t vučne i 900 kg vertikalne sile ima jednaku rupu.
Ja sam je kupil jer je u trenutku kupnje imala najmanju rupu koja mi je odgovarala. One s manjom rupom su imale rupu 30.

Ja sam to ovak riješil.
WP_20160324_11_50_23_Pro
 
Posljednje uređivanje:

massey595

Član
Tu od
28 Stu 2012
Poruka
822
zwer, ovak se dela kad viška vremena na poslu ;))), imam ti ja osovinu od tamića sa feder platama original kolko buš dal za nju.
p.s. u kojoj firmi delaš
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,714
pretjerivaš s tim jednostavnim stvarim , a to bi se moglo obiti o glavu ....

Priznaj, ljubomoran si :D



zwer, ovak se dela kad viška vremena na poslu ;))), imam ti ja osovinu od tamića sa feder platama original kolko buš dal za nju.
p.s. u kojoj firmi delaš


Zadnju?

Imaš poruku :)

Ima nešto u tom slobodnom vremenu :)
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,327
Ima, s boka je, samo se ne vidi.

Nego, nisi li malo pregrijal ovo uho?
 

Najnoviji postovi

Na vrh