• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prikolice iz kućne radinosti

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,580
Automatska znam da nije okretna ali kaj se ovakva nemre ugraditi dolje. Ima isti prihvat kao moja fiksna C kuka.
Takva kuka je za mali vertikalni teret.
Donje kuke C, a poglavito D kategorije su fiksne. Rudo moze imati okretnicu duljine 150...200 ili čak više mm, dok kuka na traktoru ima svega 30...50mm.
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,346
IMG_20210507_123328.jpg ki IMG_20210507_123415.jpg IMG_20210507_123341.jpg
Evo jedne manje prikolice koju sam radio pre desetak godina. Radjena za 539, dimenzija 170x280. Sasija od 12I profila, a pomocna od desetke U profil. Tezine oko 500 kg. Trostrana kiperka. Malo sam razocaran sto je pustena u koroziju, ali se konstruktivno dobro drzi kako je lagana.
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,346
Ma nije moja. Ja je odradio, odradjena temeljna, takav dogovor da ce on farbati. Juce isao nesto do njega kad sam vidio nemogu da vjerujem kako je zapustio. Skrenuo mu ali on nista, kaze cijelo selo vozi prikolicu zato sto je tako laka za brdovite terene.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,580
Jel moguće da je tak lagana?
Moja je rađena slabijim profilima (I80) nema duplu šasiju i nadgradnja je drvena, pa je teška tu negdje.
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,346
Ma nismo je vagali, ali prilikom rada sam cijenio, profil sasije sa rudom 100 kg, cilindar i poprec;na dva nosa;a, 100 i tckovi i osovina je tako]e oko 100 mozda malo iznad. Pomocna sasija je od tankog U 10 profila, zajedno sa limom smo nas trojica stavili i glavnu sasiju stranice su od cijevi 2 mm kao i lim stranice.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,940
Kak i na svako drugo neregistrirano i neosigurano vozilo koje je u prometu.
Platiš kaznu i ideš dalje do neke druge zgode ili nezgode.
 
  • Like
Reactions: ZJ

Charlip

Iskusan lik
Tu od
21 Pro 2018
Poruka
1,560
Ja nisam čul već 5 godina da je nekoga zaustavila s traktorom a kamoli da je imal prikolicu,pogotovo kad su rakete u pitanju 🤣🤣,naravno nije bilo ni incidenata...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,580
Danas sam imal sreće…em je neregistrirana prikolica, em sam ušel na AC…i vozil se do prvog izlaza ;)
Ukupno oko 150km o_O
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,940
Mene bi bilo strah iti kak sam ti rekel već, na tak daleki put bez registracije.
Zakaj strah, ja sam jednom prilikom na more otišel a da se rega na autu izašla prije dva mjeseca. Dole sam skontal dan prije povratka pa sam se tak i vračal. Putem me zaustavil razuman milicajac i kad sam se počel čuditi ko puran glisti samo mi je dal papire i rekel nek to sutra obavezno rešim.
Jebiga, zamjenil sam datume registracije za vozila.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,940
To je kaj drugo, ovo je bilo slučajno pa je prošlo sretno
 

Najnoviji postovi

Na vrh