• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prikolice iz kućne radinosti

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Trebalo bi ih biti u u ducanima s auto dijelovima to je gabaritka probaj pitat u obi centru jedno vrijeme su imali raznih mene nije bilo dugo pa neznam jel se sta promijenilo kod njih!
 

Ivek_sk

Član
Tu od
8 Tra 2011
Poruka
40
Ma prošo sam sve u okolici nitko nema, sad još moram u obi vidjet, pa nemogu vjerovat da je tako to rijetko, inače ovi koji imaju auto dijelove samo me blijedo gledajui kad pitam :D
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Ma prošo sam sve u okolici nitko nema, sad još moram u obi vidjet, pa nemogu vjerovat da je tako to rijetko, inače ovi koji imaju auto dijelove samo me blijedo gledajui kad pitam :D

Ima i na nekima benziskim pumpama ,,, a mislim da ima i u MASIVI u Bjelovaru , nazovi i provjeri a oni ti pošalju poštom :eek::
 
B

bosniahos

Guest
Arno ti je dobro napisa ima na svim benzinskim,jučer sam pogledal kod onih Rusa.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Potraži u radnjama gdje se prodaju kamionski dijelovi i neće te gledati tako blijedo :cool:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Imam jedno pitanje!
Dali je debelozidna TUBING cijev promjera 8 ili 10 cm dovoljno jaka da se na nju navare doboši od nekog auta i samim time da dobijemo nosivu osovinu za prikolicu za rolo bale.

Prikolica bi bila dugačka 6 m i široka 220 i nosila bi 14 rolo bala slame ili sijena i kockica koliko bi se god dalo složiti na nju, a stalo bi ih puno! Šasija bi bila kruto povezana na obadvije osovine i kopčanje na donju poteznicu traktora.

Bila bi TANDEM izvedbe, znači dvije nosive osovine u omjeru 4:2 (raspored osovina bi bio 4m ispred osovine i 2m iza), širina osovine bi trebala biti 180 cm unutarnjeg razmaka, pitanje je samo dali je tubing dovoljno jak da služi kao osovina??
 
B

bosniahos

Guest
Šanana na slobodnom tržištu dostupno ima osim tubing naftaški ima još cijev za probne bušotine i ima 10-13 mm mesa.Da kojim slučajem prepiliš osovinu-cijev na Itas ili majevica prikolicama vidil bi da je njihov materijal tanji ali su im druge karakteristike.Ako se kvalitetno izreže tj.obradi dosijed i kvalitetno zavari,može i klasično elektro lučno neče ti tubing nikad puknut niti se nedaj Bože savit.Niti da staviš dole tri a gore dvi bale sijenaže.Stavi 20 coli točkove i da vidiš belaja.Zar nisi vidil od gazde Zvonara kod crkve u Kloštar prikolicu a nije tandem,stavlja 6 balaNa moju šumsku ide 5,dobro osovina je original a šasija pozamašna.Mišljenja si da če ti biti lakše istovarat ako je tandemka ili što.Bil sam kod spomenutog gazde i on spusti rude hidraulikom dolje napne španerom- trakom,izvuče one odpred naslone i polako odpusta španer i bale takoreči prvi red same slažu se.Zet malo pogura i šest bala je unutri.A zataj broj bala imaš u onih propalih firmi prikolica za 1,80 kn po kili pa kupi.Znači ti bi s jednim dovozom rišil sve svoje bale od cile godine jel tako ili griješim.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ma tubing cjevi bi ja nabavil, nije to problem, nekaj imam i doma.
Znam za prikolicu od čike Rasinca i on ju koristi za sjenažu, tovare s običnim vilicama na hidrauliku traktora, sve sam to videl i znam, no meni prikolica netreba za sjenažu, koliko ja imam sjenaže to izvozim s dvojim vilicama na traktoru bez problema!
Meni prikolica isključivo treba za suho sijeno i slamu u rolo balama i za prijevoz kockastih bala. Nisu to nikakvi veliki tereti i dovoljni su kotači od auta 14", zato bi išao na tandem osovinu da ne trpe sav teret samo 2 kotača nego da nose 4 kotača.
Prikolica bi bila puno korištena, ne samo za moje potrebe nego i za kolegu s kojim koperiram, on meni balira, ja nejmu pomognem izvoziti bale i tak....razmemo se nadam se?!

Najradije bi da nađem šasiju od nekakve samoutovarne prikolice s rudom, bez osovine. Onda bi ja nju spustio na te moje osovine s kotačima od tubing cijevi, proširio i produžio prema mojim željama, stavio limeni pod i sve pofarbao. onda može stajati vani cjelu godinu, nebude joj ništa.
Uglavnom, samo želim nisku, široku i dugačku prikolicu za prevoz lakih tereta.
 

Zac540

Član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
604
Ja imam napravljenu osovinu i rudu od te cijevi od tubinga,fi 80 i stjenka 10il čak 12 mm
Širina osovine je 165cm a dužina rude je skoro 3m(ova od rude ima još nutra ubačenu jednju tanju da bu jače)doboši od nekog auta
Hoču reč tak sklepano od tubinga nosi 3 metra mokrih bukovih drva bez straha,nejde nikud,2,5kubika mokrog šljunka i hrpu sličnih tereta
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Kako mislis izvesti tandem osovinu? Na klackalicu?

NE, osovine bi bile kruto povezane na šasiju. Jedna ispred druge. Prikolica bi bila tak složena da kad se zakopča na donju poteznicu stoji ravno na obadvije osovine.
 

fendonja

Član
Tu od
11 Pro 2010
Poruka
327
Ovo je xista glupost. Prikolica sa dvije ili vise osovina mora imati nekakav ovjes. Prvi kamen ili neka neravnica i ode guma jer vise nece teret biti na sva 4 kotaca nego na dva. Jos ako malo put visi vecina tereta moze biti na samo jednoj gumi. Nije to bas pametno
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Hehe...ako ti tako kažeš...vidio sam ja več svašta i što valja i što ne, znam da nije baš najsjajnije da bude tako, no, sve ovisi o prikupljenim djelovima. Nije problem ni klackalicu napraviti iz tubinga ako ga bude dovoljno :)
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Zašto bi radio zajedničku osovinu za ova kotača.....rekao si da ćeš koristiti auto kotaće....lijepo uzmeš glavčinu i nosač od npr golfa/kadetta
518807.jpg
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
mislim da bi ti najbolje bilo da složiš nekaj kak je savoris složil na onoj šumarki...i to bi bezbrižno funkcioniralo i po grabama i sveposvud...
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Pa ja sam to relativo jednostavno uradio , nosi 4 metra sirovog drveta bez problema , isto sam samo rukavce od auta zavario za cijevi , to ti je najjednostavnije a radi radnju
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ma meni se mota ista takva stvar kakvu je samo napravio na onoj maloj šumarki, onakav tip klackalice.
Cilj sveg ovog ispitivanja ovdje i je da čujem kaj mi Vi ostali preporučate na ovu moju ideu.

SAVO, ajd ako te ne mrzi da mi postaviš par onih starih slika od izrade klackalica na tvojoj maloj šumarki, ili mi daj link ili broj stranice gdje su te slike več prije postavljene, da sad ne listam cjelu temu.??
 
Na vrh