• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prikolice za okrugle bale

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
889
zavisi od dimenzije bala možda 2 a možda i tri to sam već vidio da ljudi na prikolicama za drva vože sve i svašta
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,151
Evo moje prikolice za bale. Isprva je bila napravljena kraća pa je proširivana pa je onda osovina ostala više unutra. Isprva je korištena za prevoz malih bala pa je prepravljena za velike i na nju stavljam 8 suhih bala ili 4 zelene bale. To vučem s 3511.









 
Posljednje uređivanje:

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Hmmm...interesantno postavljeni dupli kotači :)
Jel kaj pucalo i savijalo se u tom sistemu duplih kotača???
Gume su 14" jel?
Širina i dužina, te visina od zemlje do poda???
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,151
Hmmm...interesantno postavljeni dupli kotači :)
Jel kaj pucalo i savijalo se u tom sistemu duplih kotača???
Gume su 14" jel?
Širina i dužina, te visina od zemlje do poda???

Da osovina nije prečvrsta a kao što sam napisao vuče 3511 i to polagano da bile su se te osovine krivile ovo ono sad su već 2 godine u redu otkad su malo pojačane. Prikolica je dosta niska i to mi je pogodno jer tovarim sa vilicama za bale i prikolica mora malo niže stati i tovarim. Da gume su 14" dužina je negdje oko 5 metara je 4 bale X 1.20 to je 4.80m znači tako nešto. Put mi je dosta neravan ali idem polako sa 3511. Ja bih rekao da je visoka negdje 80cm. Bila bi idealna sa jačom osovinom i gumama. Ali nebih mjenjao visinu. ;)
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ma ja planiram izradu jedne niske tandemke namjenski baš za suhe rolo i kocka bale...
Da bude 2,5m široka i jedno 6 dugačka i visina minimalno koliko bude smjelo biti zbog guma.
Kotači budu 14" od opela vjerojatno, jake su felge i zadnej tromble koje se navare na tubing to budu osovine.
Šasija bude od samoutovarne prikolice, proširena i produžena, rudo ako ne iskoristim od samoutovarne bude izrada od U profila, kopčenje na donju poteznicu!
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,151
Ma ja planiram izradu jedne niske tandemke namjenski baš za suhe rolo i kocka bale...
Da bude 2,5m široka i jedno 6 dugačka i visina minimalno koliko bude smjelo biti zbog guma.
Kotači budu 14" od opela vjerojatno, jake su felge i zadnej tromble koje se navare na tubing to budu osovine.
Šasija bude od samoutovarne prikolice, proširena i produžena, rudo ako ne iskoristim od samoutovarne bude izrada od U profila, kopčenje na donju poteznicu!

Teško ćeš to motati jer ja meni treba puno da okrenem svoju i osovina treba biti skroz nazad zbog tereta koji je na traktoru da bolje vuče. Mene to malo zeza i negdje 3511 nemože izvući jer nema tereta na gumama.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ništa se ti ne brini, osovina ti mora biti u odnosu 70:30 na šasiji prikolice, tako da se prednja strana prikolice što više osloni na traktor.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,151
Ništa se ti ne brini, osovina ti mora biti u odnosu 70:30 na šasiji prikolice, tako da se prednja strana prikolice što više osloni na traktor.

Pa kod mene znači slažem 8 bala i te 2 bale su iza osovine. A kad vozim zelene jedna mi je iza. Koliko misliš slagati bala na nju 1red ili još gore. S čim misliš tovariti?Kod mene svaka bala visi po cca 10cm sa strane. To ti je dobro ako bude široka 2.5 metara jer će bale biti osigurane dobro. Jel misliš iza ostaviti otvoreno ili praviti nešto iza (na kraju prikolice).Ja svoje vežem sa španerom samo odozgo a sastrane ne i dođu do kuće a ako se vozi iz daljega mogu se i sastrane uvezati i ne mogu nikuda...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Bude bila stranica iza na koju se budu naslonile bale. Dolje 2 reda po 5 komada i još gore red u sredini 4 komada, tak da vozi 14 komada, to je oko 3 tone tereta.
Naravno to bude isključivo za suhe bale slame i sijena, kocke i role.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,151
Bude bila stranica iza na koju se budu naslonile bale. Dolje 2 reda po 5 komada i još gore red u sredini 4 komada, tak da vozi 14 komada, to je oko 3 tone tereta.
Naravno to bude isključivo za suhe bale slame i sijena, kocke i role.

Pa to će biti u redu... ;)
 

Najnoviji postovi

Na vrh