• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prikolice za okrugle bale

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
reci ti sta god hoces,ali konkretno ovaj gore nazovimo ga utovarivac bala je hm.. ajde reci cu los.

nit imam prednji utovarvac,nit sam kad natrpao ili prevezao koju roto balu, ali po meni to bi bilo za nekoga kome je u zivotu dosadno pa ono,idem citav dan vozit bale. svih 8 komada.. :roll:
mozda je problem u nama,mozda nismo naucili tako radit kao oni. ali da mi se to prikazano na filmicu svidja,nesvidja..
c045.gif


to je u stvari jos jedna u nizu stvari za americke vikend farmere. oni sta kupuju one male slatke JD-e do recimo 30ak ks sa prednjim utovarivacima i ostalim kerefekama a obradjuju s njima vrt,ciste prilazne putove i to.
jbg,ima se moze se..
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
evo kako to radi slavonski farmer..slike su od člana ANGUS-a.

prikoli1.jpg


prikoli2.jpg


prikoli3.jpg


prikoli4.jpg


prikoli5.jpg


prikoli6.jpg


prikoli7.jpg


prikoli8.jpg


prikoli9.jpg


prikoli10.jpg
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
ne razumijem te,pa nije covjek sam prikolicu pravio.to je tvornički rad.
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Ovaj bočni utovar je kao na omotačina za bale ili nekakav drugi, daj slike njega malo bolje. Ne kako mi je utovar čudan
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
to je angus slikao,ja sam ih samo stavio na net..

vidi se da se vilice nakon sto pokupe balu zakrecu za 90 stupnjeva,kako bi balu okrenule..on kupi balu tako da ju stisne vilicama(po principu čeljusti) sa čeonih strana,a zatim ju dize i okrece,te ubacuje u prikolicu,a kad pokupi 2 bale,onda ih dize gore i potiskuje nazad.

nisam nikad vidio prikolicu u radu,nego samo na mjestu dok je bila..
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
vjerovatno mislis zbog komentara na onaj americki sistem.
ovo se ne moze usporedjivati s onim prethodnim. dok onaj amerikanac svoj sistem namjesti i podesi, ova je prikolica mozda i puna.. samo mi se cini dosta dugacka i mozda nezgodna za manevriranje, iako je tandemka.
bilo bi zanimljivo vidjeti snimku u radu, dali mora stati dok dize balu ili se sve odvija u voznji i koliko to sve brzo ide..
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
ovo je ista kita drugo pakovanje ..samo kaj amer može odvojiti utovarivac bala i s golom prikolicom ići u maškare ..
da sad ne filozofiram oko toga da ga ne vozi svaki put sa sobom doma , troši gorivo , ceste , itd ...
Pogledaj samo koliko mu treba da istovari bale ..istina vozi 2 x manje ..ali ...
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
abrkili kaže:
to je angus slikao,ja sam ih samo stavio na net..

vidi se da se vilice nakon sto pokupe balu zakrecu za 90 stupnjeva,kako bi balu okrenule..on kupi balu tako da ju stisne vilicama(po principu čeljusti) sa čeonih strana,a zatim ju dize i okrece,te ubacuje u prikolicu,a kad pokupi 2 bale,onda ih dize gore i potiskuje nazad.

nisam nikad vidio prikolicu u radu,nego samo na mjestu dok je bila..

E to zakretanje me i interesiralo, jer vidim da ostale bale na polju stoje kontra od utovara...
 

ANGUS

Novi član
Tu od
11 Ožu 2008
Poruka
19
Prikolica je talijanska MUTTI AMOS stara 20 god. i koštala je 20 t.k. utovar traje 10-15 minuta zavisi od gustoće bala na njivi i promjera bala, vozi 12 kom. promjera 150-160
14 kom. promjera 130-140
16 kom. promjera 120

Prikolica je jednostavna za rukovanje lakše nego kad vučeš 2 prikolice, utovarati može u hodu bez stajanja, ide se za balirkom.

Sad je druga godina kako je imam i puno nam je lakše 1 čovjek sveze sa udaljenosti 8-10 km 10 tura,a prije kad treba voziti bale skidaj stranice na prikolicama pa meći jer treba primjer za pšenicu i uostalom treba više ljudi,eto toliko.
 

tine

Dobro znana faca
Premium
Tu od
10 Pro 2006
Poruka
856
ANGUS kaže:
Prikolica je talijanska MUTTI AMOS stara 20 god.

he, he, he :D

ANGUS kaže:
i koštala je 20 t.k.
To si vrlo dobro kupio. Nova je u zavisnosti od modela oko 18.000 E fco. fabrika.

..ja.. kaže:
bilo bi zanimljivo vidjeti snimku u radu, dali mora stati dok dize balu ili se sve odvija u voznji i koliko to sve brzo ide..

Imam na DVD, ali je sve nešto u komadu i slike i video jedan fajl, ko neka multimedija.
Mogu ti slat, a ako neko može to 'razbit' i stavit na youtube... može se javit na PM.
 
V

vinko

Guest
par pitanja:
mogu li se tovariti omotane bale? kako se bale istovaraju, jel samo tresnu iz prikolice van i ima li to kakvih posljedica?
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Ne preporuča se vožnja bala omotana folijom u ovoj prikolici jer dolazi do trganja folije i kvarenja bala
 
D

dgeceg

Guest
šta mislite jel bi se mogle okrugle bale voziti na šumskoj prikolici,prikolica je dugačka 3 m, i kolka bi bala stalo na nju?
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Sve to je več viđeno.
Čak i palete sa umejtnim gnojivom ljudi voze na šumskoj prikolici.
 

Najnoviji postovi

Na vrh