• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prikolice za Tomo Vinković

slafko

Član
Tu od
22 Kol 2008
Poruka
275
Pozdrav svima na forumu i nadam se da se polako vraćamo u normalu nakon ovih blagdana... ;)

Po glavi mi se motaju male prikolice za Tomo Vinković (i slične traktore do 40 ks), ali nisam dovoljno pametan da sam procjenim realno stanje kod nas i trebaju mi razna mišljenja, komentari i prijedlozi.

Pa Vas molim ako imate 5 minuta da odgovorite na 4 kratka pitanja koja bi mi puno pomogla u sagledavanju tržišta.

Evo link za upitnik: http://spreadsheets.google.com/viewform?key=pminDmY4Nrf9zNmdET64lOA.

Hvala svima koji će odvojiti malo svog vremena...
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,289
Ovako vam izgleda prikolice za Tomo Vinkovića:, slika sa neta:

Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.

Nadam se da će nešto pomoći, to na slici je Srpske proizvodnje,a ima još Hittnerovih i naravno Priminih!
 

slafko

Član
Tu od
22 Kol 2008
Poruka
275
Hvala na slici...

Za Primine mi je jedan čovjek rekao da košta cca 23.000 kn... ne mogu tvrditi da je istina...

Hittnerove ću još provjeriti. Ali Hittner je sigurno kvalitetan, ta firma ipak ima odličnu proizvodnju.
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,289
slafko kaže:
Hvala na slici...

Za Primine mi je jedan čovjek rekao da košta cca 23.000 kn... ne mogu tvrditi da je istina...

Hittnerove ću još provjeriti. Ali Hittner je sigurno kvalitetan, ta firma ipak ima odličnu proizvodnju.

Ne da se falim, taj čovjek sam bio ja, ako doznam još neke informacije u vezi prikolice javm vam.
Dali ste dobili dimenzije koj sam vam poslao prije cca 30 min na vaš upitnik?
 

slafko

Član
Tu od
22 Kol 2008
Poruka
275
zbalija4 kaže:
Ne da se falim, taj čovjek sam bio ja, ako doznam još neke informacije u vezi prikolice javm vam.
Dali ste dobili dimenzije koj sam vam poslao prije cca 30 min na vaš upitnik?

Joj, uopće nisam razmišljao pa da zaključim iz nicka... :) Dobio sam, hvala na pomoći i informacijama, bit će od velike koristi! Moram vas počastiti gablecom kad se vidimo... :D
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,289

baustelac99

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2009
Poruka
579
Planiraš prodavati ili proizvoditi takve prikolice? Neznam kolika je potražnja za takvim prikolicama,ali u mom kraju gotovo svi mali traktori (do 35ks) imaju ručno rađene prikolice, vidio sam možda 3 tvorničke.
 

baustelac99

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2009
Poruka
579
petar kaže:
Tomo bi se dobro znojio s takvom.


Mislim da se novi Tomo neće znojiti s ovom, kad ima 30 ili 40ks.
Moj TV 826 (22ks) viče punu orginalnu prikolicu ( ona na prvoj fotki) bez problema. A nekad davno je TV proizvodio i prikolice od 2,5t
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,289
baustelac99 kaže:
Mislim da se novi Tomo neće znojiti s ovom, kad ima 30 ili 40ks.
Moj TV 826 (22ks) viče punu orginalnu prikolicu ( ona na prvoj fotki) bez problema. A nekad davno je TV proizvodio i prikolice od 2,5t

Slažem se sa vama, nebi snjela biti ta prikolica preteška za Tv jer ta priklica bi trebala biti teška oko 650 kg i nosti 2t , a prikolice koje je nekad proizvodila Maljevica za Tv je bila tška 750kg i nosivost 1,5t (deklarirano).
Tv vuče i 5t kad treba!
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,289
slafko kaže:
Evo kako bi izgledala prikolica. Uz napomenu da bi bilo rinfuzno otvaranje stranica.

Obrisan neispravan link.

Dali je to trosrani kiper ili kipa samo odotraga? Meni po slici izgleda kao da kipa samo odotraga.
Dali ta prikollica miže biti proizvedena bez gibnjeva (federa, amortizera)?
Ta je opremljna sa hidrulickim kočnicama ili, ne vidi se nigdje priključna crijeva ili to je samo sinbolična slika?
Nadam se da previše ne pitam!! :roll: :D
 

slafko

Član
Tu od
22 Kol 2008
Poruka
275
zbalija4 kaže:
Dali je to trosrani kiper ili kipa samo odotraga? Meni po slici izgleda kao da kipa samo odotraga.
Dali ta prikollica miže biti proizvedena bez gibnjeva (federa, amortizera)?
Ta je opremljna sa hidrulickim kočnicama ili, ne vidi se nigdje priključna crijeva ili to je samo sinbolična slika?
Nadam se da previše ne pitam!! :roll: :D

To je samo simbolična slika jer trenutno druge nemam...

Trostrani kiper, hidraulične kočnice. Može biti bez federa (opruga), to je najmanji problem.

Pa forum i postoji da bi se pitalo... :D
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,289
slafko kaže:
To je samo simbolična slika jer trenutno druge nemam...

Trostrani kiper, hidraulične kočnice. Može biti bez federa (opruga), to je najmanji problem.

Pa forum i postoji da bi se pitalo... :D

Ovako sa federima mi se čini jako visoka i nestabilna.
Ne tvrdidim da sam upravu sa stabilnošću, to je samo moje mišljenje.
Dosta je visoka sa ti federima što bi možda bio problem kapćait rudu za traktor, tj. trebalo bi kapčait visoko, što bi bio problem sa njom punom ići u brijeg.
Za Tomo Vinkoviča bi bila bolja bez federa između šasije i osovine, možda bolje da ima feder u rudi da se izbjegnu udarna opterečenja prikolice na traktor.
Mislim da razumijete što želim reći.
 

slafko

Član
Tu od
22 Kol 2008
Poruka
275
baustelac99 kaže:
Planiraš prodavati ili proizvoditi takve prikolice? Neznam kolika je potražnja za takvim prikolicama,ali u mom kraju gotovo svi mali traktori (do 35ks) imaju ručno rađene prikolice, vidio sam možda 3 tvorničke.

Sad bih samo htio vidjeti da li je to uopće pametno i da li postoji potražnja. Mislim da ih nebi išao proizvoditi jer za nju mora biti niska cijena, a to kod nas teško da to možemo postići. Ali proizvođač kojeg zastupam (veće prikolice) može napraviti i takve male, samo je pitanje da li će se prodavati.
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
slafko kaže:
baustelac99 kaže:
Planiraš prodavati ili proizvoditi takve prikolice? Neznam kolika je potražnja za takvim prikolicama,ali u mom kraju gotovo svi mali traktori (do 35ks) imaju ručno rađene prikolice, vidio sam možda 3 tvorničke.

Sad bih samo htio vidjeti da li je to uopće pametno i da li postoji potražnja. Mislim da ih nebi išao proizvoditi jer za nju mora biti niska cijena, a to kod nas teško da to možemo postići. Ali proizvođač kojeg zastupam (veće prikolice) može napraviti i takve male, samo je pitanje da li će se prodavati.

I kod mene su vecinom rucni radovi, ali to je u prvom redu pitanje cijene. Nitko nece dati za traktor od 35-40 ks velike novce za prikolicu jer je jednostavno neisplativo, odnosno takva kombinacija suvise malo radi. Mnogi bi svoje rucne radove (najcesce bez kipe i kocnica) vrlo rado zamjenili za jednoosvinske tvornicke sa kipom i kocnicama kada bi se na trzistu nasle male prikolice sa povoljnom cijenom.
 

slafko

Član
Tu od
22 Kol 2008
Poruka
275
Smiljan kaže:
I kod mene su vecinom rucni radovi, ali to je u prvom redu pitanje cijene. Nitko nece dati za traktor od 35-40 ks velike novce za prikolicu jer je jednostavno neisplativo, odnosno takva kombinacija suvise malo radi. Mnogi bi svoje rucne radove (najcesce bez kipe i kocnica) vrlo rado zamjenili za jednoosvinske tvornicke sa kipom i kocnicama kada bi se na trzistu nasle male prikolice sa povoljnom cijenom.

Smiljan je to odlično elaborirao... sve je pitanje iskorištenosti prikolice i stope povrata. I sad je tu pitanje kolika je realna cijena za jednu takvu jednostavnu prikolicu...
 

baustelac99

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2009
Poruka
579
Ova zadnja prikolica je ORGINALNA sa NEORGINALNIM SANDUKOM, prva slika na temi je ista ta prikolica u potpuno orginalnom izadnju. Istu takvu imam doma pa znam, proizvodnja TOMO VINKOVIĆ
Kao što je več rečeno, bitna je isplativost takve invasticije, jer novi Tomo (primin) košta 60 000, ona je stvarno previše 23 000 za priminu prikolicu.
Druga stvar je upitna kvaliteta tih prikolica, točnije debljina limova sanduka. Limovi sanduka i stranica su uglavnom pretanki i ako prikkolica stoji vani, istrule za 10god, To znam iz iskustva jer smo 1999god kupili samo šasiju te prikolice stare 15 god, dno je bilo puno rupa. Isto tako imamo malu prikolicu za motokultivator, kupljenu novu 1979god, 91 god smo joj morali skroz promjeniti sanduk jer se sve raspalo,a novi, sa debljim limom traje do danas bez ikakvih oštećenja.
Što se tiče potencijalnog tržišta, koliko vidim, već se prodaju primine i hitnerove prikolice pa je upitno kolko ima mjesta za novu prikolicu. Prije svega bi trebao nekako saznati koliko se tih manjih traktora proda kod nas.
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,289
Nisam rekao da je ova prikolica orginalna, nego bi tako nekako trebala izgledati orginalna prikolica.
Što se tiče prikolica koje misli prodavati slafko sve ovisi o kvaliteti i cijeni, nikad se nezna možda on preotme tržište Hittneru i Primi sa svojim prikolicama, jer kolko ja znam trebale bi biti jeftinije sa čak malo većom nosivošću.
 

Najnoviji postovi

Na vrh