• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prima tt traktori

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,034
a ok zahvaljujem se na objašnjenu dakle ti misliš da bi se traktor prevrnuo pod teretom ili ne jer ja te nista ne kuzim
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Ako sam skužijo dobro :scratch, Bertolini hoče da kaže če se traktor sa podignutom kašikom najbrže prevrnut na stranu i da je to veči problem nego da mu podigne prednji kraj.
 
G

GROF

Guest
šta nije to malo predaleko i previsoko kada bi se to nakrcalo i tako diglo i kada bi kreuo traktor napred sta nebi diglo motor i prevrnulo ga

., da se i ja malko uključim u vu raspravu oko traktorskoga utovarivača.-

., moje iskustvo., ja imam na traktoriću prima - tome utovarivač., samo prednji, sa njim dižem i nosim bez problema oko 250 kg, koliko je tvornički i predvidjeno., na ravnome i na tvrdoj podlogi dovoljno mu je odotraga na polugami 50 kg protu tega - utega., ALI kodmene u mojoj Liki - Jezerani, sve je brdo - strana, krivo, kamenito, podloga nikakova; premeka ili pretvrda., za prevrnut mila majka - taj čas., e, onda sam ja na moj traktorić metnul na svaki kotač po 60 kg utega a po potrebi na traktorić zakvačim i uteg ki se kopča na zadnje poluge u tri točke, težina je 260 kg, tako da sam siguran., ALI opreza - pažnje - bojazni uvik ima, za zlo netreba puno, sigurnosti nikada dosta?!.- :rolfer: ...
., bilo je već nekoliko puti prevraćanja nabok, nasadjivanja, propadanja., fala Bogu!, minimalna - zanemarujuća šteta.- ... :blackeye ...

., tako DA predpostavljam., vaj tovarač sa slike ča je prikeljil firemanpetar!., a tovarač ide na zadnje poluge traktorića., traktorić se vozi obrnuto., OVO je čisto solidno napravljeno., iako sam mišljenja da nemore puno više podignut od moga tovarača, možda 100 kg više nego moj tovarač.- :?: ...

., aj Bog!, moj narode!, čitamo se ...
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Grofe,imam osjećaj da ćeš na traktoru brzo ubiti sredinu, prednjiutovarivač vuče jako naprijed, zadnji uteg jako natrag, nisu to zanemariva opterećenja..ja sam doibio sitni luft na 732 od zadnje prikolice koja ga konstant pritisce i lomi sredinu, ali bez prikolice koja ga ne stisne (jednoosovinka) ga mogu samo gledati u dvoristu....
 
G

GROF

Guest
Grofe,imam osjećaj da ćeš na traktoru brzo ubiti sredinu, prednjiutovarivač vuče jako naprijed, zadnji uteg jako natrag, nisu to zanemariva opterećenja..ja sam doibio sitni luft na 732 od zadnje prikolice koja ga konstant pritisce i lomi sredinu, ali bez prikolice koja ga ne stisne (jednoosovinka) ga mogu samo gledati u dvoristu....

., lip TI pozdrav forumašu mrga!

., e sad sredina, klimanje, luft u njoj i sva ta moguća i nemoguća sranja ča idedu sa njom???., pa neznam?., do sada je sve uredu!, 700 radni sati, 6 i pol godin, odradjeno baš u teretu i napinjanju, prevrnul sam se već 4 put., pa za sada je sve u redu! :mrgreen: ..., kada se razmrda?, budemo mrdali sve u rpu NE! :rolfer: ...
., e da, pišeš za prikolicu., pa ova moja mala prikolica, orginal, nosivosti jednu i pol tonu., a prije nje sam imal isto tako orgina prikolicu, tominu!, nosivosti dvi i pol tone i nis imal nikakovi problemov oko ti sranja sa sredinom., ALI REDOVITO PODMAZIVANJE!, skoro svaki dan, kada je traktor delal?, uzmem mazalicu i malo podmažem!!!... :butthead: ...

., aj Bog!, čitamo se ...
 

teškar

Član
Tu od
12 Pro 2010
Poruka
945
., lip TI pozdrav forumašu mrga!

., e sad sredina, klimanje, luft u njoj i sva ta moguća i nemoguća sranja ča idedu sa njom???., pa neznam?., do sada je sve uredu!, 700 radni sati, 6 i pol godin, odradjeno baš u teretu i napinjanju, prevrnul sam se već 4 put., pa za sada je sve u redu! :mrgreen: ..., kada se razmrda?, budemo mrdali sve u rpu NE! :rolfer: ...
., e da, pišeš za prikolicu., pa ova moja mala prikolica, orginal, nosivosti jednu i pol tonu., a prije nje sam imal isto tako orgina prikolicu, tominu!, nosivosti dvi i pol tone i nis imal nikakovi problemov oko ti sranja sa sredinom., ALI REDOVITO PODMAZIVANJE!, skoro svaki dan, kada je traktor delal?, uzmem mazalicu i malo podmažem!!!... :butthead: ...

., aj Bog!, čitamo se ...
Tko maže, taj vozi. Ne kaže se uzalud.:supz:
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,290
Tko maže, taj vozi. Ne kaže se uzalud.:supz:

ispravak netočno navoda, ne važi ovo pravilo za seriju 800 ;)
tko ju ne maže ona se ni ne trpi jer zapeće pa se ne okreće
zna to član joekiki :finga::finga::finga:
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,595
., lip TI pozdrav forumašu mrga!

., e sad sredina, klimanje, luft u njoj i sva ta moguća i nemoguća sranja ča idedu sa njom???., pa neznam?., do sada je sve uredu!, 700 radni sati, 6 i pol godin, odradjeno baš u teretu i napinjanju, prevrnul sam se već 4 put., pa za sada je sve u redu! :mrgreen: ..., kada se razmrda?, budemo mrdali sve u rpu NE! :rolfer: ...
., e da, pišeš za prikolicu., pa ova moja mala prikolica, orginal, nosivosti jednu i pol tonu., a prije nje sam imal isto tako orgina prikolicu, tominu!, nosivosti dvi i pol tone i nis imal nikakovi problemov oko ti sranja sa sredinom., ALI REDOVITO PODMAZIVANJE!, skoro svaki dan, kada je traktor delal?, uzmem mazalicu i malo podmažem!!!... :butthead: ...

., aj Bog!, čitamo se ...

kaj nije tvoj tt fiksni u sredini pošto nije zglobni....:scratch
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
kaj nije tvoj tt fiksni u sredini pošto nije zglobni....:scratch

Mali traktori s prednjim upravljanjem nemaju prednji most koji je okretan oko uzdužne osi traktora, nego to imaju u sredini. Na taj način cijeli prednji kraj oscilira lijevo-desno za cca 15°. Inače bi jedan kotač često bil u zraku.
Ne zna kak je to riješeno na Primi, ali na mojem Pasqualliju je u sredini piksa (klizni ležaj).
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
pitam zato kaj grofova prima nije zglobna...:?:

To kaj nema zglob znači da se ne može zakretati oko vertikalne osi, ali je omogućeno zakretanje prednjeg trapa za cca 15°oko horizontalne uzdužne osi.
 
G

GROF

Guest
kaj nije tvoj tt fiksni u sredini pošto nije zglobni....:scratch

., lip TI pozdrav mtd001!

., TOČNO!, moj je fiksni traktor NE!., ali zato ima tri zgloba i četri kardana koja uredno moraš podmazivat!!! :supz: ...

., aj Bog!, čitamo se ...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,762
Koliko ja znam, ima jednak zglob kao i zglobne Prime, Tomeki i Hittneri, samo im je zakretanje blokirano (bar je tak na Hittneru, a nebi rekel da je i na Primi drugačije). Znači, ostaje ono kaj se rasklima, uzdužna piksa.
 

teškar

Član
Tu od
12 Pro 2010
Poruka
945
Prekjučer je HP Express došao po rukavac i lager od Prime, a lova još nije došla, pa sam već polako dobio streptokoke:confused:. Međutim, danas je stigla i lova:D, te mi je laknulo. Tako da mogu reći da je Masiva ipak postupila pošteno. Kako je direktor obećao, tako je i bilo.
Međutim, ja još nisam nabavio rukavac, bio je jedan za prodati u okolici VŽ, ali mi je pobjegao. Ako tko od forumaša zna za koji, molim da mi javi.
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,290
Koliko ja znam, ima jednak zglob kao i zglobne Prime, Tomeki i Hittneri, samo im je zakretanje blokirano (bar je tak na Hittneru, a nebi rekel da je i na Primi drugačije). Znači, ostaje ono kaj se rasklima, uzdužna piksa.

Što se tiče sredina situacija je sljedeća:

Primina sredina (trn i čahura) za fiksne modele je ista ko
na Hitnerovim starijim modelima i aktualnim AGT modelima,
fiksni Hittner ima samo ukurućenje sa
dvije "spone" umjesto cilindara, Prima je ukrućena sa 2 vijka pored
centralnoga bolcna, za AGT nisam neznam na koji način je napravljano ukrućenje..
Prima ima kompletnu sredinu od gusa, dok hitner je imal
sa starijem modelima varena zadnji dio, na novijim modeli i
ima varenu čahuru od bešavne cijevi sa tefloskom pikslom,
AGT ima isto gusnatu sredinu kompletnu na zglobnim modelim,
dok je kod fiksnih modela zadnji dio varen, trn i čahura su od gusa...
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Što se tiče sredina situacija je sljedeća:

Primina sredina (trn i čahura) za fiksne modele je ista ko
na Hitnerovim starijim modelima i aktualnim AGT modelima,
fiksni Hittner ima samo ukurućenje sa
dvije "spone" umjesto cilindara, Prima je ukrućena sa 2 vijka pored
centralnoga bolcna, za AGT nisam neznam na koji način je napravljano ukrućenje..
Prima ima kompletnu sredinu od gusa, dok hitner je imal
sa starijem modelima varena zadnji dio, na novijim modeli i
ima varenu čahuru od bešavne cijevi sa tefloskom pikslom,
AGT ima isto gusnatu sredinu kompletnu na zglobnim modelim,
dok je kod fiksnih modela zadnji dio varen, trn i čahura su od gusa...

Ak sam dobro skužil kod oba tipa traktora su ustvari zblokirali nepromijenjenu sredinu.
Sad su u prednosti pred drugima, kak je bil TAM kad se uvađal turbo u kamionske motore. Nijemci su imali pretanke stijenke pa su morali rekonstruirati cijeli motor, a TAM je imal dovoljno debele stijenke i samo je ubacil turbo.
A kakve to veze ima s Primom i Hittnerom. Pa oni imaju skoro riješen 'dualsteer. Samo oslobode zglob i riješe upravljanje hidrauličkih cilindara za prvo i središnje upravljanje. Omoguće blokiranje jednog ili drugog cilindra i ponosni vlasnik dobiva 3 u 1:
1 - zglobni traktor,
2 - traktor s prednjim upravljanjem i
3 - traktor s dualsteer upravljanjem.
Tko nam je ravan? :mrgreen:
 
G

GROF

Guest
Ak sam dobro skužil kod oba tipa traktora su ustvari zblokirali nepromijenjenu sredinu.
Sad su u prednosti pred drugima, kak je bil TAM kad se uvađal turbo u kamionske motore. Nijemci su imali pretanke stijenke pa su morali rekonstruirati cijeli motor, a TAM je imal dovoljno debele stijenke i samo je ubacil turbo.
A kakve to veze ima s Primom i Hittnerom. Pa oni imaju skoro riješen 'dualsteer. Samo oslobode zglob i riješe upravljanje hidrauličkih cilindara za prvo i središnje upravljanje. Omoguće blokiranje jednog ili drugog cilindra i ponosni vlasnik dobiva 3 u 1:
1 - zglobni traktor,
2 - traktor s prednjim upravljanjem i
3 - traktor s dualsteer upravljanjem.
Tko nam je ravan? :mrgreen:

., TOČNO!, DOBRO SI SKUŽIL.-

., prima traktori - tomo vinković nekada!., stari modeli hittnera i agt-ea! imali su., a prima ima dan - danas ukrućenje središnjeg zgloba sa 10 /deset!/ šarafa.- Uz malu preinaku - tvornički!, dobiš duplo skretanje., znači zakretanje prednji kotača i piganje na sredini!., jedna mala serija po narudžbi bila je tako napravljena!!!., delal tome, delala prima!!!., jako zgodna stvar!., skoro pa se okreneš u mestu!!! :prayer: ...

., aj Bog!, moj narode!, čitamo se ...
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
., TOČNO!, DOBRO SI SKUŽIL.-

., prima traktori - tomo vinković nekada!., stari modeli hittnera i agt-ea! imali su., a prima ima dan - danas ukrućenje središnjeg zgloba sa 10 /deset!/ šarafa.- Uz malu preinaku - tvornički!, dobiš duplo skretanje., znači zakretanje prednji kotača i piganje na sredini!., jedna mala serija po narudžbi bila je tako napravljena!!!., delal tome, delala prima!!!., jako zgodna stvar!., skoro pa se okreneš u mestu!!! :prayer: ...

., aj Bog!, moj narode!, čitamo se ...

A to se zove dual steering ako se ne varam... vidio sam carraro kako skreće iz reda u red u vinogradu i to sa atomizerom kao prikolica!!!
 

Najnoviji postovi

Na vrh