• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prima tt traktori

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
proruutegstranjic.jpg


Grof
Uteg za Primu ti je super, lično napravljeno, napravljeno za 5. Kažeš da je od 260 kg, Pa mogal bi dobro služit i nekim večim traktorima.
A imam neku sugestiju, kopčanje za priokicu ti je visoko pa može uteg i težka prikolica podignut prednji kraj traktora. Možeš to napravit niže. A inače vjerujem da je to kopčanje mišljeno samo za prvu silu i da ti ne upotrebljavaš to ujedanput zajedno sa prikolicom sa težim teretom. Ako je tako netreba nikakve prerade.
 
G

GROF

Guest
iwanho kaže:
Zbalija,
koji je traktor na ovim zadnjim slikama? Vidim da nije zglobni. Jel to onaj kaj se prijašnjim postovima spominju veliki zadnji kotači? tt840 SA? Ako imaš li tehničke karakteristike i cijenu prosim te stavi da vidimo.

POZDRAV FOPRUMAŠU; iwanho!., istina i Bog!., postavljeno je pitanje? našeme najvrednijem forumašu; zbalija-ji!., a ja ću si uzet to pravo za odgovorit umesto njega., on je moj prijatelj i neće se nać ni uvredjen, ni povredjen!...

...na zadnjim slikama., predpostavljam da misliš na traktor ča ima iza sebe prikopčan rovokopač!., to je traktor;
tt-840 sp., 40 ks., nije zglobni, već je sa takozvanim prednjim upravljanjem!., prodan jednome našeme forumašu., radjen po narudžbi., kako traktor tako i rovokopač., a na rovokopaču ima sistem - mogućnost ugradnje - korištenja dodatnog priključka svidra - bušača za rupe., čovik ima sav vinograd na dosta velikom nagibu - strani - brdu., tako da je to kupil., već je provjereno i ispitano., dela perfektno!...

...traktori; tt-830 sa i tt-840 sa., obadve verzije traktora ZGLOBNI., ti i takovi tipovi traktora proizvedeni su na veliki broj zahtjeva kupaca, dugogodišnjih korisnika sličnih traktora naše ili strane proizvodnje!., osnovna namjena tih traktora je oranje i tanjuranje., imali smo nekoliko demonstracija oranja sa jednobrazdnim plugom 16" od IMT-ea, isto tako bila je demonstracija i testiranje 40-desetice s tanjuračama 28 diskova od OLT-a., pokazali su se jako dobri!!!.,

Uz to ima veliku prednost na svim dosadašnjim traktorima tipa tomo vinković., iz razloga što je znatno brži u odnosu na sve svoje predhodnike iz te i takove branže., ide do 28 kilometara na sat!...

...po svojim gabaritima znatno je duži i širi, teži., a ujedno se ide maksimalno na ruku kupcu., pa se puno, puno detalja radi isključivo na zahtjev i potrebu krajnjeg korisnika - kupca!!!...

...cijene?!., raspon cijena je od 60 do 100 tisuća kuna!., sve zavisi od želje, mogućnosti i potreba kupaca!!!

Bog!., sretno., čitamo se...
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
GROF kaže:
isto tako bila je demonstracija i testiranje 40-desetice s tanjuračama 28 diskova od OLT-a., pokazali su se jako dobri!!!.,

Uz to ima veliku prednost na svim dosadašnjim traktorima tipa tomo vinković., iz razloga što je znatno brži u odnosu na sve svoje predhodnike iz te i takove branže., ide do 28 kilometara na sat!...

...po svojim gabaritima znatno je duži i širi, teži., a ujedno se ide maksimalno na ruku kupcu., pa se puno, puno detalja radi isključivo na zahtjev i potrebu krajnjeg korisnika - kupca!!!...

...cijene?!., raspon cijena je od 60 do 100 tisuća kuna!., sve zavisi od želje, mogućnosti i potreba kupaca!!!

Bog!., sretno., čitamo se...
28 diskova za tu snagu je samo po cesti vuć i zanima me kako ih može uopće podić, da nije možda 24 ili 20? Iako mislim da ni 24d nemože kvalitetno (dovoljno brzo) vuć za tu snagu motora.
 
G

GROF

Guest
firemanpeter kaže:
proruutegstranjic.jpg


Grof
Uteg za Primu ti je super, lično napravljeno, napravljeno za 5. Kažeš da je od 260 kg, Pa mogal bi dobro služit i nekim večim traktorima.
A imam neku sugestiju, kopčanje za priokicu ti je visoko pa može uteg i težka prikolica podignut prednji kraj traktora. Možeš to napravit niže. A inače vjerujem da je to kopčanje mišljeno samo za prvu silu i da ti ne upotrebljavaš to ujedanput zajedno sa prikolicom sa težim teretom. Ako je tako netreba nikakve prerade.

Bog!., firemanpeter!

...UTEG., UTEG!!!., svi dosadašnji traktorići, sve serije tome vinkovića imale su mogućnost ugradnje prednjeg i zadnjeg utovarivača., ali samo zglobne verzije istih., oću pisat., da se prednji utovarivač nije ugradjival na traktoriće sa takozvanim prednjim upravljanjem!., a nebi ja! bil ja! kada nebi to i takovo isprobal na sebi i svojoj muki!., svi su uglavnom rekli; NE., a ja; DA., i vridni radnici sa inžinjerima tvornice dali su se u delo montaže i pripasivanja prednjeg utovarivača na verziju traktora sa prednjim upravljanjem!., dešavalo se to da se traktor ni mogal dobro ponašat sa utovarivačem, osim na ravnome i sa utezima minimalnim od 25 kg po kotaču., a kodmene u liki je brdo, krš i kamen pa smo odma stavili na zadnje kotače 2 x po 60 kg i 2 x po 25 kg na prednje kotače., bilo je to malo pa sam na zadnju poteznicu kvačil razno - razne gvoždjurije po 100 kg., ali zaboraviš dok se pomalo voziš i drmuckaš sa teretom., a kotači zadnji u zraku, pa nasadjivanje na glavu i prevraćanje na bok., pa ajmo još malo po malo nabacit utega!., tako sam došal do težine neki 200 kg i je...., ma nemore ga niko pomaknut smesta., problem zakvačit., problem odkvačit i pospremit., idemo delat kotačiće!., problem sa kotačići rješen!!!..., naravno, još smo odotraga nabacili 60 kg uteg da se po kolnici - garaži ne potrkujemo nanjega, mislim na uteg od 60 kg.-...
...MATERIJAL?!., pa uglavno otpad!., i to preko kuma iz dalekovoda., lipo sve profile povarili pajdo i ja, natočili po ubačenom gvoždju betona!...
...TOČNO!., ovaj uteg - teg., kako ga znadu bećari zvat!., koristi za sve tipove traktora., lagana montaža i demontaža!
...KUKA na utegu-poteznica!., ma ni predvidjena za prikolicu., već je predvidjena za šlepanje bećara kada zapadedu ili izletidu iz puta - ceste po ledu i snigu!!!

Bog!., narode moj!., čitamo se...
 
G

GROF

Guest
petar kaže:
GROF kaže:
28 diskova za tu snagu je samo po cesti vuć i zanima me kako ih može uopće podić, da nije možda 24 ili 20? Iako mislim da ni 24d nemože kvalitetno (dovoljno brzo) vuć za tu snagu motora.

...KAKO SAM VEĆ NEKOLIKO PUTI PISAL., PIŠEM I OVOGA PUTA!., testiranje, testiranje., krug tvornice je sav u ravnome., a probno polje iza tvornice takodjer ravnica i zemlja meka., probali smo i po ledini., i da ga je... ide, ide., piči ko pravi i nosi bez problema...
NAŽALOST!., imal sam fotić., ali sam se toliko zanesal da nis slikal., slikali su dečki iz tvornice., kada i ako dobim slikice budemo ji pokeljili!., ...
Bog!
 
S

siniša

Guest
dobro veće svim vridnim forumašima.
grofe svaka ti čast na ovim ljepim slikicama traktora kao i onoga pluga crvenka koji je jak, čvrst.
takoder se nadam da ćemo se vidjeti poslije nove godine kod našeg zajedničkog prijatelja FiLiPANA ako ne i prije.
imam problema s internetom i teško mi se uključiti u rasprave.
pozdrav i hvala još jednom za plug.
 
G

GROF

Guest
Orsic kaže:
jel ima negdje na netu cijenik prima traktora?

lipi pozdrav forumašu; Orsic!., cijenika nima., ali kaži ča te interesira., ma budemo sve nabavili!!!

lipi pozdrav takodjer i vridnome forumašu, preponosnom vlasniku traktorića tomica!; siniša!., nisam još niš siguran., možda se dogovorimo za kakovo hodočašće u Bjelovar i ove godine na kraju!., vrime darivanja!., možda ki -ča "daruje"!., plug ko plug., možda cijena previsoka!., ali budemo umišali u cijenu blagdane., tako da!!!.-
p.s., ako niš ove., e onda odma po početku Nove gremo posjetit "frendove".,...

Bog!
 

Orsic

Član
Tu od
30 Kol 2009
Poruka
415
zanima me onaj od 40 konja,kruti,necu zglobni traktor,i jel to onaj sa sva 4 kotaca velika?
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
GROF kaže:
iwanho kaže:
Zbalija,
koji je traktor na ovim zadnjim slikama? Vidim da nije zglobni. Jel to onaj kaj se prijašnjim postovima spominju veliki zadnji kotači? tt840 SA? Ako imaš li tehničke karakteristike i cijenu prosim te stavi da vidimo.

POZDRAV FOPRUMAŠU; iwanho!., istina i Bog!., postavljeno je pitanje? našeme najvrednijem forumašu; zbalija-ji!., a ja ću si uzet to pravo za odgovorit umesto njega., on je moj prijatelj i neće se nać ni uvredjen, ni povredjen!...

...na zadnjim slikama., predpostavljam da misliš na traktor ča ima iza sebe prikopčan rovokopač!., to je traktor;
tt-840 sp., 40 ks., nije zglobni, već je sa takozvanim prednjim upravljanjem!., prodan jednome našeme forumašu., radjen po narudžbi., kako traktor tako i rovokopač., a na rovokopaču ima sistem - mogućnost ugradnje - korištenja dodatnog priključka svidra - bušača za rupe., čovik ima sav vinograd na dosta velikom nagibu - strani - brdu., tako da je to kupil., već je provjereno i ispitano., dela perfektno!...

...traktori; tt-830 sa i tt-840 sa., obadve verzije traktora ZGLOBNI., ti i takovi tipovi traktora proizvedeni su na veliki broj zahtjeva kupaca, dugogodišnjih korisnika sličnih traktora naše ili strane proizvodnje!., osnovna namjena tih traktora je oranje i tanjuranje., imali smo nekoliko demonstracija oranja sa jednobrazdnim plugom 16" od IMT-ea, isto tako bila je demonstracija i testiranje 40-desetice s tanjuračama 28 diskova od OLT-a., pokazali su se jako dobri!!!.,

Uz to ima veliku prednost na svim dosadašnjim traktorima tipa tomo vinković., iz razloga što je znatno brži u odnosu na sve svoje predhodnike iz te i takove branže., ide do 28 kilometara na sat!...

...po svojim gabaritima znatno je duži i širi, teži.,
a ujedno se ide maksimalno na ruku kupcu., pa se puno, puno detalja radi isključivo na zahtjev i potrebu krajnjeg korisnika - kupca!!!...

...cijene?!., raspon cijena je od 60 do 100 tisuća kuna!., sve zavisi od želje, mogućnosti i potreba kupaca!!!

Bog!., sretno., čitamo se...


Fala grofe. 8) 8) 8)

Kaj te traktore s prvim upravljanjem (nezglobne) delaju po narudžbi :shock: . Zanima me isključivo nezglobni traktor, iako sam svjestan slabije okretnosti.

Mislil sam na konkretne tehničke karakteristike (specifikacije) kakve obično daju proizvođači traktora, ak su raspoložive.
lp. Čitamo se
 
G

GROF

Guest
iwanho kaže:
GROF kaže:
iwanho kaže:
Zbalija,

Kaj te traktore s prvim upravljanjem (nezglobne) delaju po narudžbi :shock: . Zanima me isključivo nezglobni traktor, iako sam svjestan slabije okretnosti.

Mislil sam na konkretne tehničke karakteristike (specifikacije) kakve obično daju proizvođači traktora, ak su raspoložive.
lp. Čitamo se

...LIPI POZDRAV!

TOČNO!., traktor "fiksni", tkz. sa prednjim upravljanjem slabije je okretan., treba mu više prostora za manervriranje -okretanje. I meni je trebalo puno, puno vremena da se priviknem da prednja kraj nevata - nelovi zadnju kraj i tako to...
...deladu ji po narudžbi jer se uglavnom kupuje standardna verzija traktora., a to je; tt-830-s, slika i prilika - oću pisat poboljšana verzija!; tv-730-s., standardna verzija je i u svakome slučaju jeftinija!!!
...pa sve je isto!., osim piksiranje sredine i nakretanja prednji kotača!; znači svi prenosnici, transmisija, hidraulika, struja, jačina /zavisi od motora/, kotači /po želji/, dužina-širina /po želji/,... sve je isto?! Čak je bilo interesanata., a i to je izvedivo., tražili su neki "kupci" uz prednje zakretanje kotača, zakretanje standardno u sredini., primjerice slično ko na novim paskvalijima po želji., znači istovremeno zakretanje!!!., ali je malo bilo preskupa pa su odustali!... sve je raspoloživo!!!
...CIJENE PROIZVODA!., pokeljil naš vridni forumaš!; zbalija!., uglavnom je to, to,... /malkice gori ili doli!/,.

PORUKA forumašu; zbalija-i !!!.,. ma ja te osobno cijenim i falim!., frende moj!!!., ma nemoj se pokvarit., razapet će mene! narod sa foruma!!!., /ma moram te malo "štrecnut" željac!!! da se neopustiš i da nespiš dugo ujutro!!!/.-
Bog!., narode moj!., čitamo se...
 
D

ddd

Guest
iwanho kaže:
Kaj te traktore s prvim upravljanjem (nezglobne) delaju po narudžbi :shock: . Zanima me isključivo nezglobni traktor, iako sam svjestan slabije okretnosti.

Ja sam zvao Primu prošle godine i rekli mi da su radili ali više ne rade fiksne traktore.
 
G

GROF

Guest
ddd kaže:
Ja sam zvao Primu prošle godine i rekli mi da su radili ali više ne rade fiksne traktore.

..."FIKSNE" traktore deladu po narudžbi., /skuplja verzija traktora/., proizvodnja ide tek po uplati akontacije!
p.s. ima čak nekoliko gotovih "fiksnih" traktora za isporuku po uplati!.-
Bog!., lipi pozdrav., čitamo se...
 

Najnoviji postovi

Na vrh