• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prima tt traktori

I

IvanVl

Guest
Svatko tko prati forum zna da to pripremaš za prodaju .
I svatko tko treba taj plug zna da se lemeši ne smiju bojati .
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,433
Svatko tko prati forum zna da to pripremaš za prodaju .
I svatko tko treba taj plug zna da se lemeši ne smiju bojati .

Ne pripremam ništa za prodaju, tek sam si kupio traktor, potpuno namjenski. Ako si sređujem strojeve po dvorištu, to ne znači da su za prodaju. Prodao sam samo strojeve koji mi nisu trebali ili mi iz nekog razloga nisu odgovarali, pa neznam uopće odakle ti taj zaključak. Nema razloga da ih ne obojam, kako sam obojao cijeli plug tako i to. Kod mene će raditi u plastenicima i želim da što duže traju jer su i ovako starije proizvodnje. To možeš lako skužiti po prijašnjim slikama i po činjenici da sam mijenjao baš SVE šarafe na plugu
 

tomo522

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2012
Poruka
699
e kolega ja znam da se ti baviš tim poslom i da ti treba manji traktor za plastenike......što se tiče pluga i ja sam mog pofarbo komplet...svejedno zemlja oguli boju sa lemeša :supz::supz:
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,433
e kolega ja znam da se ti baviš tim poslom i da ti treba manji traktor za plastenike......što se tiče pluga i ja sam mog pofarbo komplet...svejedno zemlja oguli boju sa lemeša :supz::supz:

Pa naravno, znam i ja da će se oguliti, ali samo tamo gdje se treba, sve ostalo će ostati zaštićeno od korozije i vanjskih utjecaja iako ću se ja potruditi da ne stoji vani na kiši nego u garaži. Plug je bio stvarno loše održavan i stajao je vani. Sada je sve sređeno na njemu i ne moram ga dirati 10 godina, a to je i bio cilj
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Ovaj ram na sliki mi izgleda da če iz Prime napravit tenk. Ljepo napravljeno, čak bi rekel predobro- prejako. Svaka čast, nadam se na slikama kad bude montirano jer me zanima izgled jer mi več sad ljepo izgleda.
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,433
Ovaj ram na sliki mi izgleda da če iz Prime napravit tenk. Ljepo napravljeno, čak bi rekel predobro- prejako. Svaka čast, nadam se na slikama kad bude montirano jer me zanima izgled jer mi več sad ljepo izgleda.

Evo rama je gore na traktoru, usput sam maknuo stari razvodnik hidraulike i ugradio novi s 3 dvoradne komande, promjenio sjedalo, sa stražnjeg podiznog cilindra napravio dvoradni tako da ima i pritisak prema dolje, polakirao blatobrane naprijed, iza i haubu, zaštitni okvir, ugradio dodatna radna svjetla naprijed i jedno na stražnji zaštitni okvir jer se neki dan pokazalo da je prijeko potrebno...i još ima posla :), al nema frke...sredit ću ja to

k4xmdf.jpg


a0l82q.jpg


3483511.jpg
 

brane30

Član
Tu od
9 Velj 2011
Poruka
533
Evo rama je gore na traktoru, usput sam maknuo stari razvodnik hidraulike i ugradio novi s 3 dvoradne komande, promjenio sjedalo, sa stražnjeg podiznog cilindra napravio dvoradni tako da ima i pritisak prema dolje, polakirao blatobrane naprijed, iza i haubu, zaštitni okvir, ugradio dodatna radna svjetla naprijed i jedno na stražnji zaštitni okvir jer se neki dan pokazalo da je prijeko potrebno...i još ima posla :), al nema frke...sredit ću ja to
pa sto ce ti te dvorande komande jos tome 3 komada ?:shock:
pa sto ces ti raditi s tim traktorom ? :?:
svaka cast ali ga pretjerujes !:rolleyess:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Zjocko, CAR SI!!!

I znajte, Zjocko nikad ne pretjeruje, on samo misli na apsolutno baš sve! :)
 

tomo522

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2012
Poruka
699
ma sve 5 al neznam baš jel potrebno na zadnjoj hidraulici dvoradni....kaka onda ore s njim ako je dvoradni...znači stalno ga drži na hidraulici....bolje je kad plug spustiš slobodnim padom i on plovi a ovako je kruta veza....neznam opet valjda čovjek zna šta radi i zašto mu je potreban:supz:
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,433
Kako pa sto ce mi dvoradne i to 3? Pa prva je za straznje poluge, druga ce biti za prednje poluge, a ttreca za zakretanje ralice naprijed, ili za bilo koji drugi prikljucak naprijed koji je hidraulicki upravljan... Dvoradni cilindar iza nece smetati u oranju, plug ima svoj kotac koji ga vodi i tu uopce ne brinem, nece on orati hektare zemlje nego samo u plastenicima. Pritisak prema dolje mi iza treba jer mu pravim mini greder, pa da ne pretjerujem s tezinom gredera, malo ce mu pomoci i poluge; tj.bar toliko da ne pliva po kamenju
 

tomo522

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2012
Poruka
699
Kako pa sto ce mi dvoradne i to 3? Pa prva je za straznje poluge, druga ce biti za prednje poluge, a ttreca za zakretanje ralice naprijed, ili za bilo koji drugi prikljucak naprijed koji je hidraulicki upravljan... Dvoradni cilindar iza nece smetati u oranju, plug ima svoj kotac koji ga vodi i tu uopce ne brinem, nece on orati hektare zemlje nego samo u plastenicima. Pritisak prema dolje mi iza treba jer mu pravim mini greder, pa da ne pretjerujem s tezinom gredera, malo ce mu pomoci i poluge; tj.bar toliko da ne pliva po kamenju

ok kolega...rekao sam ja da ti znaš šta radiš i zašto ti šta treba:prayer:
 

čiko

Član
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
266
Malo da obnovimo temu, ne vidi se od tolike prašine :shock:
Grof i Prima back in akšon ;)





I još jedna, slikao sam Google :lol:
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,753
Malo da obnovimo temu, ne vidi se od tolike prašine :shock:
Grof i Prima back in akšon ;)

čak se i krava pita kakva je to gužva.....:lol:
 

tomo420

Član
Tu od
20 Sij 2011
Poruka
710
čak se i krava pita kakva je to gužva.....:lol:

Ali je krava odlična....pogledaj joj leđa.....ko pod vaservagu....pravi primjerak:supz:
U Grofovoj je blizini sve ko po špagi:mrgreen:
 

tomo522

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2012
Poruka
699


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us

evo GROFOVI plužića samo da se poštelaju i mogu u krompir radit redove



Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us
ovo je od GROFOVOG zelenka pa ako neko misli radit za sebe da malo vidi kak to izgleda u orginalu



Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us
evo kolega ZJOCKO možda ti ove slikice pomognu i dadu kakvu ideju za tvog zelenka inače su slike od GROFA i njegovog zelenka



Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us
 

Aco 93

Član
Tu od
15 Lis 2010
Poruka
467
O nova korpa stigla,odlična je imat će sad priliku za isprobat, snjeg pada ko lud sigurno ga ima i u jezeranama dosta.
 

Najnoviji postovi

Na vrh