• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prima tt traktori

čiko

Član
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
266
E sem ti miša, opet je neko izboljšanje došlo u Jezerane, trebat će veća garaža :lol:
Trebalo bi doći i nazdraviti da bolje radi, al morao snijeg past kad ne radim :blackeye
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Vjerujem da je ta veča kašika nabavljena baš zbog snijega. Tu je i nosač za ralicu kojeg nekad nije bilo na Grofovoj Primi. Onda mora da je negde ili ralica ili kosilica. Ala se on oborožijo :scratch :), ima da je bolji od Ličke komunale.
A vidi, prikolica je dobila radno svjetlo :) i čak megleku :shock:.
 

tomo522

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2012
Poruka
699
ha haa Peter pa znaš našeg Grofa.........sve mora bit pikobelo:partyman:
 

tomo420

Član
Tu od
20 Sij 2011
Poruka
710
E prijatelju da sam bar imao više vremena kad sam bio kod tebe bi tu struju ti ja pomogao spojit
 
Z

zekonja

Guest
pozdrav

Pozdrav,
nov sam na forumu, imam primu tt830s i za vrijeme oranja otpao mi je dio automata zmigavaca, kontaktirao sam tvornicu u Bjelovaru, ali dva puta su mi poslali automat sa 6 izvoda, automat sam nosio raznim majstorima da od dva pokusaju napraviti jedan ispravan, sto im naravno nije uspjevalo.
Zamolio bih nekog ako ima na svojoj primi automat sa 5 izvoda da mi posalje nekakvu sliku ili kaze di se moze nabaviti.
Hvala! ;)
 

tomo522

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2012
Poruka
699
Pozdrav,
nov sam na forumu, imam primu tt830s i za vrijeme oranja otpao mi je dio automata zmigavaca, kontaktirao sam tvornicu u Bjelovaru, ali dva puta su mi poslali automat sa 6 izvoda, automat sam nosio raznim majstorima da od dva pokusaju napraviti jedan ispravan, sto im naravno nije uspjevalo.
Zamolio bih nekog ako ima na svojoj primi automat sa 5 izvoda da mi posalje nekakvu sliku ili kaze di se moze nabaviti.
Hvala! ;)

kolega ja ti idem u petak za bjelovar pa ću pogledat u hitneru i masivi ....jel mi možeš poslat slikicu tog automata da znam šta ću tražit....pozzzz:partyman:
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Pozdrav,
nov sam na forumu, imam primu tt830s i za vrijeme oranja otpao mi je dio automata zmigavaca, kontaktirao sam tvornicu u Bjelovaru, ali dva puta su mi poslali automat sa 6 izvoda, automat sam nosio raznim majstorima da od dva pokusaju napraviti jedan ispravan, sto im naravno nije uspjevalo.
Zamolio bih nekog ako ima na svojoj primi automat sa 5 izvoda da mi posalje nekakvu sliku ili kaze di se moze nabaviti.
Hvala! ;)

Pozdrav @zekonja, i dobro došao!:supz:
Neverujem da bilo kojem auto električaru predstavlja problem povezati automat žigavca, ma bilo koliko on izvoda imao na sebi!;)

Dovoljno je 3 izvoda, za normalan rad žmigavaca...a sve ostalo je luksuz!
Inače neide mi priča u glavu: da nemože nijedan auto električar, od dva automata namestiti jedan ispravan?
Znači da ste nešto petljali, spalili oba automata ,i naravno neće niko od mastora da se petlja oko popravke samog automata, što mu i nije struka,,,prema tome...

pozzz joe!
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,433
Konačno sam našao vremena da napravim ponešto na malom traktoru...pa je tako dobio svojevrsnu prednju hidrauliku na koju se može kopčati svašta, a za sada je to samo ralica. S gornje strane na klin se zakače kuke, a dolje je poluga s klinovima koji izađu svaki na svoju stranu, isto kao što sam napravio na utovarivaču. Danas sam obavio testiranje na čišćenju paprike iz plastenika i ide to ko od šale :)

2gtzsrt.jpg


28k0sjb.jpg


bdjtq8.jpg


2m4ok8o.jpg


2e1cgnb.jpg


Također, dobio je i mini greder za planiranje terena (zemlje, šljunka, puteva, svejedno, radi odlično na svim terenima)

2cnctvp.jpg



I jedan mali video da se pokaže kak je to uživo:

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=vhIu478TAng&feature=youtu.be[/YT]

Nakon što sredim još neke sitnice slijedi bojanje i to je to
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Zjocko ovo je odrađeno za 10,morat če se inžinjeri u Primi malo zamisliti kad vide ovo:drinkers::drinkers::drinkers:
 
I

IvanVl

Guest
Konačno sam našao vremena da napravim ponešto na malom traktoru...pa je tako dobio svojevrsnu prednju hidrauliku na koju se može kopčati svašta, a za sada je to samo ralica. S gornje strane na klin se zakače kuke, a dolje je poluga s klinovima koji izađu svaki na svoju stranu, isto kao što sam napravio na utovarivaču. Danas sam obavio testiranje na čišćenju paprike iz plastenika i ide to ko od šale :)


Također, dobio je i mini greder za planiranje terena (zemlje, šljunka, puteva, svejedno, radi odlično na svim terenima)


I jedan mali video da se pokaže kak je to uživo:



Nakon što sredim još neke sitnice slijedi bojanje i to je to
Kako se nosi s bočnim silama ? :mrgreen:
To što je 3x predimenzionirano ne znači da je 3x bolje .
To samo znači da je 3x preskupo .
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,433
Nije izvedba za 60 ks, ploče su iz lima 8 mm, daska iz 4 mm, samo od oka djeluje masivno, namjerno je tako napravljeno. Sasvim mi je jasno da ste do sad vidjeli samo one "originalne" ralice koje su pravljene kao za malu djecu; vidio sam i sam kakva je bila original rama za haubu i zaštitni okvir...sve ispucano, lim 3 mm, ne drži ni samo sebe, kad bi se prevrnuo nema šanse da preživiš s tim, zbog toga sam ju i bacio. Traktor ima 1200 kg + vozač i kad upreš to s 40 ks, ne može biti pravljeno od papira.
Bočne sile podnosi ok, nije mi to prva ralica...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Neznam kak vam se uopče da uputiti neke kritike zjocku...kad čovjek zna kaj radi i sve je smišljeno što, kako i od čega prije samog početka izrade!!!
Zjocko, svaka čast!!

Ja osobno da imam para, sve moje traktore bi odvezel k zjocku da mi napred štošta napravi, od prednjih hidraulika do malih i velikih ralica, majstor je samo takav!
 

brane30

Član
Tu od
9 Velj 2011
Poruka
533
Nije izvedba za 60 ks, ploče su iz lima 8 mm, daska iz 4 mm, samo od oka djeluje masivno, namjerno je tako napravljeno. Sasvim mi je jasno da ste do sad vidjeli samo one "originalne" ralice koje su pravljene kao za malu djecu; vidio sam i sam kakva je bila original rama za haubu i zaštitni okvir...sve ispucano, lim 3 mm, ne drži ni samo sebe, kad bi se prevrnuo nema šanse da preživiš s tim, zbog toga sam ju i bacio. Traktor ima 1200 kg + vozač i kad upreš to s 40 ks, ne može biti pravljeno od papira.
Bočne sile podnosi ok, nije mi to prva ralica...

kolko te je dosla ralica , nosac i hidraulika ?
ako se smije znat ?
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,433
kolko te je dosla ralica , nosac i hidraulika ?
ako se smije znat ?

Ne previse s obzirom da sam uglavnom iskoristio materijal koji sam imao otprije, cilindre od kombajna za krumpir i dva rabljena nagibna cilindra od vilicara. Ustvari me dosta povoljno izasla. Razvodnik i instalacije sam ionako namjeravao montirati prije i novo, pa to i ne racunam u to
 
I

IvanVl

Guest
Neznam kak vam se uopče da uputiti neke kritike zjocku...kad čovjek zna kaj radi i sve je smišljeno što, kako i od čega prije samog početka izrade!!!
Zjocko, svaka čast!!

Ja osobno da imam para, sve moje traktore bi odvezel k zjocku da mi napred štošta napravi, od prednjih hidraulika do malih i velikih ralica, majstor je samo takav!
Za to bi ti i trebale masne pare ..ako ne znaš cijena toga se kreče cca 10e po kili + projekt .
A bil bi red kak očekujemo besplatno zdravsvo i školstvo ..a očekujemo i mirovine da netko plati poreza , jel tak?
I ceste su nam dosta izrupljene , pa odlaze kugle i krajnjici .
Za sve to dragi moji treba i atest ..da ne ubije nekog ..pa certifikat

Takvom naivcu ja bi radio od dvadesetke .pa nek ponosno nosi :madmana:
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,433
Za to bi ti i trebale masne pare ..ako ne znaš cijena toga se kreče cca 10e po kili + projekt .
A bil bi red kak očekujemo besplatno zdravsvo i školstvo ..a očekujemo i mirovine da netko plati poreza , jel tak?
I ceste su nam dosta izrupljene , pa odlaze kugle i krajnjici .
Za sve to dragi moji treba i atest ..da ne ubije nekog ..pa certifikat

Takvom naivcu ja bi radio od dvadesetke .pa nek ponosno nosi :madmana:

Ako ti se ne svidja slobodno tako reci. Atest mi ne treba jer je to za vlastite potrebe. Iskreno, velika vecina atestiranih i certificiranih strojeva koje sam vidio i isprobao napravljena je tak slampavo i slabo da ih nikad nebi kupio jer bi me bilo strah da ce se raspasti, kao sto se i mnogi jesu i to u najnormalnijim uvjetima rada sa normalnim covjekom za volanom. ja cu si radije napraviti na svoj nacin i iz poboljsanih materijala a ne iz one komercijalne 'repe' od materijala koju koristi vecina da bi sto vise ustedili i sto vise zaradili. Hvala, tko voli nek izvoli
 

Najnoviji postovi

Na vrh