• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Priprema strojeva za novu sezonu

agro

Član
Tu od
5 Pro 2015
Poruka
89
samo osovinu, ako su piksine kuciste :)

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 

agro

Član
Tu od
5 Pro 2015
Poruka
89
razmak izmedju zupcanika uopce nije jednak, razlika po 2mm,

stavljeni unutra stari, podmazano i radi ko novo...

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 

vrsani123

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2016
Poruka
645
Pomalo se i kod mene priprema....evo izneso prskalicu iz garaze da ju kisa opere da ne moram ja
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,422
Rekoh odma. To iz srbije 90% je srot. Ako nadjem jos negdje orig. olt kupit cu si sve pa nek stoji.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
kod me ne totalna recesija , nema mjenjanja ulja do 2018 ..ni antifriza .samo remen ako pukne ...
ali kad se prodaje bude garanžiran 100%..bolje od auta
 

TypeR

Član
Tu od
25 Velj 2013
Poruka
501
Newholland pa u osijeku u oltu mozes sve nabaviti, ja jucer bio po osovine i pikse za kultivator. Pitao za one zupcanike konusni i tanjurasti sto sjeme izbacuju za oltovu pneumatsku, komplet nesto manje od 100 kuna, ovaj sto meni sadi prosle godine na 18 jutara slomio 2 plasticna tanjurasta, ove godine na 14 jedan tanjurasti i mjenjao jedan taj metalni. Kupuje kod jozica u lokalnoj trgovini, srot, a cijena 55 kuna za plasticni :)
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,422
Prije mjesec dana bio po raonike za ulagace i crijeva i nisu imali. Proizvodnje nema pa i nece biti novog. Pitam za plug daske, prsa i plazove isto nemaju.
Morat cu otic onda pa makar pikse i zupcanike ako imaju.
Tetak uzeo predzadnju masinu sto su sklopili, gumene nagazne kotace nije mogao uzet jer ne kupuju vise nista od dobavljaca.
 

TypeR

Član
Tu od
25 Velj 2013
Poruka
501
Znaci nemaju? A lik prica price. Mislio sam da neznas za to. Ma propada sve, jad i bijeda. Boze sacuvaj

Poslano sa mog Nexus 4 koristeći Tapatalk
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,493
Danas malo očistio rebra glave i cilindra (bilo trave i prašine između rebara). Več kad je bilo skinuto malo očistio zaštitne limove i rezervoar goriva i malo ih osvježio.


cLNpCyA.jpg


6NwrpZL.jpg


j2wrI74.jpg
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,422
Pripremam jedan stroj pa mi treba novi nož. Zanima me tko moze napraviti u Hr novi, a da bude nečemu. Znaci materijal mora biti vrhunski, da mi ne pukne pored glave ili da nije u balansu. Stari je 40 cm duljine, a meni bi trebalo 44 cm.

Mogu i poslat poštom pa mi lokacija nije toliko bitna, ne zurim previse. 20546
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Neznam kak vi ali ja takve stvari ne kupujem, naročito ne takav jednostavan nož. Barem danas to nije problem napraviti.

Ovog s slike sam doma sam napravil samo sam ga dal popigati po mojim željama.
Na slici još nema centralne rupe ali i ona je doma odrađena, kao i brušenje noža.

 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,422
Pa vrti se u ravnini glave pa mi nije bas od bilo cega da se napravi. Ovaj je udario u desetke betonskih stupaca i stotine jutara vinograda osisao pa je i dalje u odlicnom stanju.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Nije ni ovaj od običnog lima i naudaral se kasnije kamenja pa je još uvjek čitav.

Ja sam samo htel reči da se bi takav nož dal bez brige doma napraviti kvaliteniji nego ovaj kaj ga ovi budu napravili, ali najjednostavnije je uzeti u dučanu novo i zašarafiti.
 

bitćebolje

Dobro znana faca
Tu od
13 Sij 2016
Poruka
742
Jel bi federplata bila dobra?
Bi, feder plata se radi u pravilu od čelika koji ima izvanredne osobine čvrstoće a pritome i žilavosti, tako da još jedino gledaj da sama feder plata nije jako zamorena.......
 
Na vrh