• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

problem kosacica

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
D

delagano

Guest
E ovako: imam kosacicu marke ,,Dubrava" i imam problem sa njom, a radi se o sledecem: Kada radim sa njom tj. kada pustim kardan puno se cuje (lupa) i cesto mi lomi dva prva zileta(noza) tj. onaj koji je tup(ne sece) i odma do njega jos jedan. Gledao sam i nevidim da negde kace zileti, pa me interesuje sta moze biti problem i uzrok ovome?
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
E ovako: imam kosacicu marke ,,Dubrava" i imam problem sa njom, a radi se o sledecem: Kada radim sa njom tj. kada pustim kardan puno se cuje (lupa) i cesto mi lomi dva prva zileta(noza) tj. onaj koji je tup(ne sece) i odma do njega jos jedan. Gledao sam i nevidim da negde kace zileti, pa me interesuje sta moze biti problem i uzrok ovome?

Možda predugačko kosišče pa predaleko gura kosu .
 
D

delagano

Guest
a ima li neko sliku gde se vidi kako je kosiste zakaceno na jednoj i na drugoj strani(dali je pravo ili pod uglom) Naime vidio sam na nekim slikama pa mi se cini da je na strani remenice malo ukoso probijeno kosiste, a kod mene je pravo pa da nije problem u tome? Ako neko ima ovkvu kosacicu i radi mu dobro neka poslika ovo ako nije problem.
 
D

delagano

Guest
Nož ne smije izlazit van više od pola svije dužine .

proverio sam ne izlazi vise od pola duzine van.
Sta moze biti problem?
Primetio sam da kada kardan okrece da podize zilet gore
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh