• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Problem na IMT 533

zetor7245

Član
Tu od
5 Ruj 2009
Poruka
174
Nebi trebalo tako brzo.Vjerovatno ti je slabije stegnut vijak koji drzi papucicu da ne proklize.Stiskajuci malo je proklizala i spustila ti se pedala.Imali pedala mnogo praznog hoda.



Uploaded with ImageShack.us

nema , puno hoda to me i cudi, vucna lamela je radila normalno samo ova kardanska je zajebavala, e sad kad sam nastimao na milimetar radi dobro samo neznam doklece i brine me uzrok.
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,107
Jedini uzrok u tom slucaju moze biti tanjirasta opruga.Vjerovatno nije dobro legla u utor kad ste montirali korpu.Kad je prilikom rada ulegla dobio si velik luft izmedju vijaka i potisne ploce. . Inace na nju se mora paziti da sjedne u leziste jer se moze desiti da kvacilo nece da odvoji.



Uploaded with ImageShack.us
 
O

Odessa88

Guest
I kod mene ima pedala kvacila dosta praznog hoda,mada sve radi kako treba.Jel se samo odsrafi onaj sraf od pedale pa se opet stegne u drugom polozaju ili je komplikovanije???
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Nemojte pretjerivati sa štelanjem mrtvog hoda da vam šarafi nebi vozili po nitnama lamele drugog stepena, a postoji i mogučnost loma korpe.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,229
To crveno je balansna opruga i ona ide po pravilu lagano unutra. Napravi onak kak ti je Lisnik pojasnil samo prije toga sve izvadi van i pogledaj da ti nije ona pločica sa rupom (koja je ispod opruge) ispala van pa ti upire u jednu polugu. Radi toga možda nemožeš sastaviti.
Tu bi se dal drugi navoj narezati, samo stvarno neznam ko bi ti to mogel odraditi, a onda bi ti taj trebal i novu maticu napraviti.
Varenje ne dolazi u obzir jer se s tom maticom nekaj i štela.

Problem je rijesen.. ja sam to pokusavao ugurati ali nisam uspio i kazem jednom kolegi sta se dogodilo, kaze on dopeljaj traktor da pogledam.. i slozi mi to za 5 min. sa desne strane ima jedan saraf, mislim da je 12 ključ, to je odvrnuo i balansnu oprugu samo prstom ugurao unutra, sve je sjelo na svoje mjesto i pritegnuli smo onu veliku maticu i tog sarafa nazad zaserafili.. kaze on da se to hoce tako otpustiti i ako ne provjeravas da hoce izletit van od vibracija.. hvala na pomoci.. :)
 

zetor7245

Član
Tu od
5 Ruj 2009
Poruka
174
Jedini uzrok u tom slucaju moze biti tanjirasta opruga.Vjerovatno nije dobro legla u utor kad ste montirali korpu.Kad je prilikom rada ulegla dobio si velik luft izmedju vijaka i potisne ploce. . Inace na nju se mora paziti da sjedne u leziste jer se moze desiti da kvacilo nece da odvoji.



Uploaded with ImageShack.us

Fala zemo, znaci ako je sad to leglo nebi trebalo vise biti pizdarije.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Problem je rijesen.. ja sam to pokusavao ugurati ali nisam uspio i kazem jednom kolegi sta se dogodilo, kaze on dopeljaj traktor da pogledam.. i slozi mi to za 5 min. sa desne strane ima jedan saraf, mislim da je 12 ključ, to je odvrnuo i balansnu oprugu samo prstom ugurao unutra, sve je sjelo na svoje mjesto i pritegnuli smo onu veliku maticu i tog sarafa nazad zaserafili.. kaze on da se to hoce tako otpustiti i ako ne provjeravas da hoce izletit van od vibracija.. hvala na pomoci.. :)
Još da ste ispod tog šarafa ključ 12 ili 13 (nebitno) ubacili olovnu kuglicu :rolleyess:
Možda se više nebi otpuštal :scratch
 
O

Odessa88

Guest
Nebi trebalo tako brzo.Vjerovatno ti je slabije stegnut vijak koji drzi papucicu da ne proklize.Stiskajuci malo je proklizala i spustila ti se pedala.Imali pedala mnogo praznog hoda.



Uploaded with ImageShack.us



A sta treba da se uradi da se prazan hod izgubio?Da se otpusti taj sraf sa pedale i onda sta dalje??
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,776
Evo ti slika,,, da nebuš poslije rekel da nismo htjeli pomoć :vragek:


Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us

jučer sam skinuo onaj poklopac ispod traktora i htio sam malo poriktat lamelu ali ova tri vijka zeleno označena na lameli nema, kolko sam uspio vidjet postoji rupa za njih ali njih nema. Dali oni moraju biti gore ili ih ja moram stavit kad štelam lamelu?
I još jedno, smanjio sam hod papučice kvačila i kad ga stisnem prvi stupanj odvaja dobro ali kad treba odvojit drugi stupanj jednostavno dođe do tvrdog i dalje neide kao da ne postoji drugi stupanj, stanem cijelom svojom težinom na papučicu ali uopće nema naznaka da bi trebalo nešto odvojit. Zazora između ona tri šerafa gdje se stavljaju špijuni ima između 1-2 mm, zavisi kako na kojem. Jel moguće da je netko prije stavio jedno stepeno kvačilo ili nešto drugo ne valja?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Ovi vijci označeni zelenim strelicama pomažu kod rastavljanja kvačila i postavljanja istog gore, a nakon toga se skidaju.

Tam na gornjoj slici gde je špijun bi razmak trebal biti 1,4 mm, ti poštelaj da na svima bude isti. Ako je potrebno da bi dobil drugi stepen možeš iči do 1 mm, a sve kaj je ispod je samo za silu.

Jel vidiš lamelu unutra ispod kad pogledaš?
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,123
Ima li tko ideju i shemu kako spojiti klip na poluge umjesto spanera koji bi sluzio za malčer kao bočni pomak?

Dvosmjerni klip, može li se spojiti i kako?
 

Patrik

Aktivni član
Premium
Tu od
15 Kol 2007
Poruka
734
i meni se čini povoljno. Zato pitam ako ima ko iskustva s njim, ili ga ko pozna.
Novi rotor u trgoagenciji je 370 kn.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,776
Ovi vijci označeni zelenim strelicama pomažu kod rastavljanja kvačila i postavljanja istog gore, a nakon toga se skidaju.

Tam na gornjoj slici gde je špijun bi razmak trebal biti 1,4 mm, ti poštelaj da na svima bude isti. Ako je potrebno da bi dobil drugi stepen možeš iči do 1 mm, a sve kaj je ispod je samo za silu.

Jel vidiš lamelu unutra ispod kad pogledaš?

Ako sam te dobro shvatio onda sa tim vijcima koji su zeleno označeni ne štelam kvačilo nego sa ovim gdje je špijun?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Onih vijaka kod tebe nema.
Znači štelaš tak da otpustiš kontra maticu i vijkom reguliraš razmak, nakon toga dotegneš kontra maticu. Ključ 13 ili 14.

Ko zna koji razmak si ti upče mjeril :scratch


image hosting
 

zetor7245

Član
Tu od
5 Ruj 2009
Poruka
174
A kad je taj razmak manji od milimetra, sta bi trebalo mijenjati ako su lamele nove, da bi se dobio razmak od 1,4 mm?
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,776
Onih vijaka kod tebe nema.
Znači štelaš tak da otpustiš kontra maticu i vijkom reguliraš razmak, nakon toga dotegneš kontra maticu. Ključ 13 ili 14.

Ko zna koji razmak si ti upče mjeril :scratch


image hosting

sad mi je jasno,,, mjeril sam upravo taj razmak između glave tog vijka i ploče koju taj vijak pritišće
 
Na vrh