• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Problem na IMT 533

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ja sam na samoj vrlo prometnoj Podravskoj magistrali i stop šalter mora biti ispravan!

Srpske AC pumpe su izgubile moje povjerenje, sad uzimam Slovenske i za sad sam zadovoljan.
 

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
I kod mene zna biti stop šalter cijelo vrijeme spojen, samo žaruljice izvadim iz štop svetla brže je tak.
Gdje ima tih slovenskih i kakva je cijena?
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ja sam kupoval tu kod nas u lokalnoj trgovini djelovima, a koštala je negdi oko 175 kn.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Znači voziš po prometnicama bez štop-svjetla??


Ove replike nikad neznaš kad će te iznevjeriti.....najgore je kad moraš pješke doma...


kada je otišla bio sam 200m od kuće, a tada sam krenuo sa prikolicom na udaljenost od 25km od kuće, pa na neki način imam sreće......
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Stop svijetla na sporom vozilu ti puno i ne pomažu, bitno je glede sigurnosti da su ostala ispravna.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,431
Tako je, ja većinom i kad skrećem ne stišćem kočnicu, već pustim ranije gas da motor koči. Na 549 mi je isključeno štop, uključim ga kada se sjetim, kada trpam stajski bude ručna povučena pa stalno svijetli, istopila bi se svjetla tako.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,431
Kod mene je svjetlilo i bez kontakta dok nisam izvadio jedan osigurač, sad ništa ne radi bez kontakta osim pozicije.

Kad se isključi kontakt, el onda puni akumulator!?
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Puni ako je počeo puniti jedino ti svijetli kontrola punjenja zbog prekinutog kontakta a uključenog potrošača .
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
danas sam malo šarafio imt 533, nažalost nemam slika, al i bolje da nisam slikao........:icon_axe:


traktor mi počeo dimiti sve više.......sredio dizne (stare su bile između 80 i 90 bara----užas, nove postavljene na 125 atm), to je bilo OK, pa zamjenio poklopce komora, jer je netko stavljao grijače prije mene, al nisu bili u funkciji.......taj dio je bio savršen, al još sam htio zamjeniti i granu auspuha, tu nastaju problemi, grana je turska i nije mogla sjesti na glavu, jer su smetali vijci od komora, pa je brusilica imala posla.......još novo koljeno i auspuh......nakon toga stavljam i novi filter zraka, jer stari je bio jako loš......i hoću montirati gljivu gore, i jednostavno neide, cijev od gljive jednakog je promjera kao i od filtera.......odem sa tim filterom u trgovinu, nisam ništa rekao, lik mi daje gljivu za taj filter zraka........OK, dolazim kući, sve dobro sjelo gore, ja zadovoljan, probam traktor, i neće preko 1800 okretaja.......ugasim i gledam na leptiru jel gas ide do kraja, do graničnika....ide, al obrtaja nema inače je išao do 2400-2500 obrtaja.......nakraju skinem tu novu gljivu i traktor normalno ide u obrtaje.....uzmem izvijač i ispod gljive one utore malo zakrenem i dobije veći usis i tako sada može doći do 2200 okretaja, što je OK......usput sam zamjenio i onu kuglicu kod leptira gasa......

toliko drame, bezveze zbog nekvalitetnih i jako loših djelova........sada sam zadovoljan, ima osjetno više snage i nema dima:icon_jook:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Da li su grijači bili unutra i kako je to izgledalo po pitanju stanja grijača , gareži i tako ?


vaš velečasni
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
nije se garež taložila, samo lagan film......mislim da su grijači od golfa, napravljen je provrt da grijač uđe u komoru, a sa vanjske strane konus i navaren komad u kojemu je rješen navoj grijača, i spojeno preko releja od golfa, al kada sam ih ispitivao, nisu radili, sad jel nevaljaju grijači ili je negdje prekid, to nisam ispitivao, jer me takvi grijači nezanimaju, kada dobro pali i bez grijača.....a kada stignem, pred zimu ću ispitati njegov i napraviti da radi i bude original, kao i na drugom traktoru.....



ako je netko u potrazi, jedan povoljan 533, što izgleda u dobrom i originalnom stanju, mislim da vrijedi..........

http://www.njuskalo.hr/traktori/imt-533-delux-oglas-11097357
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
išao je do toliko, al nisam nikada radio na tim obrtajima, max do 1900-2000 obrtaja.......sada ide do 2200, a drugi ide do 2100 obrtaja.....kako sam ovo sve odradio, osjetno je dobio na snazi, samo neznam kako su dizne bile na 80 do 90 bara, sada su novi ulošci, talijanski......


gramipa prije ovog zahvata nije mogao vući, crnog dima na sve strane......neznam zašto je toliko izgubio na snazi, sada kada se malo prosuši, imam nekog frezanja, pa ću vidjeti kako radi......al probao sam ga 3 brzom na jednoj uzbrdici, išao je sa 1000 obrtaja, i nije gubio snagu, gdje je prije išao samo 2 brzom, i malo je gubio na snazi......

i još kod većeg opterečenja, prije na dizni prvoj do hladnjaka je počeo dosta bacati na povrat, kada u oranju dođe na uzbrdicu.......to isto neznam što može biti u pitanju, jer nikad nisam imao takav slučaj
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,733
Piše 72 god. a ima debelu šperu:icon_scratch: ako dobro vidim na slikama
 

ceki

Član
Tu od
18 Ruj 2009
Poruka
365
nije debela na tom ... kad se prelista puno oglasa vidi se da su na 533 '78, '79 i '80 stavljali uporedo i tanku i debelu
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
mali test poslije zahvata......sada radi kako treba sa sjetvospremačem 2.20m

još bi trebao prednje farove zamjeniti......






 

Najnoviji postovi

Na vrh