• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Problem na IMT 533

EMIR

Član
Tu od
29 Lis 2014
Poruka
293
Danas sam skino cijev od grijaca, unutra je bila potpuno zastopana, jedva sam je ocistio. Sad gorivo dolazi na grijac al mi puno zadimi bijel dim kad upalim sa grijacem dali dobije previše nafte preko grijaca pa zadimi
 

EMIR

Član
Tu od
29 Lis 2014
Poruka
293
E upravu si nisam vjerovao da može onoliko zapec poput betona. Sutra ću projerit grijac. Mada kad okrenem ključ ulijevo odma vergla bez da čekam grijac da se ugrije. Dali tako ide...
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
ne bi smjelo , prvi zub grijanje a drugi grijanje plus anlaser .


samo se bojim da nije i grijač zaštopan , ako dolazi premalo goriva često nema plamena nego samo dim
 

EMIR

Član
Tu od
29 Lis 2014
Poruka
293
Kod mene je izgleda sve cudno ulijevo je samo jedan zub alnaser i grijac istovremeno, mada brava izgleda orginalna.
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Stavi ga u brzinu dok griješ za privremeno rješenje.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

EMIR

Član
Tu od
29 Lis 2014
Poruka
293
Ovako kod mene izgleda prikljucak cijevi za grijac. Dali ovde ima neki ventil il je to samo kao neka posuda. Posto gorivo samo curi kad odvrnem cijev sa grijaca.
 

aag14v

Dobro znana faca
Tu od
4 Kol 2011
Poruka
699
Filter goriva imt 533

Imam problem s filterima goriva na 533 - stari tip znači uložak ide komplet u metalno kućište.

Stari vlasnik je pretegao spojeve i nikako više na zelenu granu...

Imam kućište filtera od FIAT TIPA DIESEL, pa bi zamjenio ova dva stara jednim klasičnim (isti takav filter imam tvornički na fendtu, ako odgovara na fendta zašto nebi i na imt 533...).

Zanima me kako izvesti onaj povrat na grijač ? Dali su ovo čepovi ili treba urezati navoje na kućište ? Ili gdje kupiti neko slično kućište a da se samo namontira ?

Evo i slika. Problem je što na filteru od auta imam dovod i odvod samo.

SLIKE TRAKTORA




SLIKE FILTERA OD AUTA




 
Posljednje uređivanje:

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: Filter goriva imt 533

na drugoj slicu su čepovi , znači postoje dva ulaza i izlaza , makneš čep i uvrneš za grijač
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,059
Taj filter goriva (od auta) ti košta cca 70-100 kuna, a onaj uložak (naravno noviji tip nego su tvoji) 20-tak kuna i kroz neko vrijeme ..... Ja sam si na auto ugradil od traktora, obrnuto mi se ne sviđa.

Ako baš hočeš taj od auta možeš spojiti i na onaj vijak (šeraciger, ključ 10) kaj se vidi na slici, a služi kao odzračnik. Ili metni T komad također od auta pa napoji s njega.
 

aag14v

Dobro znana faca
Tu od
4 Kol 2011
Poruka
699
Imam par takvih filtera na zalihih, a problem mi je naći kućište noviji tip da je kvalitetno i za pristojnu cijenu.

Isto tako nema vijaka pa samo odvrnem i zavrnem filter i to je to. Draže mi je tako nego da mi stalno curka.
Na kojem autu bih mogao naći taj t komad :S, dal ima to za kupiti novo ???

Puknuti nema čepova, to su rupe bez navoja i nisu ni probušene do kraja za ulaz izlaz nafte,
ako bude mogućnosti dat ću narezat navoj i stavit čepove na sve.
 

aag14v

Dobro znana faca
Tu od
4 Kol 2011
Poruka
699
Pardon kriva je slika, ovo je novija tipa kao na 539... Da imam takav nebi ga mjenjao.

Mjenjam filtere na uložak od stare tipe kao što ima 533....

A stavljam ovaj od auta...

U biti za šta služi onaj "razvodnik" na rezervoaru ? Što je njegova namjena ?

Znači mogu dati urezati navoj, i na njega vijak za lajtung grijača ? I radit će i tako ili ?

Vidim da je na starom filteru neki vijak s grubim navojem i rupom od ok 1.5 mm u sredini.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Ma imaš sad kronove komplet oko 60 kn jedan kod jozica masive .
I dobri su mi kupili.
 

plot

Novi član
Tu od
20 Svi 2017
Poruka
5
Pozdrav svima,pratim forum dugo prvi put pisem.

Traktor IMT 533 u proteklih mesec dana promenio zvuk i izbacuje crni dim na auspuhu.

U isto vreme ler gas je malo veci nego sto je inace bio,
ne mogu da ga smanjim na srafu gde ide poluga gasa(kada se zagreje osetno veci)

Kada tanjiram i vrazam se u nazad da bi se okrenuo na,aspuhu se cuje zvuk poput "brbocanja-kolobocanja" (ne znam kako da se izrazim)

Odlicno vuce,odlicno prima gas,NE TROSI ULJE,ne izbacuje ulje ni na meracu ni na poklopcu bez obzira na broj obrtaja.

Nakon toga sam zamenio uloske dizni,na radnom stolu podesene na pritisak od 125 bara.

Dim vise nije crn,malo je plavicast ali je to skoro neprimetno,ler gas ostao isti,(kupio sam membranu da bi je zamenio)

Onda primetio luft u osovini koja izlazi iz razvoda.

Zaboravi sam da kazem da traktor malo radi "nemirno" u odnosu na pre.

Sta sve moram da isproveravam pod ovim okolnostima,i dali smem da ga koristim,
dali je luft u osvini razvoda normalan?

Saljem slike.
 

Prilozi

  • 1.jpg
    1.jpg
    66.6 KB · Pregleda: 174
  • 3.jpg
    3.jpg
    57.3 KB · Pregleda: 152

plot

Novi član
Tu od
20 Svi 2017
Poruka
5
url]
 

Najnoviji postovi

Na vrh