• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Problem na IMT 533

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,956
@MUHA ,nadam se da se nisi prekasno uključio u raspravu,i da kolega nije počeo šerafiti po ferkanu.
 

tony1999

Novi član
Tu od
21 Tra 2023
Poruka
3
Pozdrav, nije 533 već 549, ali ista stvar je. Treba li lampica alternatora stapno svijetliti, ili se u nekom trenutku treba ugasiti?
 

Zagorakis

Novi član
Tu od
20 Kol 2019
Poruka
4
Pozdrav kolege. Imam problem s paljenjem na imt 533, mijenjao sam membranu na pumpi visokog pritiska i zaribao sam paljenje. Mogu li staviti 0 od pumpe u ravninu s drugim nulama, a da opet ne skidam pumpu dolje? Otpustio sam dva šrafa 13, ali kad hoću izravnati, okreće mi se sve zajedno i opet nisam ništa napravio. Kod vađenja pumpe nisam otpuštao šraf 11 pa mislim da ako dobim te tri 0 u ravninu, ne bi trebal podešavati na 7 crtu jer je ta prirubnica ostala netknuta.
 

Prilozi

  • Fiber.jpg
    Fiber.jpg
    24.6 KB · Pregleda: 17

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,642
Te nule sa slike ne moraju biti u ravnini i nisu oznaka točnog paljenja.
Ako si okrenul pumpu za 180 onda moraš ponoviti radnju sa skidanjem pumpe.
 

Zagorakis

Novi član
Tu od
20 Kol 2019
Poruka
4
Mislim da nisam okrenul pumpu za 180. Ta pumpa nikad prije nije bila skidana i da sam ju okrenul za 180 stupnjeva, 0 od pumpe bi bila s druge strane od 0 na pogonu pumpe i fibera
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,642
Tak je, ja sam mislil da je slika skinuta s neta.
Ako je ovo tvoja slika onda nije za 180 okrenuta.
Ono oko podešavanja na 7-u crtu ne kontam?
 

jossip

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2019
Poruka
923
Ja sam nedavno mijenjao membranu i jedva sam ga upalio i još sada malo teže pali. Mislim da je stvar u membrani koja je nova i žilavija od stare koja je bila vrlo labava. Imao sam novi akumulator pa je to pomoglo da upali. I sada pri paljenju uvijek ručicu za gašenje guram prema unutra(kontra gašenja) da malo membranu pomakne jer je ista vjerojatno zbog napetosti blizu položaja za gašenje.
 
Posljednje uređivanje:

Zagorakis

Novi član
Tu od
20 Kol 2019
Poruka
4
Tak je, ja sam mislil da je slika skinuta s neta.
Ako je ovo tvoja slika onda nije za 180 okrenuta.
Ono oko podešavanja na 7-u crtu ne kontam?
Postoje na lijevoj prirubnici zarezi i onda se narihta da je 7. zarez u ravnini s crtom koja se nalazi na limu od pumpe. Ali pustimo sad to, do toga jos nisam dosel 🤣. Moje pitanje je dal se moze narihtati da su sve nule u ravnini bez skidanja pumpe

Ja sam nedavno mijenjao membranu i jedva sam ga upalio i još sada malo teže pali. Mislim da je stvar u membrani koja je nova i žilavija od stare koja je bila vrlo labava. Imao sam novi akumulator pa je to pomoglo da upali. I sada pri paljenju uvijek ručicu za gašenje guram prema unutra(kontra gašenja) da malo membranu pomakne jer je ista vjerojatno zbog napetosti blizu položaja
Ja bi rekel da ti se isto paljenje pomaknulo
 

jossip

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2019
Poruka
923
Nije jer sam obilježio na pumpi početni, stari položaj. I kod guranja ručice kontra paljenja odmah ili brže upali.
 

Zagorakis

Novi član
Tu od
20 Kol 2019
Poruka
4
Nije jer sam obilježio na pumpi početni, stari položaj.
Ja sam isto oznacil, ali dosta traljavo pa znam da ju nisam okrenul za 180, ali moj bas tesko pali pa sam tek naknadno skuzil da je s paljenjem problem
 

jossip

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2019
Poruka
923
Ja samo kažem da je po meni to mogući uzrok. Ako sam ju vratio u istu poziciju i ako odmah ili brže upali kod guranja ručice kontra paljenja, po meni jedini uzrok može biti žilava nova membrana. Ne kažem da sam u pravu.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,642
Ja sam nedavno mijenjao membranu i jedva sam ga upalio i još sada malo teže pali. Mislim da je stvar u membrani koja je nova i žilavija od stare koja je bila vrlo labava. Imao sam novi akumulator pa je to pomoglo da upali. I sada pri paljenju uvijek ručicu za gašenje guram prema unutra(kontra gašenja) da malo membranu pomakne jer je ista vjerojatno zbog napetosti blizu položaja za gašenje.
Nema šanse, na poklopcu membrane je opruga koja kod ugašenog motora vrača letvu u maximalno ubrizgavanje ili ti startno punjenje. Kasnije leptir sauga regulira membranu putem usisa.... ti ustvari upravljaš leptirom na usisnoj grani, a ne membranom.
Nova membrana se inače barem malo namasti uljem ili se ostavi preko noči u posudi s uljem da omekani.

Možda, ti se odšarafil ovaj vijak (u zelenom krugu) koji služi kao vodilica, ili je odpuštena matica na letvi (označena zelenom sterlicom), ili imašlufta na osovini (označenoj crvenom strelicom) između membrane i osovine.
Te membrane danas svatko proizvodi pa problem može biti i u samoj membrani i onom mehanizmu na poklopcu gde je matica za ključ 27. Tu se isto da nekaj štelati ali nekad je bolje to ne dirati...



ostoje na lijevoj prirubnici zarezi i onda se narihta da je 7. zarez u ravnini s crtom koja se nalazi na limu od pumpe. Ali pustimo sad to, do toga jos nisam dosel 🤣
Nije pisano pravilo da to mora biti 7 zarez i nije uvijek tak, čak ni kad je novi lanac...

Moje pitanje je dal se moze narihtati da su sve nule u ravnini bez skidanja pumpe

Ne može, čak ni kad skineš pumpu dole nebuš mogel sve nule dobiti u istu ravninu.
 

Najnoviji postovi

Na vrh