• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Problem s kocnicama

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,915
Kolegov sistem bi trebao raditi na principu rasterećenja voda između traktora i prikolice, pošto i prikolica ima svoj rezervoar zraka
 

Joza36

Član
Tu od
15 Lis 2019
Poruka
112
Kolegov sistem bi trebao raditi na principu rasterećenja voda između traktora i prikolice, pošto i prikolica ima svoj rezervoar zraka
Ak se ne varam kod mene bi pritiskom na kocnicu dotok zraka u prikolicu trebal bit prekinut, a dok nije stisnuta kroz crijevo bi trebao ici zrak. Takva i je trenutna situacija jel smo probali i crijevo skinut.
 

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,915
Kad ima zraka u sistemu ako ispustiš zrak iz cijevi mora zakočiti, uz uvjet da je na prikolici ventil okremit na kočenje.
 

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,915
Znači u slučaju da pukne cijev između traktora i prikolice mora se zakočiti!
 

Joza36

Član
Tu od
15 Lis 2019
Poruka
112
Kad ima zraka u sistemu ako ispustiš zrak iz cijevi mora zakočiti, uz uvjet da je na prikolici ventil okremit na kočenje.
Koje kocenje tocno kad su 3 vrste. Ovo puna prikolica prema dolje ?

Znači u slučaju da pukne cijev između traktora i prikolice mora se zakočiti!
Mislim da bi trebala
 

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,915
Ovisi o teretu,pa vidiš kako su obojane kvadratići na ventilu,usput gdje ste stavili taj rikšlag ventil?
 

Joza36

Član
Tu od
15 Lis 2019
Poruka
112
Ovisi o teretu,pa vidiš kako su obojane kvadratići na ventilu,usput gdje ste stavili taj rikšlag ventil?
Da, ali koji god od njih da okrenem ona mi je zakocena. Rišlag je između kompresora i boce od zraka
 

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,915
E, sad više ni meni nije jasno. Probaj na neki drugi traktor
 

rudamaca

Aktivni član
Tu od
6 Ruj 2007
Poruka
487
Recimo da je ko moja stara imt,dok je imala zračne kočnice.
Trebala bi se prvo kad spojiš zrak sama zakočiti a onda kad pritisak poraste oko 5 bara otkociti.
 

Joza36

Član
Tu od
15 Lis 2019
Poruka
112
Recimo da je ko moja stara imt,dok je imala zračne kočnice.
Trebala bi se prvo kad spojiš zrak sama zakočiti a onda kad pritisak poraste oko 5 bara otkociti.
Jel ona ima bocu na sebi ? Kad ukljucujes zrak na traktor u kojoj je poziciji rucica na ventilu ?
 

rudamaca

Aktivni član
Tu od
6 Ruj 2007
Poruka
487
Velim nema više a imala je bocu.
Ručica određuje silu kočenja , a otkociti se mogo (bez priključenog traktora) samo ispuštanjem zraka iz boce na prikolici.Puno je godina prošlo al mi se čini da je to bilo zbog blesavog smještaja ventila pod prikolicom,uglavnom jedan položaj je bil dostupan samo sa dignutim kiperom(sandukom).IMT geniji.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,681
Popodne prilikom.kocenja raspo se dio regulatora de rucka..
Nasao sam samo poklopac..jel bilo jos kakvih dijelova unutra sta je izletilo?
 

Prilozi

  • 20210814_203227.jpg
    20210814_203227.jpg
    39.6 KB · Pregleda: 18

Najnoviji postovi

Na vrh