• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Problem tekuti

stjepan168

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2013
Poruka
957
Zanima me neko efikasno sredstvo za rjesavanje tekuti u kokosinjcu. Nasao sa nesto od krke pa naznam koliko je sto djelotvorno? Pozdrav.
 

Ivana-vg

Član
Tu od
28 Sij 2012
Poruka
38
jel to djeluje za stalno ili privremeno?
jer ja koristim neka sredstva,ali to samo bude privremeno,opet se pojave tekuti,a od nekih sredstava ništa im niti nebude
 

Filip

Član
Tu od
3 Kol 2011
Poruka
369
ja sam ga prekjucer koristio prvi put i sad ih nema,špricanje treba ponovit za 10 dana. po komentarima sam cuo da je to sredstvo za sad najbolje.
 

Ivana-vg

Član
Tu od
28 Sij 2012
Poruka
38
a gdje kupuješ to?
ovdje kod mene samo imaju neopitroid aqua,ali to ništa ne djeluje
mi smo koristili drvocid , ubije on skoro sve,ali opet nakon nekog vremena se pojave
 

Filip

Član
Tu od
3 Kol 2011
Poruka
369
a gdje kupuješ to?
ovdje kod mene samo imaju neopitroid aqua,ali to ništa ne djeluje
mi smo koristili drvocid , ubije on skoro sve,ali opet nakon nekog vremena se pojave

u veterinarskoj ambulanti
 

Ivana-vg

Član
Tu od
28 Sij 2012
Poruka
38
jučer našpricala sa bye mite, većinu je ubio ,no i dalje su ostale tekuti.
ništa izgleda od svega, učinkovitije je ipak sa Neopitroid praškom ili kipućom vodom
sve dosad isprobano privremeno otklanja problem i ne uspije pobiti 100 posto
 

Ivana-vg

Član
Tu od
28 Sij 2012
Poruka
38
probat ću,ali ne vjerujem, već sam hrpu toga isprobala i ništa,opet se razmnožavaju nenormalno
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Treba špricati i zidove , strop , vrata ..pod .
Tekuti ujutro silaze iz peradi i zavlače se u zid , a navečer se vračaju na perad .
Ako je kotac drveni i ima more pokutina treba ustrajati na istrebljivanju gamadi .
Također ponavljati tretman jer inkubacija traje poprilično .
Pomaže i kvalitetno pranje pod pritiskom .

No sve je uzalud ako perad ima dodir s peradi vlasnika koji ne brine o tom .
Ptice također nose tekuti , pa mjenjaj način hranjenja itd.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Od kad štrajim s orahovim lišćem nemam problema s tekutima. :)
 

Ivana-vg

Član
Tu od
28 Sij 2012
Poruka
38
počela sam jučer s orahovim liščem, idu na lišće i po danu. dosta ih se uhvatilo. poslije listove potopim u toploj vodi.
 

Ivana-vg

Član
Tu od
28 Sij 2012
Poruka
38
Treba špricati i zidove , strop , vrata ..pod .
Tekuti ujutro silaze iz peradi i zavlače se u zid , a navečer se vračaju na perad .
Ako je kotac drveni i ima more pokutina treba ustrajati na istrebljivanju gamadi .
Također ponavljati tretman jer inkubacija traje poprilično .
Pomaže i kvalitetno pranje pod pritiskom .

No sve je uzalud ako perad ima dodir s peradi vlasnika koji ne brine o tom .
Ptice također nose tekuti , pa mjenjaj način hranjenja itd.

problem je što je ovo gdje spavaju kokoši od drveta, a one se baš nastanjuju između spojeva drveta, uvijek ostane neka. Ja sam to prošle godine rastavljala i ništa,opet ako ostane jedna razmnože se.
 

Ivana-vg

Član
Tu od
28 Sij 2012
Poruka
38
U kakvoj ste vi ambalaži kupili taj ByeMite?
ja sam prilično sigurna da su meni uvalili kakav bućkuriš .
danas sam imala što vidjeti, opet sve puno tekuti,nije ubilo ni 40 posto,a nisu bome niti izašle iz pukotina kako znaju izaći kad se šprica Drvocidom.
Što se tiče toga ByeMitea,ako je to uopće to.
Kad se prskalo jako je smrdio i nije se moglo izdržati par minuta,ali nakon kojih 20-ak min ništa se više ne osjeti.
To sam kupila u običnoj plastičnoj bočici,skroz tankoj,onakvoj u kakvima dobijete zamjensku tintu za punjenje boji za printer.
Na njoj je pisalo samo ByeMite, poison i ništa više.Obična printana naljepnica, bez datuma proizvodnje, roka trajanja,deklaracije i sl. Znači nije nikakva originalna ambalaža Bayera. Otkad se otrov drži u plastičnoj bočici?
Mislim da su mi debelo podvalili.A da ne govorim da sam držala u staklenki od krastavaca i da je puštalo miris iz te bočice.
Lijepo sam to sve bacila i dalje nastavljam sa drvocidom, neopitroidom i orahovim lišćem. Sva sreća pa nisam prskala kad su kokoši bile unutra,vjerojatno bi sve pocrkale.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Kad sam ja kupovao to kino , mada ne znam više ime ,
Gospon veterinar je ispred mene pretakao iz večeg pakiranja , meni je dao u špricama od 20 ml a točio je ziher od litre .
Navodno je to takva praksa i za druge "ljekove" , barem ovdje kod mene .
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,380
ja sam se toga riješio vrlo lako, spalio čitav kokošinjac :(devil):
 

Filip

Član
Tu od
3 Kol 2011
Poruka
369
Evo ja sam jucer ponovio spricanje nakon 10 dana sa byemitom i hvala Bogu vise ih nema.
 
Na vrh