• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prodaja trupaca

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
kod mene se tradicionalno koristila za letve, uz uvjet da ih nabiješ dok su mokre, suhe nema šanse...
recimo i kod mene je tavan uređen daskama od johe, imam čak i krevet od johe i brijesta u kombinaciji...
perfektna je jer se koristi za takve stvari neokrajčena, samo se kora skine i to isto ne detaljno jer je prekrasan detalj kad je drvo drugačije...
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
eto, uhvatih malo vremena pa nudim trupce okolo...
cijena...po cijeniku HŠ + 50% na gore, dakle zbrojeno cjenik i pol, nitko ni da trepne, svi bi uzeli...
zanima me sad di je granica?
duplo od cjenika, troduplo ili sam na maksimumu?


...naravno, sistem je onaj stari, sruši pa me zovi..:^):


malo je ludo kad čovjek mora citirati samog sebe, ali od početka devetog mjeseca do sredine jedanaestog čovjek je u stanju puno toga naučiti...
ugl, sistem "sruši pa me zovi" je jedan jako fin sistem, tak je fin da se više nikad kod mene ne bude ponovio...naravno da od dogovora koji je postignut dok su hrasti bili na panju nema ništa kad hrasti padnu...
srećom sam predvidio takav razvoj situacije pa sam obavio sanitarnu sječu i počistil si šumu od sušaca, onih kaj su ih napali mravi i cerambicusi, udarili gromovi i ostale nevolje (zimotren, lom grana etc...) i s takvom robom provjerio kako naše tržište diše.
...eh, diše kao što je uvijek disalo...kupac dođe sa bmw-om, mercedesom, jaguarom, aston martinom, poršeom (shvatili ste obrazac) i mene uvjerava kak nema više od 100 eura za kubik hrastovine...i nedaj bože da je nešto od toga u F klasi, pa niš im se ne isplati iz toga raditi (vrag zna zakaj uopće drvo ide rasti u toj klasi, kad bi sve trebalo ić u treću pilansku...)...i moraš izvuć cijeli trupac, pa će oni sami klasirati, promjere mjeriti, tvrditi da je od korjena metar okružljiv, a na dva metra je već treća klasa...
ugl. da skratim...prije nego idete prodavati i rušiti svoju šumu dobro se pripremite antipsihoticima, antidepresivima, obrežite nokte na rukama, uklonite sve oštre predmete iz svoje blizine, zavežite si ruke na leđima ili ih zašijte u džepove, stavite vate u uši, a sve iz razloga da ne zadavite/osakatite/rasčetverite poštovanog kupca.

ovo gore je osobno iskustvo, neka me netko proba uvjeriti da nije tako...ali nakon tog iskustva pametan čovjek izvuče pouku...
ja sam prodao svoje trupce kao što sam i naumio, vrlo blizu ovoj cijeni koju sam zamislio, a od danas kod mene vrijede nova pravila...
"poštovani kupče, dođi i vidi moju šumu, ako ti se svidi idemo do javnog bilježnika napraviti ugovor u kojem ćemo specificirati cijenu, tko ruši, u kojim rokovima i naravno koliku ću akontaciju (ali ne manju od 150 eura po procjenjenom kubiku) ja kao prodavatelj deponirati na svom računu do prodaje".

eto, tako bi trebalo prodavati trupce sa svoje djedovine...da se ne okreću stari u grobovima...

hvala na pažnji...
 

antun

Novi član
Tu od
21 Pro 2015
Poruka
1
da li neko poznaje nekog stranog kupca za javor rebras,posjedujem 20m3 javora
 

tine

Dobro znana faca
Premium
Tu od
10 Pro 2006
Poruka
856
Termin za dan otvorenih vrata 11.2.2016 od 10.00-16.00.
 

tine

Dobro znana faca
Premium
Tu od
10 Pro 2006
Poruka
856
Da. Tamo su izloženi prodati trupci. Izdaju i katalog s postignutim cijenama.
 

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Bok drustvo,kupujem neku livadu a gore je divlja tresnja,ca 65cm promjer i oko 4.5 m do pocetka krosnje(ca 1.5m3)decko misli da to drvo vredi 3000 kuna,molim vase misljenje,okvirno nejdemo v detalje,zimotrdno i tegluposti.:icon_wink:
 

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Evo dogovor je opal,980chv za 1100€ i tresnjom,prodaje vec dve leti 2€ za chv al pri nama su cijene ovako slabe,izgleda da je skuplji dalmatinski krs od nase plodne ravnice.:mur:
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Imam jedan orahov trupac, priblizno 3 metra dugacak i u najuzem dijelu otprilike 45 cm promjera.

Ima li netko da to otkupljuje?

Poslano sa mog V7A koristeći Tapatalk
 

Dario12

Član
Tu od
13 Kol 2016
Poruka
38
imao bih nekih 20m3 jelovih trupaca za posjeći i prodati ,pa ako neko zna kako se kreće neka okvirna cijena po m3 na panju u šumi i izvučenih trupaca na lageru,
 

Bugamara

Novi član
Tu od
1 Kol 2017
Poruka
3
Imam ral borovih trupaca starih 27 godina koje želim posjeći i prodati s panja. Imam i nekoliko velikih starih oraha. Ako ovdje ima tko kakav savjet ili je zainteresiran za otkup, slobodno neka mi se javi. ;)
Pročitala sam temu od početka do kraja.
Puno lijepih informacija na ovom forumu ima. Super ste! :)
 

Bugamara

Novi član
Tu od
1 Kol 2017
Poruka
3
Da aktualiziram temu :(emo):

Prodajem dva prilično visoka trupca oraha stara cca 40 godina. Nisam mjerila, ali po slobodnoj procjeni promjer je cca pola metra. Također prodajem jedan hrast star 24 godine promjera cca 40 cm.

I dalje imam za prodaju borove trupce i ako ima zainteresiranih za lijepu građu, možemo se dogovoriti na obostrano zadovoljstvo. :(handshake): :drink:

Sve se nalazi uz glavnu cestu, lokacija okolica Garešnice.

:tractor::cool2:
 

Pierce

Novi član
Tu od
15 Sij 2020
Poruka
1
Pozdrav, imam 4 stabla oraha za prodati, promjera od cca 40 - 60 cm, visine do prvih grana cca 2 metra, zna li netko nekoga tko otkupljuje? Hvala
 

Nixa

Član
Tu od
24 Kol 2008
Poruka
255
Dečki bok,
imam oko 300 m3 Topole za srušiti, da li netko zna kako se kreću cijene za Topolu i tko je otkupljuje. Da li ima smisla tražiti kupca u Sloveniji?
 

gladhr2

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2019
Poruka
290
Sad su sve cijene pale, i za biomasu, metarice su išle po 220kn/ PRM po toj cijeni prodao preko 500 m3 johe i topole
 

Nixa

Član
Tu od
24 Kol 2008
Poruka
255
Hvala ti na odgovoru. Da dobro kažeš, zima je bila blaga i još ova cijela situacija sa Koronom su srušile cijene. Otvorilo se tih par energana u HR tako da će biomasa sigurno ići u nekoj mjeri.

Vidjeti ću, trebao bi se toga rješiti. Imam još dvije ogromne kruške, jednu trešnju i caa 150 m3 hrastove tehnike. Trebam naći tržište za to.
 
Na vrh