• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prodaja trupaca

tine

Dobro znana faca
Premium
Tu od
10 Pro 2006
Poruka
855
Bila ovih dana prodaja (licitacija) trupaca za posebne namjene.
Danas je bio dan za oglede i moglo se kupit i katalog s postignutim cijenama za pojedini trupac.
To kupuju stolari za specijalne potrebe, jer su pojedine cijene da boli glava.
A nama laicima nije ništa jasno, zašto je cijena za dva trupca, koji su na izgled identični u omjeru 1:3 ili više.

Par slika:

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.
 
B

Bobo

Guest
Kubni metar oraha preko 3 000€?!?!

Meni se ovo cini jako jako pretjerano, no valjda ima na forumu ljudi koji se kuze u drvo, pa ce nam objasniti sto i kako...
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
Bobo kaže:
Kubni metar oraha preko 3 000€?!?!

Meni se ovo cini jako jako pretjerano, no valjda ima na forumu ljudi koji se kuze u drvo, pa ce nam objasniti sto i kako...
I koliko godina treba Bobo da oni tvoji orasi dosegnu ove dimenzije?
 
P

pozna

Guest
to su sigurno trupci vrhunske kvalitete cistoce godova i sara. prvenstveno namjenjeni da se iz njih izreze furnir,zato je cijena astronomska,sta tocno znaci ;cena na kos; ?
 
B

Bobo

Guest
Smiljan kaže:
I koliko godina treba Bobo da oni tvoji orasi dosegnu ove dimenzije?


Mislim da ce se moji eventualni kinderi vrlo lijepo omastiti na trupcima onih oraha... Sve mi se cini da cu saditi jos ;)
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
pozna kaže:
to su sigurno trupci vrhunske kvalitete cistoce godova i sara. prvenstveno namjenjeni da se iz njih izreze furnir,zato je cijena astronomska,sta tocno znaci ;cena na kos; ?
komad
 
D

DADAC

Guest
Mislim da mi je netko davno rekao da trupac promjera 60 cm i 4 m dužine ima 1m3.
Jel bilo tu kakvih hrastovih ili jasenovih trupaca i pošto?
 
Đ

đani

Guest
ovo su furnirski trupci oraha i gorskog javora zato su cjene tako visoke,mada se to u principu i ne proda po tim cjenama pogotovo sad u vrijeme krize. crvena pločica na čelu trupca je F-klasa što znači da je to furnir za rezanje, zelena pločica je L-klasa što znači da je to furnir za ljuštenje. gorski javor ima tako visoku cjenu jer je to vjerovatno rebraš tj. služi za izradu muzičkih instrumenata. orah služi za izradu namještaja i njegovo je glavno tržiste bliski istok a kundaci se izrađuju od korijenovog djela. ako nekog nešto interesira nek pita.
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
DADAC kaže:
Mislim da mi je netko davno rekao da trupac promjera 60 cm i 4 m dužine ima 1m3.
....
1.13 m3 (Polumjer x polumjer x 3.14 x duzina)
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
DADAC kaže:
E smiljane ne gleda se na konjski nokat kod nas!!!!!! ;)
Naravno :) samo sam htio dokumentirati da se sve moze izracunati, pa i debljina tog nokta ;)
 

Zdenko1981

Član
Tu od
9 Sij 2008
Poruka
89
Trupci oraha

Evo imam par oraha koji su se ove godine posušili i koje planiram srušiti i prodati, pa me zanima da li netko zna kako se kreću cijene za trupce oraha?
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
otkup lipovih klada i celuloze

zamislio sam ovu temu kao ponuda mogučim kupcima, sami kontakt s njima a i za razmijenu iskustava, kontakata kupaca, cijena i sl.

naime imam "nebeske" lipe debele, zdrave i kao sviječa ravne i 70% toga je moguči furnir, pa mi žao to piliti u građu, fosne i dasku.
imam svega 50-ak kubika i više pa me zanima cijena i ako ima tko zainteresiran, isto tako imam i celuloze pun kofer
 

kebir

Član
Tu od
24 Kol 2011
Poruka
339
Jeli se sada kaj ruše hrastovi sušci u okolici popovače-kutine.Kolika je sada cijena u šumariji po kubiku.
 

Dydy

Član
Tu od
6 Tra 2009
Poruka
306
Imam ja za prodat trupac oraha odrezan prije sedam godina promjera nekih 70 tak centimetara dug tri metra , uskladisten u hladovini na suhom, hajmo javne ponude !
 
Na vrh