• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prodaja trupaca

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,075
javnih ponuda ovdje neće biti , imaš oglase pa tamo stavi
 

kebir

Član
Tu od
24 Kol 2011
Poruka
339
kolika je cijena trupcu oraha za m3???

Smiješno ali istinito da mi nudi oko 250,300 kn za kubik oraha.Srušil sam jedan orah prečnika oko 80 cm i iz radoznalosti nazval čoveka iz oglasa.Bude taj orah lepi stol kod mene a ne da mu ga dam za cijenu običnog drva za ložiti.
 

Aco 93

Član
Tu od
15 Lis 2010
Poruka
467
Smiješno ali istinito da mi nudi oko 250,300 kn za kubik oraha.Srušil sam jedan orah prečnika oko 80 cm i iz radoznalosti nazval čoveka iz oglasa.Bude taj orah lepi stol kod mene a ne da mu ga dam za cijenu običnog drva za ložiti.

E pa to su ti prekupci ili ti ga ( šverceri) oni nude sramotne cjene znam jako dobro šta se radi jer se bavim šumom i drvima.
 

Aco 93

Član
Tu od
15 Lis 2010
Poruka
467
rebraš rebraš da al ovaj je eksta kvaliteta tu je dubina rebara sa svake strane preko 30cm sigurno tek preko 50cm promjera trupca postižu pravu cjenu. ovo ispod je dobra al ni približno ovoj.

šta si imao rebraša 2m3.

šta se tiče javora nije on samo izrezat i baciti na tavan ima tu malo više posla.to je jako zahtjevno drvo..

treba svu piljevinu očistiti doslovno da nekažem usisat.zaštiti čela sa farbom skinuti koru,povitlati sa SUHIM jelovim ili smrekovim letvicama i to sve u hladu na dobrom propuhu a ima tu još stvari oko sušenja
 
I

ihorzic

Guest
Ne mogu vjerovati da je to cijena ,,,................

Što se radi od toga i koja je cijena kod nas u HR
 

mcmarko0204

Član
Tu od
13 Ožu 2010
Poruka
706
Ne mogu vjerovati da je to cijena ,,,................

Što se radi od toga i koja je cijena kod nas u HR

Rade se glazbeni instrumenti, i što šta.
Cijena za golu gitaru od rebraša, ali gola bez žica i svega je oko 6000 -7000 kuna.
Jednom sam naletio na oglas u kojem se prodaje furnir rebraša 8 kuna kvadratni centimetar.
Stradivari je radio violine od njega.
A cijena mu je takva zato što je jako rijedak.
 
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
220
rebraš rebraš da al ovaj je eksta kvaliteta tu je dubina rebara sa svake strane preko 30cm sigurno tek preko 50cm promjera trupca postižu pravu cjenu. ovo ispod je dobra al ni približno ovoj.

šta si imao rebraša 2m3.

šta se tiče javora nije on samo izrezat i baciti na tavan ima tu malo više posla.to je jako zahtjevno drvo..

treba svu piljevinu očistiti doslovno da nekažem usisat.zaštiti čela sa farbom skinuti koru,povitlati sa SUHIM jelovim ili smrekovim letvicama i to sve u hladu na dobrom propuhu a ima tu još stvari oko sušenja

baš rebraš i to ja nisam ni znao šta je to rebraš nego kad sam na svom lageru prodavao jelove trupce pilanaru, za oko mu zapela ta dva trupca javora pa mi objasnio da su to rebraši i drugi dan poslao čovjeka po njih...

prije par godina dok je bila sječa i vuča u vojnom poligonu kod slunja. dolazili su prekupci i otkupljivali javor za austriju. navodno su javbor kupovali brodograditelji za uređenje interijera jahti.
 
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
220
Rade se glazbeni instrumenti, i što šta.
Cijena za golu gitaru od rebraša, ali gola bez žica i svega je oko 6000 -7000 kuna.
Jednom sam naletio na oglas u kojem se prodaje furnir rebraša 8 kuna kvadratni centimetar.
Stradivari je radio violine od njega.
A cijena mu je takva zato što je jako rijedak.

šumarske priče ili legende kažu da je stradivari svojevremeno obilazio goranske i ličke šume u potrazi za odgovarajućim stablima koje je dalje koristio u izradi svojih instrumenata...

kod proizvodnje šindre, naiđem na tzv. "rezonans" koji prodajem majstorima za izradu tamburica...
 

Aco 93

Član
Tu od
15 Lis 2010
Poruka
467
baš rebraš i to ja nisam ni znao šta je to rebraš nego kad sam na svom lageru prodavao jelove trupce pilanaru, za oko mu zapela ta dva trupca javora pa mi objasnio da su to rebraši i drugi dan poslao čovjeka po njih...

prije par godina dok je bila sječa i vuča u vojnom poligonu kod slunja. dolazili su prekupci i otkupljivali javor za austriju. navodno su javbor kupovali brodograditelji za uređenje interijera jahti.

uh ako je pravi možda su ta dava trupca više vrjedila nego ta jelovina.
ako je prava roba uvjek kupac se nađe.

ma austrijanac je i kod nas otkupljivao javor al sad nije u trendu pa ga neće niko više ima ga na svakom ćošku.
 
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
220
uh ako je pravi možda su ta dava trupca više vrjedila nego ta jelovina.
ako je prava roba uvjek kupac se nađe.

ma austrijanac je i kod nas otkupljivao javor al sad nije u trendu pa ga neće niko više ima ga na svakom ćošku.

ehh, kad sam tražio kupca za rebraša, prevrnuli pola zemlje i svi nešto kemijaju u biti svi su svjesni da trupci imaju vrijednost ali danas je sve manje tako profinjenih kupaca koji kupuju tako skupocjeni namještaj pa je cijena loša u skladu sa lošom potražnjom....stara ekonomska uzrečica kaže da se cijena određuje u skladu sa zakonom ponude i potražnje....
 

Aco 93

Član
Tu od
15 Lis 2010
Poruka
467
ehh, kad sam tražio kupca za rebraša, prevrnuli pola zemlje i svi nešto kemijaju u biti svi su svjesni da trupci imaju vrijednost ali danas je sve manje tako profinjenih kupaca koji kupuju tako skupocjeni namještaj pa je cijena loša u skladu sa lošom potražnjom....stara ekonomska uzrečica kaže da se cijena određuje u skladu sa zakonom ponude i potražnje....

ja mislim da najmanje ide za namještaj rebraš. svi žičani instrumenti ti imaju vrat od javora rebraša i austrijanac je tažio isključivo za to.
ima kod mene jedan stari čovjek koji se bavi samo tim rebrašem inače bivši upravitelj šumarije.taj javor ti stoji u vodi preko godinu dana potopljen a onda se reže u trokute dužine od 30cm pa nadalje.a oko sušenja je cjela nauka.
 
I

ihorzic

Guest
već sam pitao prije pa mi nisu znali odgovoriti za cijenu trupca trešnje (furnira ) sad me zanima koliko je tam na aukcijama gdje je i ovaj javor
 

tine

Dobro znana faca
Premium
Tu od
10 Pro 2006
Poruka
856
već sam pitao prije pa mi nisu znali odgovoriti za cijenu trupca trešnje (furnira ) sad me zanima koliko je tam na aukcijama gdje je i ovaj javor

Ne znam, u medijima se pojave samo najskuplji primerci.
I to su bili tri javora i jedan orah.

Na tom linku su slike trupaca s cijenama od 2011.
 
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
220
...ako naiđem na kvalitetnije primjerke javora, trešnje...prvo ću ponuditi vama dragi forumaši...objavit ću ovdje slike...
 

tine

Dobro znana faca
Premium
Tu od
10 Pro 2006
Poruka
856
Meni je krivo, da mi je ove godine to promaklo.
Budem se za 2013 disciplinirao i na vrijeme stavio obavijest.
Pa mogu zainteresirani do dođu pogledat.
Jer u 2014 bi vjerovatno mogli sudjelovat i prodavaći iz Hrvatske.
 
I

ihorzic

Guest
pa gdje to točno bude , eto mogli bi napraviti izlet sa busom da se vidi i potroši pokoji €
 

Najnoviji postovi

Na vrh