• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

produžetci

PetullaRZ

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
852
Zlatni vrtovi-Virovitica 1,3 kn komad.

Kod nas 3,20kn/kg(bez pdv), dvanaest glava u kašeti - 5,40kg prosjek kašete.

Nego kako ste prošli sa ovom ledarom od vremena, jutros 5 stupnjeva sa jakom burom i sva sreća da je puhala inače bi bilo mraza kao što prognoziraju za sutra.
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Nismo još nikako prošli dok ne vidimo sutra ujutro kak će izgledati dok se ustanemo. Nadam se da neće biti gore nego danas, premda samo stupanj razlike igra veliku ulogu. Mraza je bilo, u plastenicima nije bilo štete, premda su folije bile smrznute i izvana i iznutra. Konica, trava koja raste tu na mojim poljima dosta dobro, prva pokaže je li bilo mraza i sva je pofurena. Čujem da je ljudima stradala roga vani na polju.
Teška će ovo biti godina opet. Meni je prekjučer vjetar skinuo foliju sa pola tunela, ostalih jedanaest je ostalo čitavo.
 

PetullaRZ

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
852
Kako vrijeme zna biti nepredvidivo i doista treba uvažavati optimalne rokove sadnje svako u svom područiju. Kod nas samo najhrabriji počinju saditi vani plodovito povrće prije prvog maja jer se zna i ponavlja se desetljećima da oko prvog maja slijedi promjena vremena sa olujnom burom i niskim temperaturama(nerjetko i tučom). Ovaj put nije bilo tako strašno tako da su hazarderi pogodili. Za nas plasteničare pak vruć i suh četvrti(nastavio se i peti) mjesec sa hladnim noćima što smeta oplodnji rajčice i normalnom rastu krastavca. Evo danas vruć dan se popodne pretvorio u neverin i olujnu buru
 

PetullaRZ

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
852
Ajme meni ljudi moji roba ništa neide. Sve je stalo,nema potražnje slaba potrošnja, ljudi nemaju novca istošili se na Uskrs ili? Salatu nitko neće, kao ni kupus(pada cijana), krastavac teek u berbi a ne traži se previše,jagode skupe i ostala roba stoji. Živa tapija, ja neznam šta će ovo biti i kako će nam sezona proći.
 

PetullaRZ

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
852
Ovaj predhodni post pisan je prije pojave slučaja "Krastavac"(bakterije coli) i tada su cijene i potražnja bili katastrofa. Evo i dan danas situacija se nije popravila i dalje je stanje katastrofično. Cijene niske a otkup(prodaja) na "molim te". Uzgojio sam robu izvrsne kvalitete ali badava kada se sve zbroji i oduzme ispada da ćemo se naraditi ove sezone za ništa ili za vrlo malo. Zadovoljan sam što se nije ništa bacilo ili zafrezalo (krastavac,salata - čuvao u komori) nego je to naša zadruga Agro - Istra uspjela plasirati. Biti će ova sezona, strah me, jako loša.
 

asestic

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
601
Ovaj predhodni post pisan je prije pojave slučaja "Krastavac"(bakterije coli) i tada su cijene i potražnja bili katastrofa. Evo i dan danas situacija se nije popravila i dalje je stanje katastrofično. Cijene niske a otkup(prodaja) na "molim te". Uzgojio sam robu izvrsne kvalitete ali badava kada se sve zbroji i oduzme ispada da ćemo se naraditi ove sezone za ništa ili za vrlo malo. Zadovoljan sam što se nije ništa bacilo ili zafrezalo (krastavac,salata - čuvao u komori) nego je to naša zadruga Agro - Istra uspjela plasirati. Biti će ova sezona, strah me, jako loša.

E prijatelju mislim da je bakterija u novčaniku premda nas jaca uvjerava da izlazimo iz krize a ona je još veća ja ti ne sadim veliku površinu krastavaca oko 170 kvadrata za mjesec dana sam izvukao oko 6 000 kn ja zadovoljan sada idu van i sadim papriku za jesen.
Pozdrav!
 

PetullaRZ

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
852
Možete zamisliti da sam se danas kupao u moru i bilo mi je ugodnije nego usred ljeta. Toplo vrijeme(29°),toplo more(23°) bistro i bez gužve na plaži. Divota, čudesno. Pazite 02.10 je i otkada pamtim za sebe nisam se na ovaj datum kupao u moru.
Sa druge strane za našu djelatnost katastrofa od vremena.
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Možete zamisliti da sam se danas kupao u moru i bilo mi je ugodnije nego usred ljeta. Toplo vrijeme(29°),toplo more(23°) bistro i bez gužve na plaži. Divota, čudesno. Pazite 02.10 je i otkada pamtim za sebe nisam se na ovaj datum kupao u moru.
Sa druge strane za našu djelatnost katastrofa od vremena.

Meni ovo vrijeme odgovara za baburu u plastenicima, toliko je krasna da ni sam sebi ne vjerujem. S druge strane kupus mi nekak slabo razvija glavice, brokula se vidi da će biti, izgleda i karfiol, no kupus mi nekako kilav.
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
šta se može kad je takva godina jedno zlo dva dobra pa valjda budeš nešto i (zaradio)kad ste u to uložili trud i vrijeme:partyman:
 
X

xpetko

Guest
Kukurzni moljac

Poštovanje!

Ja sam se počeo baviti uzgojom kukuruza šečerca i imam puno njiva obrađenih ali su mi kukuruzni moljci uništili 80% usjeva. Molim one koji se isto bave ovime da mi za ubuduče preporuče najbolje sredstvo protiv tih štetnika. A što je najgorje onda dođu škvorci i vrapci pa jednu te moljce i samo na vrhu kukuruza naprave štetu molim ozbiljan odgovor i rješenje.

Hvala
 

kils

Član
Tu od
15 Svi 2011
Poruka
326
Poštovanje!

Ja sam se počeo baviti uzgojom kukuruza šečerca i imam puno njiva obrađenih ali su mi kukuruzni moljci uništili 80% usjeva. Molim one koji se isto bave ovime da mi za ubuduče preporuče najbolje sredstvo protiv tih štetnika. A što je najgorje onda dođu škvorci i vrapci pa jednu te moljce i samo na vrhu kukuruza naprave štetu molim ozbiljan odgovor i rješenje.

Hvala

prijatelju pogrešna tema 100%
 
Na vrh