• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

produžetci

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
A konačno da je nešt produžilo i u našu korist. Ovo toplo vrijeme ko bogom dano da se sa njiva maknu zadnje kupusnjače. Imam još nekih 20 tona bijelog i oko 6 tona crvenog kupusa. Kelj sam riješio jučer. Ostao još jedan komad koji sam prodao na njivi, hehe.
Sad svaki dan orem, danas sam pripremao za sjetvu pšenice na sve njive koje ne sadim povrćem. Ne znam što sa tom zemljom a da ne bude pusta.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Dobro kažeš, bar nešto u korist. Platio sam duboko oranje, kontam što ću posaditi na veći dio površine gdje je bila paprika, kažu da nije kasno za žito još uvijek, ili ću ići u neku travnu smjesu. Češnjak čeka da se popika uzemlju isto. Trebao je biti zasađen ali mislim da nije bed, ionako klija na -4 stupnja sad bi samo terao u list. Inaće na jedno jutro ću ići opet papriku, ali ću se potruditi da joj ništa ne fali, što znači da će dobiti jako izdašnu gnojidbu ;) Jel si koristio od agrochema calyfos ili tako nekako, nije mi ovdje sada katalog?
 

PetullaRZ

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
852
Kod nas je južina već desetak dana i potrajati će još, temperature zraka proljetne a vlaga zraka velika što pogoduje da se karfioli otvaraju kao blesavi. U problemima je onaj tko proizvodi karfiol jer mu se otvaraju i sorte dužeg vegetacijskog ciklusa pa je u plasmanu opći kaos. Sretan je onaj tko je dogovorio proizvodnju sa otkupljivačem pa ga rješava a za cijenu ne pitaj. Inače sva ostala roba se proda i berba jesenske robe je u punom zamahu.
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Evo, čini se da ćemo i ove godine imati dobre produžetke hladnog vremena. Sad sam gledao prognozu i tek tamo iza 12. o.m. bi temperatura trebala krenuti nešto zamjetnije preko nule. Rasad je spreman za sadnju, još koji dan, plastenici puni kontejnera, treba sijati rogu, a ovo što je unutra smeta jer se ne može maknuti van.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Ja ne idemu sijanje prije 21.03 možda i kasnije, sumnjivo mi ovo, ne bi htio da iz komore za naklijavanje, dođe u plastenik na minus :) Poz
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
Ja ne idemu sijanje prije 21.03 možda i kasnije, sumnjivo mi ovo, ne bi htio da iz komore za naklijavanje, dođe u plastenik na minus :) Poz

govoriš o paprici. de mi reci kad ju sadiš u plastenik bez grijanja?
 

plevak

Član
Tu od
14 Velj 2010
Poruka
698
Ja ne idemu sijanje prije 21.03 možda i kasnije, sumnjivo mi ovo, ne bi htio da iz komore za naklijavanje, dođe u plastenik na minus :) Poz

Ja sa svojom, za vanjsku idem u sijanje tek 05.04. i očekujem početak berbe 15.07.
No jedino što ja grijem i plastenik sa presadnicama.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
govoriš o paprici. de mi reci kad ju sadiš u plastenik bez grijanja?

Prošle godine sam imoa termin za liniju i komoru 15 - 18.03. Ove godine su termini svi slobodni, ne znam što se desilo, u biti pretpostavljam ali ne bi o tome. To je sjetva, sadnja je kad odrveni stabljika i bude minimum 10 cm i 6 - 9 pravih listova. Ja ne idem sa njom uplastenik jer su mi plastenici tunelski samo za rasadu, dok ovi što su duže u tom poslu idu odmah u plastenik, ćim ispuni gore navedene uvjete, mada imaju i termogene na naftu. Poz

@Plevak idem ranije ako nešto krene po zlu, da se stigne još ponovo pokreniti rasada. Poz
 

asestic

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
601
Evo, čini se da ćemo i ove godine imati dobre produžetke hladnog vremena. Sad sam gledao prognozu i tek tamo iza 12. o.m. bi temperatura trebala krenuti nešto zamjetnije preko nule. Rasad je spreman za sadnju, još koji dan, plastenici puni kontejnera, treba sijati rogu, a ovo što je unutra smeta jer se ne može maknuti van.[/QUOA

A čovječe ova jeb.. Slavonija kada je ljeto najtoplija kao da je Shara a opet kada je zima najhladnija ko da je Sibir pa ti nešto planiraj i radi.
Pozdrav!
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
izgleda da kod nas jedino nije bilo snijega ove godine,par puta zabjelilo po travi i to je to. nikad blaža zima nego ova,kad se sjetim prošle.....
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Nešto mi govori..... govori da će ova godina biti interesantna, interesantnija nego lanjska. Lani je ionako bilo dosadno, stalno je kiša padala:toimonster:
 

asestic

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
601
Nešto mi govori..... govori da će ova godina biti interesantna, interesantnija nego lanjska. Lani je ionako bilo dosadno, stalno je kiša padala:toimonster:



Evo malo gledam prošle godine vrijeme u trećem mjesecu od 06.03-14.03. juternje u minusu a dnevne 2-9.
Pozdrav!
 

PetullaRZ

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
852
Evo malo gledam prošle godine vrijeme u trećem mjesecu od 06.03-14.03. juternje u minusu a dnevne 2-9.
Pozdrav!

Produžila se zima nema šta. Ni kod nas nije sjajno. sve stoji sa sadnjom osim krumpira.Salatu i kupus tko je sadio pogriješio je jer je bilo minusa, pa ova orkanska bura(pokidala agrile), pa ponovo minusi. Propalo je 50% nasada. u ponedjeljak zahlađenje sa olujnom burom (nema sadnje salate i kupusa).
 

asestic

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
601
Produžila se zima nema šta. Ni kod nas nije sjajno. sve stoji sa sadnjom osim krumpira.Salatu i kupus tko je sadio pogriješio je jer je bilo minusa, pa ova orkanska bura(pokidala agrile), pa ponovo minusi. Propalo je 50% nasada. u ponedjeljak zahlađenje sa olujnom burom (nema sadnje salate i kupusa).

A ja mislio da je kod vas bolje kad i ono kod vas frka a ništa čekamo bolje dane pa na poslić.
Pozdrav!
 

PetullaRZ

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
852
Nešto mi govori..... govori da će ova godina biti interesantna, interesantnija nego lanjska. Lani je ionako bilo dosadno, stalno je kiša padala:toimonster:

I šta ti se čini, cabage, jeli ova godina interesantnija od lanjske. Po cijenama salate nebih rekao, puno lošija, samo da se ne nastavi taj trend lošijih cijena. Nisam baš optimista.
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Da, cijena salate je urnebesna, za sutra baš imam dogovoreno nekih 6 paleta. Nejdem baš za zagreb pa da vidim ima li to puno salate ili malo potražnje.
Što se vremena tiče, još nije ove godine pala kiša koja bi nešto vrijedila.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
I danas beremo salatu ko ludi cjeli dan, i evo, popodne oko 5 spustio se lijepi pljusak i otjerao nas iz polja...al 6 paleta je nabrano :)
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
I danas beremo salatu ko ludi cjeli dan, i evo, popodne oko 5 spustio se lijepi pljusak i otjerao nas iz polja...al 6 paleta je nabrano :)

Dali je tih šest paleta pokrilo troškove svog uzgoja, cjena salate je takva zato što nema skoro nikakve potražnje prošli tjedan gajba salate na zelenoj bila 20kn ali bruto što znači dvije vaše gajbe.
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Što se mene tiče, 50 lipa po komadu mi ostaje u džepu. Cijena robe u gajbi 14,40 bez troškova ambalaže.
 

Najnoviji postovi

Na vrh