• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

produžetci

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
I opet pada ko da ju najljepše molimo. Razgovarao s ljudima koji su puno uložili i više od jada ne znaju što bi. Prijatelju preko paprike tekla voda, poprijeko gredica, a dignute su mu dobrih 10 cm od razine tla. Kaže da mu voda može skoro u čizme. Kum kaže da mu je nekih 20 % šečerne repe pod vodom. Srijeda opet 20 litara. Bome će bit zaštite
 
R

rule

Guest
Subota- kisa obilna, nedjelja-kisa ona sitna dosadna sto pada cjeli dan, danas-oblacno bez kise ali hladno, sutra kažu SUNCE-cjeli dan zastita,srijeda- kisa ,cetvrtak- kisa....................... :scratch
 

asestic

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
601
A ja u petak pofrezao hektar za lubenice dinje papriku i ostala tko zna kada će se posušiti zemlja je dobra slična kao kod cabaga ali ova ga je pretjerala i danas je bilo oblačno i povremeno kišilo cure dani prolaze rokovi za sadnju ali što se može a što kaže Petulla poslije kiše dolazi sunce samo da ga dugo ne čekamo.
Pozdrav Anđelko! 8)
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Sad sam šetao po polju i mogu pretpostaviti :idea: da ću sutra moći u papriku traktorom da ju prskam.
Jedino ne znam kad će se moći obaviti priprema zemljišta za postavljanje folije za rogu. Išlo bi tamo u petak kad nebi bilo kiše, a bit će je. Imam i nekog kupusa i kelja za kultivaciju, dalo bi se za dva dana.
Palo je 130 litara.
 

PetullaRZ

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
852
Vjerovali ili ne kod mene je tri dana za redom sunce uz umjerenu buru, ako nas sutra kiša zaobiđe, u subotu bi mogao ići orati jednu njivu. Sve sam vani zaštitio a ovih idućih dana zaštititi ću i kulture u plastenicima. Pravo zadovoljstvo je raditi kada sunce grije. nedavno smo spominjali mladi kupus pa evo najnovije informacije - kod nas je otkup 1,80kn a kelj 3,50kn sa tendencijom padanja cijena.
 
L

LIMA

Guest
Vrijeme i dalje ubija. Poplava, pržiona pa vjetar. Sad opet najavljuju kišu? Prošli tjedan poplava, ujutro mjerili +7. Pa zapeklo kao da je sred ljeta. U ponedjeljak na utorak na Griču izmjerili u 1 sat poslije pola noći +21. Sad opet puše ko sam vrag . Sutra opet kiša..... I opet ispočetka. Jel bu cijelu godinu tako?
 

PetullaRZ

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
852
U južnoj Istri vrijeme ljetno već pet-šest dana, samo da tako i ostane. Sve je živnulo, tikvice smo napokon počeli brati vani, paprike,dinje,lubenice su zazelenile i krenule rasti, krumpir završava cvatnju i danas sam ga morao zaljevati jer on sada radi kao lud. Jutarnje temp.16 a dnevne 26.U plastenicima poma cvate na petoj etaži a krastavac je već na 2m visine,beremo ga 15-ak dana.Sva je to u zakašnjenju ali šta je tu je. Ljepo se orali i frzalo za postavljanje crno-bijele folije za sadnju ljetne salate. Idemo dalje sa puno optimizma.
 

PetullaRZ

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
852
Kako je kod vas situacija vezano za cijene, prodaju i naplatu?
Ako se po jutru dan poznaje neće nam biti lako prodati i naplatiti našu robu i naš trud ove sezone. Otkupne cijene padaju, potražnja loša a naplata ide sve teže.Ako nam turisti ne dođu nećemo imati k0ome prodati robu na tržnicama jer naši ljudi slabo troše i jednostavno šparaju na svemu pa tako i na kupovini povrća,a trgovci, hoteljeri i ugostitelji štekaju sa plaćanjem kao da im je zmija u novčaniku.Svi su svakom dužni, katastrofa. Šta ćemo ljudi?
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Sniziti cijene i na ulici prodavati. Mene pitaju što ću sa paprikom (ako je bude) jel imam kakav ugovor? Ugovor me previše i ne brine, jer dati robu za brašno, malč foliju po 16 kn/kg čekati 8 mjeseci za novce mi baš i ne znači nešto. Baš me zanima kako bi reagirala banka da joj za otplatu kredite dovezemo tone povrća na ulaz :lol:
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Prodaja ide još tako tako, kelj je jedino zaštekao skroz. Kupus ide, cijena nije ekstra, ali bilo je i gore. Za naplatu ću se brinuti ak ne dobijem niš love do rujna-listopada, do onda snađi se druže.
 

PetullaRZ

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
852
Osim ovog navedenog(prodaja,naplata) brine i ovo vrijeme, pa opet kišovito i nestabilno. Prvo se istresla kišurina pa zapuhala olujna bura. Sve polomilo i leglo. Kažu biti će nestabilan lipanj mjesec.
Plasteničari jeste li počeli brati krastavac, kod nas je pao na 3,50kn na veliko.
 
L

LIMA

Guest
Rekli na prognozi jučer da će pasti 50l po m2. Fulali su! Palo je bar 100.
 
M

mtodor59

Guest
kod mene u brodu poplavilo sve ,a i dalje pada ko luda .sad sam se već zabrinuo ;ebeš više i njivu i dinje i lubenice samo da u kuću ne uđe voda.nije više normalno!!
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Sad sam došao iz berbe brokule. Spustila se takva kiša, ono... pljusak, al traje već dobrih pola sata. I da nije padala tri dana bilo bi previše, sad se pitam kak izgleda polje. Vidjet ću uskoro....
 

PetullaRZ

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
852
mtodor59 kaže:
kod mene u brodu poplavilo sve ,a i dalje pada ko luda .sad sam se već zabrinuo ;ebeš više i njivu i dinje i lubenice samo da u kuću ne uđe voda.nije više normalno!!
Ono što vidim na televiziji je strašno, a još to i doživjeti mora biti užasno. Suosjećam sa vama jer znam kako je kada ti nevrijeme uništi ljetinu i materijalna dobra. Lani sam doživio dvije pijavice i jednu jaku tuču.Drži te se i mi ovdje u Istri znamo reći: neka svo zlo ode s time.
 
L

LIMA

Guest
Pozdrav i podrška Slavoniji. Jel se što vrijeme smirilo? Ovo što vidimo na TV-u je prestrašno.
 
M

mtodor59

Guest
dobro je ,voda se malo povukla ,sad tek treba zbrajati štetu .samo da naglo ne zagrije!
 

asestic

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
601
Kakva ironija toliko kiše a ja moram zaljevati plastenike zato je vani vlage preko glave .
Pozdrav Anđelko! 8)
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Pada kao da nije mjesec dana padala. Prognoza za slijedeći tjedan +30. Bit će užasno, preužasno za gledati neke stvari. Rekao je lani jedan tip da će lanjska godina biti za pamćenje. Ja mislim da ćemo ovu pamtiti mnogo dulje.
 

PetullaRZ

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
852
Kako ste forumaši?
Primjećujem da se nema vremena boraviti na kompu i forumu. Vjerovatno zbog posla od ranog jutra do kasne večeri uz dnevni odmor(ručak i spavanac) ili zbog nogometa. Slavonci, ima li kakvih ohrabrujućih vijesti vezano za poplave koje su vam prouzročile strašne štete i nevolje?
 

Najnoviji postovi

Na vrh