• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Program ruralnog razvoja - 2014. do 2017.

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
E Gogo, pogledaj zadnji Jahobičin post u temi ratarstvo, tečaj za herbicide. Tu nas oni čekaju. Ajde u školicu, to ti košta tolko i tolko, nema školice, nema para.

Šta je,tu je... Nitko meni nije kriv što sam odabral krivu srednju školu,ili što zadnje tri godine nisam imal ni svoj OPG,ni bil upisan kao član OPG-a od staraca da steknem to iskustvo... Svaka nemarnost kad-tad dođe na naplatu...
Po meni,ima logike sve to u što nas guraju,jer bude trebalo stati na kraj kojekakvim muljatorima,i ako ti hoćeš novce,imaj sve potrebne papire i dozvole,ako nećeš,snalazi se sam...
 

soony-69

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
864
Kako vi to poslujete ako vam pdv vracaju. Po tome sav proizvod gurate u prodaju na crno...

dobro jutro......ali ne sav proizvod, samo ono preko troškova+amortizacija. Do toga sve legalno:(handshake):

i ne posluju svi baš tako.
 
Posljednje uređivanje:

nino6110

Aktivni član
Tu od
19 Srp 2014
Poruka
1,496
Pa PDV vracas samo za prihvatljive troskove,npr.na traktor mozes vratiti PDV.
Ali i kad ti nesto prodajes moras napisati racun i platiti PDV.
 

golman7

Član
Tu od
11 Ruj 2011
Poruka
605
Sve dalje sto sam iso,sve vise me odbija,imam osjecaj da to nije za nas,sto poslujemo u plusu i pazimo na svaku kunu.Morat ce se puno toga promjenit,ako zele,da se ljudi jave.Tko ima svoja sredstva,taj moze.
 

Zekson

Dobro znana faca
Tu od
26 Srp 2012
Poruka
513
Danas mi je iz agnecije rečeno ovak natječaj je pušten ali se odobrenje od Eu čeka u 3 mj pa čemo vidjet kaj bude s toga.
P.S poticaji če biti iduči tijedan isto su mi rekli iz agencije !
 

radul

Član
Tu od
28 Svi 2013
Poruka
788
.Jel zna neko jel postoji mogucnost kupnje stoke, npr. teladi,junica nazimica....znaci ulozit u nesto od cega mozes povecat ulaganje i uz pripomoc fondova malo ozivit i unaprijedit gospodarstvo.....?
Ulaganje u mehanizaciju,objekte, preradu ipak nije nesto sto direktno vraca ulog,mislim mogu pomoc i olaksat al takodjer i opteretit gospodarstvo novim kreditom,a sigurno ce ih bit koji ce se polakomit i navuc na to kao neko ti nesto daje,pa sto ne?
Takodjer bi se ma ovaj nacin malo i ozivilo trziste stoke,pa isto tako i bilo koje drugo a korist bi bila visestruka.
 
Posljednje uređivanje:

golman7

Član
Tu od
11 Ruj 2011
Poruka
605
Sigurno ce bit neka mjera,samo treba pratit.Bio na predavanju.rekao predavac,da ce bit mjera,di ce se sto posto vracat i da u mjeri 6,ce se moci kupovat rabljena mehanizacija.
 

Rancher

Član
Tu od
4 Velj 2011
Poruka
135
Sigurno ce bit neka mjera,samo treba pratit.Bio na predavanju.rekao predavac,da ce bit mjera,di ce se sto posto vracat i da u mjeri 6,ce se moci kupovat rabljena mehanizacija.

Da li se zna u kojem postotku ce se sufinancirati kupnja rabljene mehanizacije?
 

golman7

Član
Tu od
11 Ruj 2011
Poruka
605
Predavac je napomenuó u mjeri 6,da ce se moci rabljena mehanizacija kupit,koji postotak,nije rekao,napomenuo samo,dal ce bit tako,neznam.Nemojte uzimat za gotovo.
 

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,272
Bio sam do sada na barem 3 predavanja i nigdje nije bilo niti govora o rabljenim strojevima.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,272
Jel bi se mogla uzeti Gaspardo 4 reda sijačica preko ruralnog razvoja?? I dok se može poslati projekt ove godine?? U sustavu pdv-a sam, u županiji sa težim uvjetima gospodarenja i imam 90 rali zemlje prijavljeno u arkod sustavu. Čuo sam da se potiču samo veći projekti tako da ne znam da li bi ja imao šanse.
 

golman7

Član
Tu od
11 Ruj 2011
Poruka
605
Koji veci projekti se financiraju???Upravo doso sa savjetodavne,izracunao mi je po FADN-kalkulatoru imam 18,bodova od mogucih 20.Mehanizacija nosi 5,boda i skola nosi 5bodova,ukupno 28boda,prolaznost je sa 30bodova,,,20 krava i 30 telaca junica, bikova i 20 hektara zemlje,,ne prolazim,:icon_butt::icon_butt::icon_butt:
 

Bracika

Aktivni član
Tu od
23 Ožu 2011
Poruka
246
Čujem da su neki već kupili traktore i strojeve preko ruralnog, nevjerojatno al istinito. Na foru da ce im prodavac izdat racun tek kad prođu na natječaju. A trgovci su ih vjerojatno navukli sa pričom da imaju nekog svog ko ce im sredit da produ natjecaj. Ako ovi iz EU saznaju sta se kod nas radi,ukinit ce nam cijdli program. Mada po meni i nemoraju, svakako oni dobivaju. Nije taj ruralni razvoj tu da nama pomogne,nego onima koji su ga osmislili. Cak i da nam daju traktor besplatno, opet bi zaradili:icon_wink: jer na svakom proizvodu koji mi prodamo,netko zaradi barem 200 %. Tako da je i 90 % povrata malo u konacnici. Jer taj traktor ce se kroz iducih 15 ili vise godina amortizirat kroz proizvode. Znaci npr. zito nama plate 1 kn i jos netko na njemu zaradi 2kn. I tako sve ostalo...
 

baba

Aktivni član
Tu od
5 Pro 2008
Poruka
267
Koji veci projekti se financiraju???Upravo doso sa savjetodavne,izracunao mi je po FADN-kalkulatoru imam 18,bodova od mogucih 20.Mehanizacija nosi 5,boda i skola nosi 5bodova,ukupno 28boda,prolaznost je sa 30bodova,,,20 krava i 30 telaca junica, bikova i 20 hektara zemlje,,ne prolazim,:icon_butt::icon_butt::icon_butt:

Ulaganje u područjima sa prirodnim ograničenjima i ostalim posebnim ograničenjima - 5 bodova?
 

golman7

Član
Tu od
11 Ruj 2011
Poruka
605
Da imam vise stoke,po FADN kalkulatoru bi imao manje bodova,da imam manje stoke,,imao bi 20bodova,a banka me trazi hipoteku.Sad mi nije jasno,kao poticu male i srednje,,pa kak oni prodju onda u banci???Nevjerojatno..
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh