• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Program ruralnog razvoja - 2014. do 2017.

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
Ima nas malih koji niti ne težimo postati veliki i dozvoliti si da nas jednog dana ucjenjuju otkupljivači...meni je recimo dovoljno pokriti se koliko mi je deka široka,ne imat kuću pod hipotekom i bit dužan par milijuna kuna i mirno spat po noći...
 

mcmarko0204

Član
Tu od
13 Ožu 2010
Poruka
706
Ovo nema veze s ruralnim razvojem.
To je industrija. Regionalna konkurentnost. Poduzetnički impuls i što sve ne.

@temptation
Ja nemam ništa ni protiv malih ni protvih srednjih ni protiv velikih, samo što to treba jasno odvojiti. I kada se nešto piše, ja kad čitam želim da to bude jasno i nedvosmisleno. Pa tako sam i reagirao jer se mora jasno odvojiti mjera od programa. I ja sve moje komentare pišem u dobroj namjeri, čisto da dobijete primarnu informaciju koja tebi i ostalima može u budućnosti pomoći.
Meni nije u cilju davati netočne informacije.
A što se tiče tvojih ulaganja, svatko zna koliko mu treba i što mu znači bez obzira na iznos. I to što ćeš to jamčiti vlastitim sredstvima je po meni vrhunska stvar. Ja recimo odbijam ljude za projekte koji kažu da će sve raditi kreditom. Ne želim se "petljati" s njima.
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,842
Pa valjda ako netko ne prođe ove godine u podmjeri 6.3 može se javiti ponovno iduće godine?
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Neka me kolega mcmarko ispravi ako sam u krivu ali sam pročitao i da se na 6.3 možeš javit više puta tj. svaki puta kada bude raspisan. Ne može kao niti mjera 4 na isti natječaj više puta.
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,842
Ma j... kad ga raspišu idem u agenciju pisat zahtjev pa će mi točno reći jel mogu svake godine pisat ili kako.
 

mcmarko0204

Član
Tu od
13 Ožu 2010
Poruka
706
Na podmjere 4 se možete javljati više puta, ali samo s jednim projektom po pozivu/natječaju. Druga prijava tek nakon isplate zadnje rate sredstava.
Na mjeru 6 podmjeru 6.3 možete PRIMITI novac samo jednom. Znači ako se prijavite ove godine i ne prođete, SMIJETE se prijaviti sljedeće. Ako ste dobili novac više nemate pravo. Na druge podmjere u mjeri 6 također nisu moguća ponovna javljanja, samo što to u svakoj podmjeri piše drugačije.

Na ovoj stranici imate obrazac za dostavu mišljenja za pravilnik o mjeri 6.
http://www.mps.hr/default.aspx?id=15256

Ispunite ga i napišite da bi možda bilo dobro da se u mjeri 6 dozvoli barem dva prijavljivanja. To uopće nije problem. Prijedlog može biti prihvaćen ili odbačen. Ako imate neku krovnu udrugu neka to ona napravi umjesto vas.
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,842
A i ova podmjera 6.2 po meni ima manjkavost što ulaganje mora biti na području sjedišta OPG-a, pa tko lud će ulagati u turizam na kontinentu gdje će mi doći dva gosta mjesečno, seoski turizam je priča za malu djecu i kupovanje glasova dijeljenjem subvencija.
 

zore22

Član
Tu od
11 Tra 2015
Poruka
45
Ljudi jel zna netko -


Kad izlazi natjecaj za 6.3 mjeru ,i jel to uopce moguce dobit za obicnog covjeka i koliko je komplicirana procedura ???
 

zore22

Član
Tu od
11 Tra 2015
Poruka
45
A ako je to nemoguce dobit koja je svrha onda tih natjecaja?

Malo gospodarsvo i je za obicnog covika
 

zoran1506

Član
Tu od
5 Tra 2015
Poruka
41
Zašto bi bilo komplicirano, pa netko napravi poslovni plan, koji se tak i tak ubraja u troškove....
Bitno je nepovratno za mlade poljoprivrednike 50 000eura, i za male 15 000eura.
Ali najvažnije je kada?Pošto sve ide tako KILAVO....
 

mcmarko0204

Član
Tu od
13 Ožu 2010
Poruka
706
Što su manji iznosi subvencija to je dokumentacija jednostavnija.
A kada će biti raspisano pitanje je jer je za mjeru 4 zaprimljeno triput više prijava nego se očekivalo i agencija puca po šavovima jer se zapošljavalo kako se stiglo, ljude bez znanja ali sa članskim iskaznicama, a minus je i taj što operativni program ruralno razvoja opet mora na doradu. Ništa neočekivano od Jakovine.
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Prošle godine me prebacili sa trajnog nasada na povrće. :=:)
Mjera 11
Plaćanja za prijelaz na ekološke poljoprivredne prakse i metode
Oranične kulture 347,78e
Višegodišnji nasadi 868,18e
Povrće 576,94e
Trajni travnjaci 309,94e
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,093
A šta si ove godine? višegodišnji ili povrće?
 

zore22

Član
Tu od
11 Tra 2015
Poruka
45
Jel obavezno bit nezaposlen osoba??

Sta ako se dobije, jel to znaci da ce za 15 000 pit krv iducih 5 godina?
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
A šta si ove godine? višegodišnji ili povrće?

Prosle godine sam bio trajni nasad i kad sam rjesavao nedavno papirologiju u apprrr kaze zenska, aaa goji, napokon nam doslo tumacenje iz ministarstva sad je to povrce...
Koliko sada citam ta mjera 11 ce ic kao neki zahtjev za poticaj. Ici cu jos skoro u ZG u apprrr pa cu tamo vidjet kako se to rjesava. Cini mi se da ce se to dobivat svake godine...
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Na vrh