• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Program ruralnog razvoja - 2014. do 2017.

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
To ću pitati tamo u agenciji, ako ne prolazi rabljeno ubacujem nešto drugo.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
Napravio sam si ugrubo plan gdje da skrkam 15.000 EU novaca od mjere 6.3, dakle rabljeni traktor 4.000 eura, malčer 2.500 eura, restrukturiranje postojećeg vočnjaka 1.000 eura, sadnja pola hektara lješnjaka 1.500 eura, kupnja jednog hektara zemlje 1.500 eura, kupnja plastenika 3.000 eura, strojevi za plastenik, freza i slično 1.500 eura. Što mislite jel bi to prošlo?
Zašto ne bi prošlo?... ako imaš uredno poslovanje unatrag par godina,plaćaš uredno poreze i doprinose i nemaš nikakvih dugovanja prema državi...
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
Sve je uredno,jedino me taj rabljeni traktor muči, uzeo bih nešto jače od IMT 539, ali ak ne može rabljeno...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Koliko znam može rabljena mehanizacija. Pročitaj pravilnik ili nazovi.
 

jandric200

Član
Tu od
9 Velj 2011
Poruka
593
Zvao juče u agenciju u Zagreb i odgovor je da sva oprema traktori , kombajni , razni priključci , plastenici i sve ostalo za obradu zemljišta i druga oprema može se kupovati " POLOVNO " uz pisani oblik neke potvrde , ugovora o kupnji .
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
Vidim da ne treba bankovno jamstvo za podmjeru 6.3, dakle 7,5 tisuća eura dobijem odmah, a ostatak ću morati negdje izmisliti.

4. Rabljena poljoprivredna mehanizacija se mora nabaviti od ovlaštenih prodavatelja iste :(
 
Posljednje uređivanje:

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
Sve je uredno,jedino me taj rabljeni traktor muči, uzeo bih nešto jače od IMT 539, ali ak ne može rabljeno...
Blago tebi onda...malo me zbunilo,jer si na drugoj temi tvrdio da se ne mora plaćati mirovinsko i zdravstveno za OPG...
Ja sam u paušalnom oporezivanju i opet ne mogu zadovoljiti papirologiju koja mi je neophodna da bih prošao na natječaju...
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
Ne mora se plaćati mirovinsko i zdravstveno ako nisi prijavljen na burzu i imaš neki drugi izvor prihoda, pročitaj odgovore na ova pitanja s linka što je gore postavljen, jedino ne dobiješ bodove zbog nezaposlenosti. Pada mi na pamet otvoriti online trgovinu rabljenom mehanizacijom, tu će se lova okretati :)
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Vidim da ne treba bankovno jamstvo za podmjeru 6.3, dakle 7,5 tisuća eura dobijem odmah, a ostatak ću morati negdje izmisliti.


Vau, od kud si ovo izvukao.

4. Rabljena poljoprivredna mehanizacija se mora nabaviti od ovlaštenih prodavatelja iste :(

Gle, bil bi bedast kad ti tvoj bratić ili susjed ne bi prodal gramipovu at20 frezu za 30 000kn.
 

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
Sve mi se više čini da nekolicina vas smatra da ovu lovu za ruralni razvoj dijeli Djed Božičnjak...
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Neda mi se ovo čitat sve, uglavnom, pročitao sam pred par tjedana u pravilniku, većina novaca čak mislim 80% dobiješ nazad u roku od 2 godine a ostatak po završetku projekta ili nakon 5 godina.
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
Opet netočno, 50 posto dobiješ odmah, a ostalih 50 posto kada ispuniš Poslovni plan i zatražiš lovu, to može biti i za dva tjedna, radi toga pretpostavljam i ne treba bankovno jamstvo jer radi se o relativno malom iznosu od 7,5 tisuća eura. Dakle ovih 50 posto iskoristiš odmah za nešto i još negdje namakneš 50 posto i može se u kratkom vremenu riješiti ta podmjera 6.3
 

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
Jel obavezno bit nezaposlen osoba??

Sta ako se dobije, jel to znaci da ce za 15 000 pit krv iducih 5 godina?
Po 15 000EUR dobivaju sva mala poljoprivredna gospodarstva čiji dugoročni poslovni plan prođe na natječaju...
Dakle,sve na što se potroše novci mora ići preko žiro računa od OPG-a,mora se kupiti i ugraditi od ovlaštenih trgovaca ili distributera (uvoznika) strojeva i opreme i sve se vidi u poreznoj(lova koja sjedne na žiro račun,računa se kao dohodak OPG-a za tekuću godinu u kojoj su sjeli novci)...još nisam dobio od njih odgovor da li su ta sredstva potpore oporeziva od njihove strane i po kojoj stopi...
Mišljenja sam da se treba dugoročno uložiti barem 50-tak tisuća ojra,proširiti posao i nekoga zaposliti da bi se dobilo natrag tih 15-tak tisuća,jer inače ovo sve nema nikakvog smisla,jer lovu ne dijele dobre vile,nego EU...
 

tine

Dobro znana faca
Premium
Tu od
10 Pro 2006
Poruka
855
Dakle,sve na što se potroše novci mora ići preko žiro računa od OPG-a,mora se kupiti i ugraditi od ovlaštenih trgovaca ili distributera (uvoznika) strojeva i opreme...

Aj mi neko to objasni, ko je danas ovlašteni trgovac?

U EU je slobodan trg od Crnog mora do Irske i od Sjevernog kruga do Južnog Mediterana.

Da nije u Hr ponovo na snazi neki SFRJ zakon o spoljnoj trgovini sa dozvolama i licencama za udbaše?
 

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
Možeš ti kupiti gdje god hoćeš ako ti ne treba nikakva garancija na proizvod i besplatan popravak ili zamjena u slučaju kvara ili reklamacija...ja od takvih ne kupujem,pogotovo kad se radi o malo većim investicijama...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
Kod nas ni nema tih ovlaštenih, gledam na internetu ih ima nekoliko u Sloveniji, ma ništa to popuniti i predati pa što bude.
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Kako nema, na pamet mi sada pada "Obrt Nino". Dakle, covjek ima otvoren obrt za prodaju poljoprivredne mehanizacije.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Na vrh