• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Program ruralnog razvoja - 2014. do 2017.

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
A što ćeš tamo dobro kupiti svi strojevi hoby i razjebani
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Kupio sam tamo 2 stroja i rade bez ikakvih popravaka, da su stari, jesu, ali je takva bila i cijena.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,481
Ne znam ja kome taj ista proda. Jednom zvao i nikad vise. Kao i vecina trgovaca najradije bi da ga nisam ni zvao. Preko k... mi odgovarao za najnormalnija pitanja, a krama malo zesca. Cijena da ne pricam.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Bome ja ga bio zvao za neku kosu , totalno neljubazan a niti zna sto reci o stroju.
 

krki

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2007
Poruka
912
Neznam kaj ocekujete za jednu trecinu cjene novoga stroja,, ja sam kupio frezu na ticalo kozna kolko staru a radi super 10000kn a nova u messisu kosta preko 40000kn pa da sam izmjenjao sva crijeva i lezajeve nozeve nemoze kostat jos 30000kn ,,,dobar je za strojeve koji su rijetki kod nas


Kupis stroj u frtalj cjene novog i onda kukas da si moral mjenjat neke gumice lezaje pa to je potrosni materijal i nemozes ocekivat bolje,,, a i provjeraval sam po oglasima u italiji i da vidis kak tamo ta krama kosta vise nego kod njega,,,

meni je bolje kupit neki jeftiniji stariji stroj koji ce sluziti dok mi ne krene plantaza i dok ne sjednu neki novci od dobre berbe pa dase kupi nesto novo,,,
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Ma nije neljubazan nego je "trom", sve treba izvlačit iz njega. Ja sam zadovoljan sa onim što sam kupio.
 

krki

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2007
Poruka
912
Bas me briga jel pricljiv ili nije,, ako meni odgovara cijena a na slici vidim otprilike u kakvom je stanju,, nemoze on znat puno o strojevima kad nije s njima radio,,, ali bi mogo ko i ovi neki kod kojih sam se raspitivao za strojeve pa me uputili na nekog kome je vec prodao nesto slicno ili isto,,,
 

nino6110

Aktivni član
Tu od
19 Srp 2014
Poruka
1,499
Faltak prom,Kralj km,Traktormarket...nemogu se sad svih sjetitit ali ovi su najpoznatiji
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,910
Mene zanima koliko košta projektna dokumentacija u Austriji ili Njemačkoj?
Možda su tamo poprilično jeftiniji,a palo mi na pamet kada bi nekoga od tamošnjih poljoprivrednika mogli pitati za dokumentaciju,možda bi se moglo dobiti za sitnu lovu..
 

adan

Član
Tu od
5 Sij 2013
Poruka
410
Po 15 000EUR dobivaju sva mala poljoprivredna gospodarstva čiji dugoročni poslovni plan prođe na natječaju...
Dakle,sve na što se potroše novci mora ići preko žiro računa od OPG-a,mora se kupiti i ugraditi od ovlaštenih trgovaca ili distributera (uvoznika) strojeva i opreme i sve se vidi u poreznoj(lova koja sjedne na žiro račun,računa se kao dohodak OPG-a za tekuću godinu u kojoj su sjeli novci)...još nisam dobio od njih odgovor da li su ta sredstva potpore oporeziva od njihove strane i po kojoj stopi...
Mišljenja sam da se treba dugoročno uložiti barem 50-tak tisuća ojra,proširiti posao i nekoga zaposliti da bi se dobilo natrag tih 15-tak tisuća,jer inače ovo sve nema nikakvog smisla,jer lovu ne dijele dobre vile,nego EU...
Što se tiče oporezivanja sredstava koja se dobiju, sredstva normalno ulaze u prihod i smatraju se dohotkom znači da su oporeziva po stopi kojom se oporezuje dohodak - ovisi koliki je dohodak OPG-a, ali samo ako se kupuju stvari koje i inače odmah idu u trošak. Znači napravio si trošak, s druge strane dobiješ stredstva kao prihod, razlika prihoda i troška je dohodak - u ovom slučaju nula, znači nema se na kaj platiti porez. Ako kupuješ dugotrajnu imovinu što većina i hoće, u prihod jedne godine ulazi samo dio koji se knjiži kao amortizacija. Znači opet nema oporezivog dohotka. Ovaj način knjiženja je dozvoljen od ove godine, prije je vrijedilo samo za poduzeća, sad ide i za OPG jer bi inače bila čista pušiona, oderalo bi nas po najvišoj stopi i kaj onda dobiješ. I sredstva koja se dobiju ne računaju se u prag za ulazak u PDV. Nije to uopće loše ako ne smisle kakve nove psine.
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
Samo 1000 opga dobiva u tome je problem a biti ce ih par puta vise prijavljeno
 

adan

Član
Tu od
5 Sij 2013
Poruka
410
Kaj u svih 5 godina samo 1000 opg-a. Nisam u toku, to su limitirana sredstva za cijelu petogodišnjicu?
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
Nigdje,lako zakljičiti omjer novca za tih 5 godina,svake godine je natječaj neće sve spiskati prvu godinu. Tak ti to ide.
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
Jel imaju koga u agencijama da to pomogne popuniti, bili su spominjali da će educirati neke djelatnike.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh