• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Program ruralnog razvoja - 2014. do 2017.

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
Idu oni na predavanje i seminare,ali kada dođeš tamo uzmu zakon i čitaju pred tobom,što ne znaju zovu Zagreb. U svakom slučaju se trude,sve je to brzo i prvi puta. Nisu mjerodavni da ti pišu projekt nego te savjetuju,na tebi ili nekoj konzultantskoj kući je da napišete ili napišeš.Sada su prezauzeti s poticajima izmjenama idr,tako da češ izgubiti volju čekajuči.
 

borovicb

Član
Tu od
29 Velj 2012
Poruka
406
Pozz
Ne pratim baš temu, pa imam jedno pitanje.

Dali je moguće se prijaviti na ruralni za rekonstrukciju farme. Farma je s vezovima. Dogradio bi prostor 6m širine i dužine 40m za duboku stelju i gdje su sada vezovi bi isla krmna zabrana i skreper.
 

golman7

Član
Tu od
11 Ruj 2011
Poruka
605
Ovo je Branko Hrg izjavio,prije 3 sata na fejsu....

Pitao sam jučer na Odboru za poljoprivredu ministra Jakovinu kako misli namiriti 1280 zahtjeva za Mjeru 4 vrijednih 2,6 milijardi kuna sa 640 milijuna koji su za tu mjeru na raspolaganju. Konkretnog odgovora nema, no realno mnogi će ostati kratkih rukava. Zašto? Zbog lošeg Pravilnika! Postavlja se pitanje hoće li se proizvođačima, koji zbog nedostatka novca neće proći od strane ministarstva, vratiti novac koji su platili konzultantskim kućama. Program ruralnog razvoja usvojen je od EK, polovicom godine kao što sam često govorio. Sada slijedi donošenje desetaka pravilnika po kojima će se natječaji provoditi, potom obrada zahtjeva i eto nam kraja godine. Pravilnici moraju biti jasni, tematski, ne preopširni kako se i dalje ne bi događalo da broj zahtjeva bude četiri puta veći od osiguranih sredstava kao kod Mjere 4.
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
Dakle mnogi će popušiti lovu za konzultante, pretpostavljam da to neće biti veliki igrači.
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
Ima tu i puno prijava kaj svima ljepo zvuci povrat od 50-90% kaj nemaju šanse isfinancirati projekt itd
A i ako se obistinila naklapanja oko cjene merkantile prisjesti ce nam poljoprivreda i novi strojevi...
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
Ništa nije besplatno, i nitko nikome ne daje bez uloženog, to je prvo pravilo. Ministar kaže avans pa u toku realizacije,pa ostatak nakon završetka. To bi bilo OK ali do sada sve što je on rekao bila su obećanja a u stvarnosti je to sasvim drugačije! Normalno da mladima treba pomoći, to je jedan odgovor na ovu katastrofalnu situaciju, kada mladi hrle u EU. Pa pročitajte ovu vijest!
http://provjereno.dnevnik.hr/clanak...svinja-a-nase-farme-propadaju-2---387166.html
Kome proizvoditi hranu kada nam omladina odlazi trbuhom za kruhom, odlazili su i 1968-1975 ali ovi sada kada odu neće se vratiti, jer s njima ode cijela obitelj!
Zato Njemačka polpoljopriveda, građevina, industrija, trgovina cvijeta a proračun vrtoglavo raste.
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
I ja učim njemački pomalo zlu ne trebalo, kad sve zbrojim ne vidim perspektive ovdje, a imam neiskorištenih znanja koje u HR ni ne ne mogu iskoristiti zbog premalog tržišta, sve je to povezano i ne vidim izlaz. Zagreb je postao pašaluk za sebe i tamo se nešto vrti, a ostalo je jad i bijeda.
 

radul

Član
Tu od
28 Svi 2013
Poruka
788
I taj Hrg jede g*vna malo žešće,gledao sam ga nedavno u nekoj tv emisiji i krajnji zaključak katastrofa!!!Pa jel nisu bili s kra-de-zeom godinama na vlasti i šta su napravili i kolko gospodarstava uništili,na koji način zemlju dodjeljivali,bla,bla,bla...
Jednom napravljen projekt nepropada ,jer ako nisi prošao na natječaju iz bilo kog razloga s tim istim projektom se možeš javit na sljedeće natječaje i to sljedećih 5 god, kolko traju ove mjere!!!
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
Nije rekao da njegov sugradan kandidirao za 90 milijona kuna projekata
Na to je sljep, normalno da stočari trebaju zemlju ali do koje granice
Treba pripisati neke limite a ne da je normalno da se mi manji smještamo u isti Kos sa onima koji imaju preko 10000 junadi u tovu
 

mcmarko0204

Član
Tu od
13 Ožu 2010
Poruka
706
Ovo je Branko Hrg izjavio,prije 3 sata na fejsu....

Nisam na fejsu ali bi taj hrg trebao ipak pročitati pravilnik. Tamo jasno piše kako se boduje, ova njegova naklapanja kao da slušam hebranga. On ima veze s poljoprivredom kao i ja s putom na Mjesec.
I ovo što je radul napisao jednom ste platili konzultanta i niste prošli, sljedeće godine možda hoćete s tim istim projektom. Ali u svakom slučaju je dobro sebi napraviti kopiju prije predavanja.

A netko je pitao da za male novce kupi od Austrijanca ili Nijemca napisani projekt.
Projektna dokumentacija se ne prodaje dalje, jedino vam se može prenijeti ideja za što biste mogli aplicirati na fondove. Odete u Austriju pogledate, oni vam pokažu što su napravili i onda na posao.
 

jandric200

Član
Tu od
9 Velj 2011
Poruka
593
Jel netko napisao i poslao za podmjeru 6.3. 1. ,nitko ništa ne raspravlja o natječajima, ili pišete pa nemate vremena za rapravu.:drink:
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
Ja sam odustao od ovog, sve i da dobijem odakle da iščupam 7.500 eura da uložim i kad uložim kome ću prodati svoje proizvode, Njemačka otvara granice i već grebem da odem gore, nema ovdje kruha idućih 10 godina, a vjerojatno ga nikad neće ni biti.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,917
Po njihovom izračunu meni jedna košnica vrijedi 100kn...e pa dam im 10 tisuća kuna i nek mi nacrtaju 100 košnica...naravno sa pčelama!
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
Na žalost, kada malo bolje pogledam kome više proizvoditi hranu kada ima sve manje i manje stanovništva. Mladost odlazi ali trajno, nažalost. Stanovništvo se grupiralo oko velikih gradova, tamo prednjače trg. centri koji male proizvođači ne zanimaju više. Jedini smjer manjeg poljoprivednika je eko proizvodnja i prerada i samoskladištenje i prodaja tog proizvoda.
Kada zbrojite 2+2 trebalo bi biti zna se ali eko proizvodnja je dugi dio godina čista 0.
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
Vidim slično razmišljamo, nema ovdje kruha idućih 5-10 godina ako se nešto drastično ne promijeni, nemamo mi kupovnu moć za eko proizvode.
 

golman7

Član
Tu od
11 Ruj 2011
Poruka
605
Danas posjetio opet banku,za mjeru 4,mehanizaciju,da vidim kako ce me pratit i hoce li,u razgovoru mi kaze predstavnica, da niko ko je dosad isao za mjeru 4,preko Hbora,nije dobio manju kamatu od 6posto.A pitam ja a kamata od 3 posto??Kaze,to dobivaju tvrtke,tu kamatu,opg,ne..Sad ja racunam na 300000tisucaka kamata je 130000tisuca kuna,bez pdv-a.Kamata mi pojede 50 posto povrata.Jos rece,da cemo vidjet u obradi podataka,sto se prijavili za mjeru 4,kome se ministarstvo naklonilo tvrtkama ili opg-ima???
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh