• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Program ruralnog razvoja - 2014. do 2017.

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
Ok, možda je sada tako ja sam prošao ovako.
Kreda mala cifra za sadnice 30 000 kn otplata 2 počeka 5 godina otplate,vratio 42 360 kn.
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
To je bilo prije 8 godina, vjeruj mi nista se nije promjenilo samo kao kamata 8%, bio provjerio i naravno osiguranje nekretninom ili zemljom.
 

adonis basser

Aktivni član
Tu od
26 Velj 2013
Poruka
1,224
Kolega CabXXm je definitivno u pravu. Ja imam takav kredit u hboru, dvije godine sam imao pocek i placao samo kamatu. Kada su dosla nepovratna sredstva umanjila se glavnica a samim time i kamata na tu umanjenu glavnicu. U te dvije godine poceka sam uspio kupiti mehanizacije kaj nisam ni sanjao . Takvi krediti se i te kako isplate , tak da ekipa nemojte uopce kalkulirati o neisplativosti investiranja preko kredita gdje su nepovratna sredstva 50 i vise posto i pocek kredita od dvije godine .
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
Samo sto ce jako teško biti dobiti sredstva iz ruralnog za mjeru 4
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Kolega CabXXm je definitivno u pravu. Ja imam takav kredit u hboru, dvije godine sam imao pocek i placao samo kamatu. Kada su dosla nepovratna sredstva umanjila se glavnica a samim time i kamata na tu umanjenu glavnicu. U te dvije godine poceka sam uspio kupiti mehanizacije kaj nisam ni sanjao . Takvi krediti se i te kako isplate , tak da ekipa nemojte uopce kalkulirati o neisplativosti investiranja preko kredita gdje su nepovratna sredstva 50 i vise posto i pocek kredita od dvije godine .

Jednostavno pitanje. na npr. kredit 100 000kn koliko si vratio?
 

nino6110

Aktivni član
Tu od
19 Srp 2014
Poruka
1,499
Kao prvo treba nam biti jasno da eu to ne bi davala da nema koristi,jer kolko sam cuo strojevi moraju imati porijeklo EU.
A to kaj se puno ljudi prijavilo nis ne znaci jer je pitanje tko bu uopce presel natjecaj a i ako prode hoce li imati sredstva(pokrica) da ga isplati.
Jer kolko ja to cujem od ljudi oko sebe oni ocekuju brda i doline a to nebude ni blizu tak
Ti moras imati dobro uhodan posao i neko pokrice da si to vratis.
Eu nije deda mraz i gotovo.
 

foler

Član
Tu od
17 Lis 2014
Poruka
434
Je li itko uspio dobiti kredu a da je stalno zaposlen pa mu je taj posao "pokrice" za otplatu? tj da ce od place vracati rate dok urod ne krene?

sto se tice prijevremene otplate, ja imam neki gotovinski u zabi i imam lovu za prebiti ga odmah. nekoc su uzimali kao kaznu za to 2% od preostalo glavnice. sada toga vise nema i vracas samo preostalu glavnicu. da li je tako i sa ovime ne znam ali mislim da je sve stvar dogovora sa bankom.

Kao prvo treba nam biti jasno da eu to ne bi davala da nema koristi,jer kolko sam cuo strojevi moraju imati porijeklo EU.
A to kaj se puno ljudi prijavilo nis ne znaci jer je pitanje tko bu uopce presel natjecaj a i ako prode hoce li imati sredstva(pokrica) da ga isplati.
Jer kolko ja to cujem od ljudi oko sebe oni ocekuju brda i doline a to nebude ni blizu tak
Ti moras imati dobro uhodan posao i neko pokrice da si to vratis.
Eu nije deda mraz i gotovo.

mislim da ovo vise nije uvjet
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
Jel se netko prijavio za mjeru 6.3 da uploada dokumenta da vidimo kako to izgleda.
 

CabXXm

Član
Tu od
24 Lip 2015
Poruka
130
Nema se šta puno uploadat...isto ka i za mjeru 4 (ako si se prijavija).

Online ispuniš pitanja i uploadaš svoje dokumente, na kraju klikneš "prijavi" i kaže ti da je uspješno prijavljeno i da isprintaš zahtjev.
Cili proces traje 15minuta. - za pisanje poslovnog plana i skupljanje dokumentacije treba vremena ali sama prijava je brzo gotova.

Taj zahtjev koji dobiješ na kraju je jedna A4 stranica sa tvojim osnovnim podacima i QR kod-om, odnosno brojem tvog zahtjeva. Preko tog broja oni lakše na svom serveru pronađu tvoje dokumente.
Taj papir (zahtjev) odneseš u Agenciju i oni udru pečat da je predano. (možeš i poštom poslat)

Jednostavno je :)
 

VinkovicTomo

Novi član
Tu od
21 Srp 2014
Poruka
24
Dali netko zna bilo kakvu informaciju kada bi mogle doć neke povratne informacije od ministarstva sta se tiće mjere 4.
 

CabXXm

Član
Tu od
24 Lip 2015
Poruka
130
Da i mene to zanima.
Za sada se ništa ne zna, još čekamo odluku o povećanju alokacije sredstava.

Ono što znamo je da ukoliko se odobri alokacija će svi projekti koji su zadovoljili kriterije dobit poticaj pa će se projekti pratit naknadno. Kako se koji projekt provjeri, tako će dobit odluku.

Ukoliko se ne odobri povećanje alokacije, onda se moraju obradit SVI projekti kako bi se mogla napravit usporedba po bodovima/kriterijima i donit odluka tko će dobit potporu a tko ne. To bi znatno produžilo vrijeme do odluke o potpori.

Čekamo odluku ministra pa ćemo bit pametniji.
 

noviuposlu

Član
Tu od
7 Tra 2011
Poruka
759
Može jedno pitanje, ako meni fond za ruralni razvoj Istre da kredu od 200 000 Kn, to pretpostavljam isplate na žiro račun opg-a, je mogu ja dignut te pare i poć u kupnju kako ja hoću strojeva ili moram kupiti preko nekog trgovca?
 

adan

Član
Tu od
5 Sij 2013
Poruka
410
To moraš pitati onog tko ti daje kredit. Iz vlastitog iskustva znam da svi koji daju novce (povratno u obliku kredita ili nepovratno u obliku poticaja) traže dokaz da su sredstva namjenski utrošena što znači da mora postojati račun i uplata sa žiro računa na račun dobavljača. Možda tvoji u Istri imaju blaže kriterije, ali to moraš pitati baš njih.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

CabXXm

Član
Tu od
24 Lip 2015
Poruka
130
http://www.apprrr.hr/

tu idi na ruralni razvoj pa izaberi mjeru koja te zanima...mislim da ti je najzanimljivija podmjera 6.3. ali rok za podnosenje zahtjeva je sutra pa čisto sumnjam da mozes stic sve napravit.

Bit ce opet natjecaj za pola godine
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh