• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Program ruralnog razvoja - 2014. do 2017.

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,093
Primici od potpora se knjiže tako se troše..
Kako ide trošak tako ide i prihod.
Znači ove mjere 4 6 i tako to..
 

CabXXm

Član
Tu od
24 Lip 2015
Poruka
130
:) Svaki dan nešto više :)

Samo napomena da ako vodite poslovne knjige, onda imate pravo na amortizaciju imovine koju ste nabavili iz potpore...kako imate pravo na amortizaciju tog troška tako imate pravo i na amortizaciju potpore kojom ste platili tu imovinu...
Odnosno, ako kupujete traktor od 100 kuna koji amortizirate 5 godina onda svake godine priznajete potporu od 20 kuna (ne cijelu u prvoj godini). Da nema toga onda bi svi iz mjere 4 platili ogromne poreze :)
 

Fendt515c

Član
Tu od
11 Tra 2016
Poruka
102
Ako nekoga zanima, a nije vidija na ruralnirazvoj.hr izaša je nacrt novog pravilnika za mjeru 4...sada idu komentari pa tek onda objava...

http://ruralnirazvoj.hr/novosti/na-...keting-iili-razvoj-poljoprivrednih-proizvoda/

Nista se promjenilo nije, opet se pogoduje velikima!
Dakle nekome zaista treba npr samo sijacica i tanjuraca i mala nosena prskalica (meni) ali ne kupi traktor (ne treba mi) pravi halu ili farmu (ne treba mi) pravi neke druge gluposti i kupuj jos x stvari kako bi se potrosilo sto vise novca i samo se tako moze dobiti vise bodova da se prodje.....

Sta se promjenilo: cijela mjera 4 imat ce 370 milijuna kn na raslolaganju (to nije samo 4.1.1. Nego i 4.1.2. I 4.1.3.) Maksimalna (fiktivna) granica 1 milijun eura za strojeve.... (zasto fikivna) pa zato sto je maksimalan iznos 3 milijuna eura za gradnju farmi (sto todoric i ekipa nece ispustiti). Tko ce od malih praviti farmu od 5-6 milijuna eura (ako je povrat 50% ili 70%)?....
Ponavljam teska glupost.

Dakle rezime neka bude 300 milijuna kn za 4.1.1. Npr maksimalna potpora je po projektu 3 milijuna eura za velike sto je 24 nepuna milijuna kn. Dakle 10 velikih prolazi, par srednjih i 20 malih koji ni ne traze vise od par stotina tisuca kn....

Eto adz/most nastavlja sdp-ovu politiku...
Ide jos komentiranje ali tu nece doci do izmjene.
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,093
Oni koji kroje takvu politiku što si naveo, vjerojatno bi to objasnili na način kako nam je u interesu povuć što prije sredstva iz fonda, pa zato onda bolje velikima velike cifre nabrzinu, nego malima za plug i tanjuraču -sitne iznose :)
 

CabXXm

Član
Tu od
24 Lip 2015
Poruka
130
Fendt515c možeš li mi reć di piše to za 3 mil eura za farme? To stvarno nisan naša u pravilniku...

Inače, ovaj nacrt pravilnika je apsurdan i savršeni prikaz stanja našeg društva...doslovno besramna transparentna korupcija na djelu...

Čak i da uvaže neke od komentara koje ćemo dat...i da promine pravilnik u konačnici kako mi kažemo...ideja da su uopće imali namjeru objavit ovakve nacrte, koji pogoduju istim onima koji su prije 2 godine dokazano pokušali varat državu, pokazuje koliko su moćni i koliko ih nije briga za nas...sram me bit dio ove države trenutno...
 

Fendt515c

Član
Tu od
11 Tra 2016
Poruka
102
Fendt515c možeš li mi reć di piše to za 3 mil eura za farme? To stvarno nisan naša u pravilniku...

Inače, ovaj nacrt pravilnika je apsurdan i savršeni prikaz stanja našeg društva...doslovno besramna transparentna korupcija na djelu...

Čak i da uvaže neke od komentara koje ćemo dat...i da promine pravilnik u konačnici kako mi kažemo...ideja da su uopće imali namjeru objavit ovakve nacrte, koji pogoduju istim onima koji su prije 2 godine dokazano pokušali varat državu, pokazuje koliko su moćni i koliko ih nije briga za nas...sram me bit dio ove države trenutno...

Neznam tocno di je bilo, ako ne nadjete ja cu poslje reci gdje je, jer nemam vremena toliko. Pise 1 milijun za mehanizaciju (da su stavili 200 000 eura sasvim dovoljno) onda 2 milijuna ako gradis nesto ili ulazes u nesto a da nije cista mehanizacija i naravno 3 milijuna eura ako gradis farmu.
 

CabXXm

Član
Tu od
24 Lip 2015
Poruka
130
U 4.1. se nigdje ne spominje 2 mil eura...to je maksimalna potpora u 4.2. :)
 
Posljednje uređivanje:

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,093
ovo je novi prijedlog :
https://esavjetovanja.gov.hr/ECon/MainScreen?entityId=4037



2. n ajviša vrijednost potpore po projektu može iznositi 1.000.000 eura u kunskoj protuvrijednosti prema tečaju iz članka 22. ovoga Pravilnika i
3. n ajviša vrijednost potpore po projektu za ulaganja isključivo u kupnju nove poljoprivredne mehanizacije i opreme, te gospodarskih vozila može iznositi do 300.000 eura u kunskoj protuvrijednosti prema tečaju iz članka 22. ovoga Pravilnika .
 

Fendt515c

Član
Tu od
11 Tra 2016
Poruka
102
Cekaj to pricas za 4.1.1.m a u sto spada 3 milijuna eura za gradnju farme? Prije je gradnja farme hale itd bila u 4.1.1.
 

Fendt515c

Član
Tu od
11 Tra 2016
Poruka
102
Ja sam nacrt citao sad jesmo li isti citali neznam. A jel se spominje u tom prijedlogu 3 milijuna eura za farme (pise iznimno)?

Kad bi stvarno bilo 1 milijun eura maksimum to bi bilo solidno (iako je i to previse opet veliki prolaze itd.
 

Fendt515c

Član
Tu od
11 Tra 2016
Poruka
102
Onda sam ja nesto krivo citao oprostite na dezinformaciji.... nego koliki je fond novca za 4.1.1. Jel se zna?
 

vitomir 1

Član
Tu od
7 Lip 2011
Poruka
292
dali netko zna ,dal osoba koja tek otvori opg ima pravo,tj sansu da ista dobije od nekog programa,ili su to natjecaji samo za starije opg-ove.,koji imaju poslovanje vec duze vrijeme
hvala
 

CabXXm

Član
Tu od
24 Lip 2015
Poruka
130
Ako tek otvaraš OPG onda ti je najbolje prijaviti se na podmjeru 6.3. (15.000€) ili 6.1. (50.000€ za mlade polj)

Ugl svaki pravilnik ima drugačije uvjete pa su tako u ovom nacrtu pravilnika za mjeru 4 ubacili uvjet da OPG treba biti registriran najmanje 1 god prije prijave projekta.
 

vitomir 1

Član
Tu od
7 Lip 2011
Poruka
292
Ako tek otvaraš OPG onda ti je najbolje prijaviti se na podmjeru 6.3. (15.000€) ili 6.1. (50.000€ za mlade polj)

Ugl svaki pravilnik ima drugačije uvjete pa su tako u ovom nacrtu pravilnika za mjeru 4 ubacili uvjet da OPG treba biti registriran najmanje 1 god prije prijave projekta.
hvala puno na infu :)
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh