• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Program ruralnog razvoja - 2014. do 2017.

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

vitomir 1

Član
Tu od
7 Lip 2011
Poruka
292
Podmjera 6.1.
Potpora mladim poljoprivrednicima
Korisnici
Osobe starosti između 18 i 40 godina, koje posjeduju odgovarajuće profesionalne vještine i znanja o poljoprivredi i
koje su prvi put postavljene kao nositelj poljoprivrednog gospodarstva (ne duže od 18 mjeseci prije podnošenja Za-
htjeva). Poljoprivredno gospodarstvo u trenutku podnošenja Zahtjeva za potporu mora pripada ekonomskoj veličini
u rasponu od 8.000 do 49.999 EUR-a

stt ovo znaci
osobe koje posjeduju odgovarajuće profesionalne vještine i znanja o poljoprivredi
da moram imat neku poljuprivrednu skolu ili sta
hvala
 

antondj

Dobro znana faca
Tu od
30 Kol 2015
Poruka
730
Pitanje za 6.3
Ima li tko iskustva sa kupovinom rabljene mehanizacije?
Morali bi kupiti od ovlastenog registriranog prodavatelja. Ono sto mi treba nasao sam na njuskalu. Pitam jednog prodavaca, kaze da on moze otkupiti stroj, zaracunati 10% i pdv pa mi prodati. Tu mi se penje cijena sa 30 na 40 tisuca kuna. Ode 2 u vjetar i 8 u proracun. Ima li tko bolje rjesenje?
 

CabXXm

Član
Tu od
24 Lip 2015
Poruka
130
Podmjera 6.1.
...
stt ovo znaci
osobe koje posjeduju odgovarajuće profesionalne vještine i znanja o poljoprivredi
da moram imat neku poljuprivrednu skolu ili sta
hvala

To su ubacili u definiciju mladog poljoprivrednika i znači da moraš imat:

1. ili završen diplomski (Ms) ili preddiplomski (Bs) studij agronomskog ili veterinarskog smjera
2. ili završenu srednju školu iz područja poljoprivrede ili veterine
3. ili 2 godine radnog iskustva na poljoprivrednom gospodarstvu i potvrdu o stručnom obrazovanju i osposobljavanju iz područja poljoprivrede ili veterine koji je priznat od strane nadležnog tijela

(sve piše u kriterijima u prilogu)

Za tebe to znači sljedeće:
Ako imaš nešto od toga PRIJE prijave projekta onda ćeš dobit bodove za to i to ti je super...a ako nemaš onda nećeš dobit bodove ali se svejedno možeš prijavit na tu mjeru.
Točnije, ako spadaš u ovo drugo, onda u poslovnom planu MORAŠ navest kao aktivnost da ćeš ići na taj tečaj i ne može ti se isplatiti zadnja rata potpore (službeni završetak projekta) dok ne završiš to i dok ne ispuniš uvjet 2 godine radnog iskustva na tom poljoprivrednom gospodarstvu.

Točno piše u članku 5:
...
3. isplata treće rate u iznosu od 20% nakon provedenih aktivnosti prikazanih u poslovnom planu i stjecanja stručnih znanja i vještina ukoliko iste nije imao prilikom podnošenja zahtjeva za potporu.

Ugl nije ništa ograničavajuće ali je dobro za uzet u obzir kad planiraš svoj projekt.
 

CabXXm

Član
Tu od
24 Lip 2015
Poruka
130
Pitanje za 6.3
Ima li tko iskustva sa kupovinom rabljene mehanizacije?
Morali bi kupiti od ovlastenog registriranog prodavatelja. Ono sto mi treba nasao sam na njuskalu. Pitam jednog prodavaca, kaze da on moze otkupiti stroj, zaracunati 10% i pdv pa mi prodati. Tu mi se penje cijena sa 30 na 40 tisuca kuna. Ode 2 u vjetar i 8 u proracun. Ima li tko bolje rjesenje?

Najbolje je pitati Agenciju da ti potvrde na koji način bi bilo dobro da to kupiš.

Znaju biti jako susretljivi, a tebi je to najsigurniji savjet. :)
 

antondj

Dobro znana faca
Tu od
30 Kol 2015
Poruka
730
Rekli su iskljucivo od tvrtke koja u registraciji ima prodaju rabljene mehanizacije.
 

CabXXm

Član
Tu od
24 Lip 2015
Poruka
130
onda tako i napravi... njima je važno da ti doneseš račun i izvod iz banke da si platija to sta si navea u poslovnom planu.

Dosta ljudi je dobilo popust jer je prošlo godinu dana od kada su prijavili projekte pa probaj dogovorit popust kod glavnog prodavača ili nek se on kompenzira s tim koji uzima proviziju. Sigurno ima neki način.

Također, možda da smanjiš iznos neke druge aktivnosti, a da ti ukupno bude iznad 15.000E.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,163
Ja sam se danas raspitivao za mjeru 6.3 u savjetodavnoj i sve su mi rekli u potanko, ali gospodarstvo nam ima duplo veci obujam poslovanja od dopustenog i ne mogu se prijaviti..
A za mjeru 6.1 bi trebao postati nositelj gospodarstva, ali ne placaju mi se doprinosi svaki mjesec..
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Daj mi recite za 6.3 mjeru u Karlovačkoj ili Primorsko goranskoj županiji koga konzultanta za projekat upitati razmišljamo da se prijavimo ako tko zna može i na pm.
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Za poticaj da. Za mjeru ne


Zasto ne?


U vodicu stoji;
Kroz Program ruralnog razvoja Republike Hrvatske za razdoblje 2014.-2020. u okviru Mjere 6 „Razvoj poljoprivrednog gospodarstva i poslovanja“; podmjere 6.3. Potpora za mala poljoprivredna gospodarstva predviđena je potpora razvoju malih poljoprivrednih gospodarstava.
Cilj potpore je pomoć takvim gospodarstvima u njihovu prijelazu na tržišno orijentiranu proizvodnju te da postanu komercijalno održiva, što je preduvjet za smanjenje nezaposlenosti, uključenje članova gospodarstva u rad na poljoprivrednom gospodarstvu i zaradu dovoljno prihoda za dostojanstven život za ostanak na ruralnom području.

Prihvatljive aktivnosti

Potpora se dodjeljuje za sljedeće prihvatljive aktivnosti:

Između ostalog i
• kupnju poljoprivredne mehanizacije, strojeva i opreme.

UVJETI PRIHVATLJIVOSTI

Kako bi ostvario potporu korisnik treba ispuniti sljedeće uvjete:

• Korisnik treba pripremiti poslovni plan u kojem će prikazati da li će kroz potporu za prihvatljive aktivnosti ostvariti sljedeće ciljeve:
- modernizaciju i/ili unapređenje procesa rada i poslovanja i/ili
- povećanje proizvodnog kapaciteta iskazanog kroz povećanje ukupnog standardnog ekonomskog rezultata.


Iskreno ne vidim razlog zasto se ne bi moglo kupiti gospodarsko vozilo koje ce posluziti unapređenju procesa rada i samog poslovanja tj. prodaje,,,
Naravno ukoliko se "isto" prikaze kao investicija i bude odobreno od mjerodavnih,,,
 

CabXXm

Član
Tu od
24 Lip 2015
Poruka
130
Zna li netko da li mogu kupiti auto kedy (dostabno vozilo) za poticaj?

Pošalji upit u Agenciju i dat će ti odgovor.
I iphone 7 se može nabaviti...nigdje ne piše da ne može...samo treba biti na OPG i upisan u dugotrajnu imovinu...kao i ostala informatička oprema...

Znam da su neki uzimali vozila za transport na polju - pitaj agenciju (mailom - ne telefonski - da imaš dokaz) i znat ćeš sigurno...ako ne može kedy možda može nešto slično...
 

antondj

Dobro znana faca
Tu od
30 Kol 2015
Poruka
730
Screenshot_20161024-205017_zpsbvzs4kwy.png
[/URL][/IMG]
 

antondj

Dobro znana faca
Tu od
30 Kol 2015
Poruka
730
Evo informacije za 6.3.1.
Rabljenu mehanizaciju se moze kupiti od fizicke osobe kupoprodajnim ugovorom. Znaci da ne mora od firme registrirane za prodaju mehanizacije.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh