• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Program ruralnog razvoja - 2014. do 2017.

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

CabXXm

Član
Tu od
24 Lip 2015
Poruka
130
Zanima me jel tko radio promjenu nositelja opg-a ?
Konkretno ako netko zna, zanima me šta se dešava sa trenutnim nositeljom:
Znači trenutni nositelj postaje član, a netko novi nositelj, kako se rješava sa poreznom upravom?

Da li se prenosi npr dugotrajna imovina na novog člana ili kako?

Eto ako netko zna, može pojasnit...

Ako stari nositelj ostaje kao član onda je samo potrebno zamijenit nositelja i sve ostaje isto. Porezna tu nema veze ni s cim...

Doduše, ako se planirate prijavljivat na mjere Ruralnog Razvoja onda trebate u natječajnoj dokumentaciji provjerit jeli uvjet da nositelj bude vlasnik ili jeli ima plodozivanje ili je u zakupu...
 

antondj

Dobro znana faca
Tu od
30 Kol 2015
Poruka
730
meni je jučer isplaćeno a još nije objavljeno u tablici, znači stalno puštaju po malo. ja sam dobio mjesec dana poslje odluke o isplati 1. rate
 

Žuti

Član
Tu od
29 Lis 2008
Poruka
609
Ajd hvala bogu da je krenulo.
Ja isto čekam mjesec dana.
Dali dobiješ kakvu obavjest mailom ili moraš ići u banku provjeriti dali je novac uplaćen na račun?
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,093
Ako stari nositelj ostaje kao član onda je samo potrebno zamijenit nositelja i sve ostaje isto. Porezna tu nema veze ni s cim...

Doduše, ako se planirate prijavljivat na mjere Ruralnog Razvoja onda trebate u natječajnoj dokumentaciji provjerit jeli uvjet da nositelj bude vlasnik ili jeli ima plodozivanje ili je u zakupu...

Kak misliš sve isto ?

Ako se mjenja nositelj , jel ostaje isti naziv po starom nositelju ?
I tko onda obračunava pdv svaki mjesec,ili doh. na kraju godine?
 

antondj

Dobro znana faca
Tu od
30 Kol 2015
Poruka
730
Ja sam prosle godine mijenjao nositelja i time se promijenio oib opg-a. Kod mene to nije nista znacilo jer nisam obveznik porezne prijave. Kod tebe je drugi slucaj. Obveznik poreza postaje nositelj gospodarstva.
 

antondj

Dobro znana faca
Tu od
30 Kol 2015
Poruka
730
To je porezni dio. U agenciji ostaje sve isto. Znaci ne moras praviti nove ugovore o zakupu zemlje, ostaju ti prava..itd
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,093
Ja sam prosle godine mijenjao nositelja i time se promijenio oib opg-a. Kod mene to nije nista znacilo jer nisam obveznik porezne prijave. Kod tebe je drugi slucaj. Obveznik poreza postaje nositelj gospodarstva.

A naziv opg-a ?
 

manjo

Član
Tu od
18 Ruj 2012
Poruka
351
Dali se prilikom dobivanja mjere 6.3. mora ici u sustav poreza,jer prva rata iznosi oko 57 tisuca kuna i jos plus poticaji to je nekome obicnom opg-u oko 70 tisuca kuna poticaja godisnje ili ta sredstva nemaju veze sa time. A pise da prilikom prelaska 48 tisuca kuna pod obavezno se mora uci u sustav oporezivanja
 

antondj

Dobro znana faca
Tu od
30 Kol 2015
Poruka
730
Ako predjes taj iznos izravnih placanja i iaks mjera. Ruralni razvoj se ne zbraja. Bitno da nemas ukupno vise od 80.500 kn prihoda. U slucaju da udjes u sustav oporezivanna, ako iducu godinu ne budes prelazio 80.500 kn, vracas se na staro, znaci da si samo jednu godinu bio u sustavu obveznika porezne prijave. To nije nista strasno jer mozes platiti pausalni porez za tu godinu.
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Dali se prilikom dobivanja mjere 6.3. mora ici u sustav poreza,jer prva rata iznosi oko 57 tisuca kuna i jos plus poticaji to je nekome obicnom opg-u oko 70 tisuca kuna poticaja godisnje ili ta sredstva nemaju veze sa time. A pise da prilikom prelaska 48 tisuca kuna pod obavezno se mora uci u sustav oporezivanja

A gdje to pise???

U skladu s odredbama Zakona o PDV-u, porezni obveznik je svaka pravna i fizička osoba koja samostalno obavlja bilo koju gospodarsku djelatnost bez obzira na vrstu i rezultat obavljanja te djelatnosti (čl. 6. st. 1. Zakona o PDV-u i čl. 4. Pravilnika o PDV-u).
U čl. 90. Zakona o PDV-u definiran je prag za obvezni ulazak u sustav PDV-a, u visini od 230.000 kuna, a odnosi se na ukupnu vrijednost isporuka tijekom prethodne kalendarske godine, s obvezom ulaska u sustav PDV-a od 1. siječnja sljedeće godine.
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,413
Pitanje jedno uvezi potpora za male i ili mlade poljoprivrednike.

U svakom od pravilinika piše da su visine potpora 15 tj 50 tisuća eura. Jeli to minimum ili se može i manje?

Mislim nije mi jasno kako mali poljoprivrednik može imati 15 tisuća eura pri ruci ako godišnje ne smije ostvariti prometa više od 8000?
 

Hurki

Član
Tu od
20 Tra 2013
Poruka
241
Pitanje jedno uvezi potpora za male i ili mlade poljoprivrednike.

U svakom od pravilinika piše da su visine potpora 15 tj 50 tisuća eura. Jeli to minimum ili se može i manje?

Mislim nije mi jasno kako mali poljoprivrednik može imati 15 tisuća eura pri ruci ako godišnje ne smije ostvariti prometa više od 8000?

Slažem se s tobom, i meni je to malo mutavo... aj razumijem da se većima isplati na dvije tri rate, ali mali su tu totalno zakinuti... ili je to forsa da se diže kredit dok se dočeka isplata...
 

manjo

Član
Tu od
18 Ruj 2012
Poruka
351
To mi je malo cudno da oni daju naprimijer tih 15 tisuca i da nas nece na nicemu oplest,ovo za 50 tisuca sam cuo da se nakon posljednje isplate mora uci u sustav pdv-a ,a vjerujem da i za ovo nesto postoji samo nece nitko konkretno reci sta se ocekuje dobitkom tih 15 tisuca
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Pdv nema veze sa pitanjem

Pa govori se o sustavu oporezivanja ili???:icon_scratch:

Prema mojim saznanjima nacini oporezivanja u RH idu ovako;
- do 80.500,00 kn nije obveznik poreza na dohodak
- 80.500,00 do 149.500,00 kn paušalni obveznik poreza na dohodak i upis u RPO
- 149.500,00 kn na dalje vodi poslovne knjige
- 230.000,00 kn ulazak u sustav PDV-a

Ispravite me ako negdje grijesim,,,
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh