• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Program ruralnog razvoja - 2014. do 2017.

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,413
Jeli se može u mjeri za mlade poljoprivrednike recimo graditi na dvije parcele tj čestice ili ne? Može li se uz gradnju plastenika kupiti i mehanizacija za obradu tog istog plastenika?
 

nino6110

Aktivni član
Tu od
19 Srp 2014
Poruka
1,499
Jedan objekat na dvije cestice?
To ne mozes uopce zbog građevinske..
Ja se borim s tim papirima vec duze od godine dana, kaj mislis graditi uopce, plastenik?
Treba li za plastenik građevinsku dozvolu??
Ako netreba onda bi mozda to i proslo, ako su ti te cestice 1/1

Sama građevinska ti ni nije problem, nego treba zadovoljiti razno razne uvjete od pojedinih drzavnih i privatnih institucija, bez čijeg pristanka ne mozes ishoditi građevinsku....

Milane pitaj konzultanta za to ali ja mislim da bi ti mozda i prihvatili da jos uzmes hvataljku za bale i slicno..
 
Posljednje uređivanje:

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,162
Na to mislim da, tražio bi cisternu i prednji utovarivač sa priključcima..

Natječaj se otvara sad u prvom mjesecu?
 

nino6110

Aktivni član
Tu od
19 Srp 2014
Poruka
1,499
Ma mislim da moze proci..

A uz njega se i 4.1.otvara ili?
Nisam se nis cul s konzultantom zadnjih dana pa neznam nis

6.3 bude do kraja sijecnja otvoren ako se ne varam, a 4.1 je trebala ici na proljece kolko s bil informiran..
 

nino6110

Aktivni član
Tu od
19 Srp 2014
Poruka
1,499
Uh to mi ne odgovara, to bi ja mogao i zakasniti...
Al ipak se nadam da bude kasnije...
Moram se raspitati :)
 

nino6110

Aktivni član
Tu od
19 Srp 2014
Poruka
1,499
Evo zval sam ga, kaze da jos nema nikakve najave kad bi moglo biti natjecaja, kaze moguce da bi bio krajem sijecnja ali da on misli da ipak ne bude

A u tvom slucaju kaze da samo za gnoj vile ulaze u to...da ovo drugo nebi islo.
 
Posljednje uređivanje:

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Pa kaj je toliko lose u tome da se uđe u sustav PDV-a?
Netko tko ide na to da mu se pokloni 350 i kusur tisuca kuna i jos na sav trosak ne plati pdv, mislim plati ga ali ga kasnije probije zar je on ostecen?
Dajte me molim Vas vise Vas ostetite na isti nacin,,,

Gospodo draga svaka medalja ima i lice i nalicje,,,
 

daevu

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
491
nije to toliko loše , samo sšto su neki mislili da se tu da muljati
isto kao sa udruživanjem
ali to više ne može,

oni hoće da vi nakom tri godine samostalno radite na tom OPG-u kao zaposlenik a ne da radite još negdje a OPG da bude dopunska djelatnost, što znači da će mnogi koji rade negdje morati dati otkaz
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,863
Sve je to politika...
Izračunajte koliko davanja budete dali kroz 5 godina državi...
Koliko košta knjigovođa kroz taj period...
Taman još dati otkaz tko radi u firmi gdje je plaća koliko toliko sigurna...
I onda će se prividno smanjiti nezaposlenost(hvalit će se političari kako za njihovog mandata je procvalo zapošljavanje)
Da ne velim kako se kroz 5 godina pojedini porezni zakoni budu promijenili još barem 2 puta...
Pišem o razdoblju od 5 godina pošto ulaskom u pdv si obvezan biti u njemu 5 godina...
Sve mi ovo liči na ne tako davno kada su obećavali brda i doline sa mljekarskim farmama za koje danas svi znamo koliko ih se ugasilo...
Svaka čast onima koji uspiju i pokupe lovu,ali nekima poput mene to ne zvuči idealno..
Pogotovo je navlakuša za te mlade...
Evo ja za primjer...imam 8 i pol ha zemlje.
Zarada od kukuruze ove god je da bi si doprinose i knjigovođu mogao plaćati možda 5 mjeseci..ostatak bi krpao poticaj..nedaj bože da mi kaj rikne na traktoru ili omane poticaj mogao bi se slikat...a ne trljat ruke sa tim eurposkim novcima..
Još par tisuća kuna za poslovni plan...ma mislim stvarno...
A da ne pričam da je zemljište preskupo.S 50k eura nemogu kupit ni 10ha zemlje(u komadu još i manje).
I tako..to je moja realnost kao mladog poljoprivrednika(na svu sreću zaposlen u firmi).
 

Tomislav

Član
Tu od
9 Sij 2007
Poruka
610
Jako malo se spominje to da ako se u 5 godina od primanja sredstava primatelj ne pridržava uvjeta novci svi se vračaju sa 12% kamate.
 

daevu

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
491
To je sve tako što ste napisali
samo što to neki ne kuže,
mnogi odustanu kad čuju o čemu se zapravo radi,
jako dobro zvuči , ali ima jedno, stotinu ALI iza toga
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Pišem o razdoblju od 5 godina pošto ulaskom u pdv si obvezan biti u njemu 5 godina...

To naprosto nije istina ima tamo stranicu prije postavljen link gdje je pojasnjen ulazak u sustav pdv-a pa nebi bilo lose utvrditi gradivo,,,:tongue:

Još par tisuća kuna za poslovni plan...ma mislim stvarno...

Pa zasto bi ti netko trebao pisati poslovni plan, nebi li bilo bolje da sam stavis na papir to na sto bi potrosio novce,,,
a ostalo ti besplatno odrade u savjetodavnoj sluzbi,,,
eto mozda bi na kraju bilo posteno kao zahvalu kupiti cokoladicu sa ljesnjacima, ili mozda jos bolje pokloniti je na pocetku,,,

Jako malo se spominje to da ako se u 5 godina od primanja sredstava primatelj ne pridržava uvjeta novci svi se vračaju sa 12% kamate.

Kojih uvjeta ako se novac trosi namjenski?
Jbg, normalno je da ukoliko te netko potice da ocekuje da se to odrzi a ne da pokupis lovu i sljedece godine zatvoris opg i pravis se Tošo,,,

A s obzirom da nam je tržište koma planovi iskazani u poslovnom planu taj tren padnu u vodu.

Novac koji je utrosen namjenski za kupnju strojeva ili opreme nema veze sa pozitivnim poslovanjem,,,

To je sve tako što ste napisali
samo što to neki ne kuže,
mnogi odustanu kad čuju o čemu se zapravo radi,
jako dobro zvuči , ali ima jedno, stotinu ALI iza toga

Ajde pojasni malo na kaj se pri tom boldanom misli,,,
 
Posljednje uređivanje:

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Malo pratim i u zadnjih par komentara dolazim do zakljućka da se jednostavno nemožemo odmaknut od balkanskog sindroma, tj. u svakoj kolko tolko dobroj stvari od države jednostavno moramo tražit namještaljku, zavjeru, neznam kaj i obavezno rupe di bi se kaj dalo preveslat. Hvala Bogu kaj EU kontrolira kretanje novca.

Poslano sa mog LG-E440 koristeći Tapatalk
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Upravo to, ja to gledam na drugaciji nacin, primjerice ako mi netko zeli pokloniti 100 i kusur tisuca kn za mjeru 6.3 pa valjda nekog vraga i ocekuje od mene,,,
Konkretno zelim si, između ostalog, kupiti novi atomizer (citaj za 50.000.oo kn) kojeg nikad od dobiti nebi mogao kupiti i netko mi za to zeli dati novac za njega pa zar je previse da trazi plan odrzivosti projekta?
zar je previse da trazi da bar sljedecih 5 godina obavljam tu istu djelatnost za koju se novac daje?
zar je previse da barem 5 godina tu stvar nesmijes prodati?
i nastavite niz,,,

Porez, porez je danas vrlo malen (u odnosu na druga davanja) i svi nekako gledaju kako da zajebu drzavu, gospodo draga a od kud se financira drzava, od kud penzije u koju svak od nas planira?
od kud socijala?
ako nitko nebude punio proracun kako li ce drzava funkcionirati?
:s:
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh