• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Program ruralnog razvoja - 2014. do 2017.

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Pa i da uđe u sustav RPO i odluci se za pausalno oporezivanje taj porez je jako mala stavka,,,
do 85.000,oo kn iznosi, ako se ne varam, ispod 200,oo kn tromjesecno,,,
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Paušal na 12 750kn ti nema veze sa doprinosima, to je porez na dohodak, godišnje iznosi 1530kn, doprinosi su nešto drugo.
Ovo quotano je napisao jedan drugi kolega.

Posljednji stavak na obje stranice upućuje na str. 17, gdje se pod 7.3 navodi da je osnovica za doprinose u slučaju ukupnih godišnjih primitaka do 85.000 (nisu oporezivi) je 12.750 kn. Znači trebalo bi za doprinose platiti 382 kn mjesečno. Ovako ja razumijem ovo napisano.


PRIJAVA U REGISTAR POREZNIH OBVEZNIKA NA​
DOHODAK (Obrazac RPO)​
- u roku od​
8 dana od pocetka obavljanja djelatnosti poljoprivrede,

- ako je poljoprivrednik obveznik poreza na dodanu vrijednost prema posebnom zakonu,​
- ako po osnovi poljoprivrede u poreznom razdoblju ostvari ukupni godišnji primitak veci od​
35 % iznosa propisanog za obvezni ulazak u sustav poreza na dodanu vrijednost​
(230.000,00 kn) prema Zakonu o porezu na dodanu vrijednost (80.500,00 kn),​
- ako ostvaruje poticaje na nacin i pod uvjetima propisanim posebnim zakonima​
(u prethodnoj kalendarskoj godini ostvario više od 48.000,00 kn primitaka od izravnih​
placanja i IAKS mjera ruralnog razvoja).

http://www.savjetodavna.hr/adminmax/savjeti/letak_vodic_porez_OPG_10_6_2013.pdf
 

manjo

Član
Tu od
18 Ruj 2012
Poruka
351
znaci po tome da to nema onda veze sa poticajima i da jedino mora se imati 7500 eura za druu ratu i provesti napisani plan,a opg ce i dalje biti normalan bez ikakvih sustava i nekakvih nadoplata,jel tako ili grijesim
 

Mario1993

Aktivni član
Tu od
24 Velj 2015
Poruka
248
Meni su u savjetodavnoj prošle godine rekli da moram paziti kad se u projektu automatski izračunava financijski tok(u kojem je navedena stavka EPFRR potpora) ne pređe tih 80500 kn. Vjerojatno netko tko je prošao na natječaju zna više o tome.
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,413
Slažem se s tobom, i meni je to malo mutavo... aj razumijem da se većima isplati na dvije tri rate, ali mali su tu totalno zakinuti... ili je to forsa da se diže kredit dok se dočeka isplata...

To je praktički nemoguće osim ako ne varaš državu o prihodima. Jasno je da se išlo na ruku velikima a tako se ide već desetljećima. Nama malim ostaje izgleda najbolji poslovni saveznik kreditna unija jamstvo i ogromne kamate.
 

nkuzma

Novi član
Tu od
8 Srp 2015
Poruka
22
Ekipa, jel ima tko kakvu informaciju kad će natječaj za male, mjera 6.3.1 ? Vidimo da ovaj za mlade kreće 20.12 - 6.1.1 mjera..!
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,877
Ako uđem u porez na dohodak,tj pređem tih 80500kn dohotka,a zaposlen sam.Mogu biti paušalac do 149500 kn i porezna osnovica je 22425kn,i po toj osnovici plaćam 2691kn poreza godišnje?
Da li još šta moram plaćati onda?doprinose,koliko iznose?
hvala
 

mzilja18

Član
Tu od
27 Velj 2010
Poruka
440
To su ubacili u definiciju mladog poljoprivrednika i znači da moraš imat:

1. ili završen diplomski (Ms) ili preddiplomski (Bs) studij agronomskog ili veterinarskog smjera
2. ili završenu srednju školu iz područja poljoprivrede ili veterine
3. ili 2 godine radnog iskustva na poljoprivrednom gospodarstvu i potvrdu o stručnom obrazovanju i osposobljavanju iz područja poljoprivrede ili veterine koji je priznat od strane nadležnog tijela

(sve piše u kriterijima u prilogu)

Za tebe to znači sljedeće:
Ako imaš nešto od toga PRIJE prijave projekta onda ćeš dobit bodove za to i to ti je super...a ako nemaš onda nećeš dobit bodove ali se svejedno možeš prijavit na tu mjeru.
Točnije, ako spadaš u ovo drugo, onda u poslovnom planu MORAŠ navest kao aktivnost da ćeš ići na taj tečaj i ne može ti se isplatiti zadnja rata potpore (službeni završetak projekta) dok ne završiš to i dok ne ispuniš uvjet 2 godine radnog iskustva na tom poljoprivrednom gospodarstvu.

Točno piše u članku 5:
...
3. isplata treće rate u iznosu od 20% nakon provedenih aktivnosti prikazanih u poslovnom planu i stjecanja stručnih znanja i vještina ukoliko iste nije imao prilikom podnošenja zahtjeva za potporu.

Ugl nije ništa ograničavajuće ali je dobro za uzet u obzir kad planiraš svoj projekt.

Pozdrav
Kako potvrditi da netko ima 2 godine iskustva na .poljoprivrednom gospodarstvu. konkretno ; bio sam u radnom odnosu u nepoljoprivrednom poduzeću ali sam poslije posla radio na očevom opg-u kojem je on nosioc a ja član gospodarstva. Sada sam nezaposlen i planiram preuzeti očev opg te ostvariti uvjete za mjeru 6.1.
Potvrdu o osposobljavanju za zanimanje ratar imam.
hvala na odg.
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Pozdrav
Kako potvrditi da netko ima 2 godine iskustva na .poljoprivrednom gospodarstvu. konkretno ; bio sam u radnom odnosu u nepoljoprivrednom poduzeću ali sam poslije posla radio na očevom opg-u kojem je on nosioc a ja član gospodarstva. Sada sam nezaposlen i planiram preuzeti očev opg te ostvariti uvjete za mjeru 6.1.
Potvrdu o osposobljavanju za zanimanje ratar imam.
hvala na odg.

Ako imaš stručno osposobljavanje a kažeš da imaš onda ti gledaju koliko si dugo član OPG-a.
 

Luka2222

Član
Tu od
18 Pro 2016
Poruka
151
Pozdrav svima,ako netko zna molio bih da uskoči trebam pomoć,idem na mjeru 6,3 zanima me što sve ulazi u pozitivan utjecaj na okoliš,koje se boduje sa 5 bodova.Da li u to može ići traktorska prskalica velika nova od 12000 kn,da li samo muzilice i paneli ulaze u to il može i prskalica ili nešto drugo,jer bez veze je kad se moraju bacati novci na panele ako se može utrošit novac u nešto potrebnije,molim ako netko zna da napiše ,jer mi je jako hitno pozz
 

Luka2222

Član
Tu od
18 Pro 2016
Poruka
151
Nezz previše kompliciraju,u agenciji su poslali upit pa čekam odgovor,pa sam mislio da j e netko to isto prošao ovdje na forumu
 

CabXXm

Član
Tu od
24 Lip 2015
Poruka
130
Pozdrav svima,ako netko zna molio bih da uskoči trebam pomoć,idem na mjeru 6,3 zanima me što sve ulazi u pozitivan utjecaj na okoliš,koje se boduje sa 5 bodova.Da li u to može ići traktorska prskalica velika nova od 12000 kn,da li samo muzilice i paneli ulaze u to il može i prskalica ili nešto drugo,jer bez veze je kad se moraju bacati novci na panele ako se može utrošit novac u nešto potrebnije,molim ako netko zna da napiše ,jer mi je jako hitno pozz

Po meni bi to trebalo proći ali sve ovisi kako se objasni u poslovnom planu...važno je dobro objasnit taj pozitivan utjecaj pa nebi trebalo bit problema...
 

Luka2222

Član
Tu od
18 Pro 2016
Poruka
151
Oni su samo poslali upit da vide jel prolazi,a onda će tek radit poslovni plan,valjda tako su rekli,jer ako ne prolazi moram uzet nešto drugo,a nije problem prskalica uzet ću onu koju budem trebao da zadovoljim kriterij,samo je bitno da odobre da može proć:(mm):
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,171
Ekipa jel išao netko na mjeru 4.1.2?

Zanima me ako recimo stavim prednji utovarivač u projekt kao za gnoj, koje sve priključke za njega mogu uzeti, tj. tražiti u projektu?
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh