• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Program ruralnog razvoja - 2014. do 2017.

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,276
koleke dali se tko javlja na mjere 6. ja sam se malo raspitivao i što više pitam manje znam. koliko bodova ste skupili? kod nas do sad tko se javljao max je 50 bodova. molim vaša iskustva?

Koju točno mjeru 6.?
 

tomislav84

Član
Tu od
12 Tra 2009
Poruka
69
mene interesira mjera 6.1. imam 48 bodova i navodno u prvom krugu prolazi puno manje od 1000 prijava. kolega se javio na 6.3 sa 36 bodova pa sad čeka odgovor. a navodno dalmatinci i stočari skupljaju po sedamdesetak bodova pa mi malo čudno kak. zato mi vaša iskustva dobro dođu da vidim kak stojim otprilike. hvala

meni su rekli da je 30 bodova minimum za prijavu. ili?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

CabXXm

Član
Tu od
24 Lip 2015
Poruka
130
mene interesira mjera 6.1. imam 48 bodova i navodno u prvom krugu prolazi puno manje od 1000 prijava. kolega se javio na 6.3 sa 36 bodova pa sad čeka odgovor. a navodno dalmatinci i stočari skupljaju po sedamdesetak bodova pa mi malo čudno kak. zato mi vaša iskustva dobro dođu da vidim kak stojim otprilike. hvala

U prvom krugu će proći 200 prijava.
U natječaju piše: "Sredstva javne potpore iznose ukupno 10.000.000 eura u kunskoj protuvrijednosti" - 10 mil / 50 tis € = 200 potpora

Teško da većina ima 70 bodova. (malo tko ima SO>25tis€, većina nema školu iz poljop., JLS veličina je 50-100%,...)
Za imati više od 70 bodova bi trebali biti nezaposleni i eko proizvođači, a to je stvarno rijetkost u dalmaciji :)

Svakako su pravilnik i natječaj užasno napisani i bit će puno dvosmislenih odgovora na pitanja upućena agenciji i ministarstvu...
Ili je procedura PREjednostavna (kako se sada čini) pa je 200 potpora premalo jer će se svi prijavit jednostavno, ili će prilikom obrade komplicirat s detaljima pa će malo ko proć.
 

tomislav84

Član
Tu od
12 Tra 2009
Poruka
69
hvala kolega cabxxm. što su skracenice so i jlm? moja ekonomska veličina je idealna, agronoma sam tak da se valjda mogu nadati prolasku. a sa tumačenjem natječaja se slažem prejednostavno i općenito je napisan pa se tumači na razne načine.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,164
Znači nisam prosao :(. Sa 70 bodova su prolazili? A kako ove ranije odluke ima kandidata koji imaju manje od 70 bodova i prošli su?
 

gusta

Član
Tu od
27 Pro 2012
Poruka
235
Uzmite jedn propalu firmu Natura kupi juxxxxxx podjeli na puno firmi i svaka dobije milijonske iznose .Uz matićnu koja također dobije maksimalan iznos, probajte to zbrojit pa izlazi da bi namirili sa tim novcem većinu OPG ovaca.Sve to štima samo ne naziv ruralni razvoj , to ste trebali nazvati djeljenje Europskih i HRVATSKIH NOVACA par ljudi da naprave još veći monopol . Da nas male zgaze do kraja. T
 

CabXXm

Član
Tu od
24 Lip 2015
Poruka
130
Ovi rezultati natječaja su strašni... Mafija posluje transparentno ko u filmovima i opet to traje i traje godinama...nikako da se zaustavi...ne znam zašto uopće objavljuju natječaje i pravilnike...nek si jednostavno podile pare...nama će uštedit troškove a sebi će dat više para...svima bolje nego ovako
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,164
Baš strašno nešto :(. Nije mi jasno kako su prije ove liste objavljeni neki koji su dobili natječaj sa manje od 70 bodova??
 

CabXXm

Član
Tu od
24 Lip 2015
Poruka
130
Posljednje uređivanje od moderatora:

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,447
Obitelji K. revizija EK je odbila isplatu novca zbog cjepkanja gospodarstva i povlacenja vise novca, a agrokor ladno pokupio 45 000 000 kn u dvije tvrtke.
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,093
Sa te liste za mjeru 4,1,1 35 subjekata dobit će 705miljona kuna, a ostalih 180subjekata 150milijona...

Divna raspodjela.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh