• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Program ruralnog razvoja - 2017 do danas

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Ako ste vi zbilja takve iznose plačali, ja skidam kapu mojem konzultantu...
 

Aaron

Novi član
Tu od
29 Srp 2019
Poruka
18
Meni je LAG Adrion potpuno besplatno napravio prijavu na 6.3.1. I mislim da svi LAG-ovi besplatno ispunjavaju prijave na sve mjere i što je naj važnije ne muljaju kao većina konzultanata kojima je cilj ispuniti što više prijava.
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,413
Čekaj, po vama, za 5 godina bi trebao dati 20000€ doprinosa? Jeste vi čisti?

Ne znam kako ide za te što su uzeli 20 000 eura ali za 50 000 moraš najkasnije prije zadnje rate imati uspostavljeno knjigovotstvo. Ne moraš u pdv i imaš pravo na 50 000kn osobnog odbitka. Doprinosi su ti nekih 1750kn+knjige 200kn.
 

Baldo

Član
Tu od
9 Svi 2019
Poruka
47
Dali je itko dobio odluku za 6.3.1 a da je trazio 75 bodova i ako da na kojem je mjestu bio na inicijalnoj rang listi?
Hvala
 

vlastel

Aktivni član
Tu od
30 Sij 2019
Poruka
515
Kada ste dobili poziv za potpisivanje?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

SoundSystemF1

Novi član
Tu od
26 Tra 2019
Poruka
2
Imam OPG na sebi, zaposlen sam u firmi, tako da ne plaćam nikakve doprinose.
Sa poticajem i novcima od proizvodnje ne prelazim onih 80500 kn da ulazim u porez.
Prošao sam na ruralnom (6.1.1.) i kada mi prva rata sjedne preći ću tih 80500 kn.
Može li netko provjereno reći računa li se taj novac od ruralnog u taj prag od 80500 ili ne?
Zanima me iz razloga što ne mogu više trpiti nepoštovanje privatnika i dao bi otkaz u firmi.
Ako ne pređem tih 80500 kuna trebao bi plačati doprinose nekih 500+ kuna, što mi je prihvatljivo, a ako pređem doprinosi se znatno povečavaju...
Sad samo taj novac iz ruralnog određuje hoću li preči prag ili ne.

Svakako ću se raspitati u poreznoj, ali možda netko od vas ima iskustva pa zna provjereno.

Ulazis u pausalni porez, Nemozes si pravdat pdv, a porez ces placati na kraju svake godine, kolko poreza ti ne mogu reci jer u poreznoj imaju tablu, npr od 80 do 110 tisuca prometa placas određenu svotu, 700 do 1500 kn ako se ne varam, pa od 110 do 150 tisuca prometa drugu, i tako do 300 tkn, u promet ti ulazi sve, pa cak i ako si sam nesto uplatis, znaci sve kaj prode kroz racun, poticaj takoder, gledaju samo uplate, troskovi ih ne zanimaju. izvjestaj pises sam, i nosis im najkasnije do 15.1 svake nove godine, vjeruj mi znam jer sam ove godine dobio 47 tisuca kuna kazne jer sam kasnio tijedan dana s izvještajem prometa,. Ovisi kakvi su ti dijelatnici u poreznoj, mozda ti objasne sve, meni je dotična gospođa rekla da nije ona tu da educira ljude, nego samo da kupi pare. A doprinosi su mi 1300 kn.
 

Aaron

Novi član
Tu od
29 Srp 2019
Poruka
18
Pa što više ne objave konačnu rang listu da ne drže ljiude u neizvjesnosti
U ponedjeljak sam dobio informaciju iz LAGa da provjere idu dalje i da se najvjerojatnije očekuje povećanje alokacije. Zbog toga nije moguće objaviti konačnu listu.
 

Pauk

Član
Tu od
19 Ožu 2019
Poruka
58
U ponedjeljak sam dobio informaciju iz LAGa da provjere idu dalje i da se najvjerojatnije očekuje povećanje alokacije. Zbog toga nije moguće objaviti konačnu listu.
 

Pauk

Član
Tu od
19 Ožu 2019
Poruka
58
Tako je i meni rečeno znači treba biti optimista ja imam 74 boda 3700 i nelki na listi
 

boskobuha25

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2017
Poruka
162
Imali tko kakvu informaciju vezano za isplatu druge rate za mjeru 6.1.1 ekipa koja je prošla za 50000 e ?
 

Raptor

Aktivni član
Tu od
13 Svi 2018
Poruka
219
Da li je netko od nositelja OPGa davao punomoc clanu OPG-a da ga moze zastupati u svim poslovima oko OPG-a?
Trebao bi mi ugovor, obrazac
 

tomica83

Član
Tu od
10 Sij 2014
Poruka
42
 

Najnoviji postovi

Na vrh