• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Program ruralnog razvoja - 2017 do danas

Poras

Član
Tu od
21 Svi 2019
Poruka
31
"Tijekom razdoblja od pet (5) godina od dana konačne isplate sredstava korisnik mora osigurati da rezultati projekta ne podliježu niti jednoj od sljedećih situacija:
- promjeni vlasništva nad predmetom aktivnosti
- davanje u zakup ili najam predmeta aktivnosti ili premještanje sufinanciranih aktivnosti do isteka pet (5) godina od datuma konačne isplate potpore, osim u slučaju kada je to zakonska obveza
- značajnoj promjeni koja utječe na prirodu projekta, ciljeve ili provedbene uvjete zbog koje bi se doveli u pitanje njegovi prvotni ciljevi."
 

Poras

Član
Tu od
21 Svi 2019
Poruka
31
Radilo se o crnom humoru ili ne, kod ovakvih slučajeva ili kod slučajeva krađe opreme, potrebno je obavijestiti najprije policiju, a nakon toga i APPRRR. U suprotnom, Agencija može tražiti povrat sredstava u roku od 5 godina
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Avam

Član
Tu od
28 Svi 2017
Poruka
107
Molim vas kakvu tablu treba imati istaknutu za mjeru 6.3.1. Dolaze mi u provjeru pa mi kaze da treba trajna tabla s utisnutim natpisom? Gdje i kako to napraviti
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,571
Imam OPG na sebi, zaposlen sam u firmi, tako da ne plaćam nikakve doprinose.
Sa poticajem i novcima od proizvodnje ne prelazim onih 80500 kn da ulazim u porez.
Prošao sam na ruralnom (6.1.1.) i kada mi prva rata sjedne preći ću tih 80500 kn.
Može li netko provjereno reći računa li se taj novac od ruralnog u taj prag od 80500 ili ne?
Zanima me iz razloga što ne mogu više trpiti nepoštovanje privatnika i dao bi otkaz u firmi.
Ako ne pređem tih 80500 kuna trebao bi plačati doprinose nekih 500+ kuna, što mi je prihvatljivo, a ako pređem doprinosi se znatno povečavaju...
Sad samo taj novac iz ruralnog određuje hoću li preči prag ili ne.

Svakako ću se raspitati u poreznoj, ali možda netko od vas ima iskustva pa zna provjereno.
 

Poras

Član
Tu od
21 Svi 2019
Poruka
31
Ukoliko ste ostvarili potporu iz T.O. 6.1.1. prije ili kasnije (najkasnije kod isplate 3 rate), morate dati otkaz tamo gdje ste zaposleni, plaćati doprinose po osnovi poljoprivredne djelatnosti i voditi poslovne knjige. Znači, prije ili kasnije ćete morati pronaći knjigovođu koji će Vas savjetovati. U nastavku Vam šaljem mišljenje Porezne uprave u kojem je napisano da se primitci od nabave dugotrajne imovine koja se amortizira priznaju u visini troška amortizacije, naravno uz vođenje propisane evidencije potpora popis_misljenja - Primici po osnovi potpora u poljoprivredi...
 

<zetor>

Aktivni član
Tu od
25 Lis 2012
Poruka
523
Ako pređeš prag od 80500 kn moraš plaćati doprinose u iznosu od 1150kn i još paušalni porez kvartalno.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,571
Na zadnjem natječaju je bilo podjeljeno - 20000€ tko će ostati zaposlen,(osiguran po drugoj osnovi), 50000€ tko će se zaposliti na OPG-u.

Budala što nisam uzeo 50000€...
 

boskobuha25

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2017
Poruka
164
Mislim da se u mjeri 6 1 1 koji su uzeli u 3 natječaju ovih 50000 eura nakon te 3 godine ne mora nužno davati otkaz u firmi ali se mora plaćati doprinosi od istog ..nisam siguran ali mislim da ti možeš i dalje raditi u firmi ali kako rekoh moraš obavezno i plaćati minimalno 5 godina doprinose iz poljoprivrede ili ?
sad kako to ide za one koji su uzeli u ovom 3 natječaju model onih 20000 eura to ne znam oni nisu navodno obavezni ili?
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Nema s ovima što ti dadu to duplo uzmu propast garantirana.
Zato smo i odustali a da ne pričam kad dobiješ inspekcije traže dlake u jaju.
 
Na vrh